موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/50580 :کد

بی‌شک در این (کار زنبور عسل) نشانه‌‎ای است (از قدرت خدا)

محمد یوسف نیا

  ﺳﻪشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۰:۱۵
تعداد بازدید : ۵۸۱   
 تحلیل ایران -بی‌شک در این (کار زنبور عسل) نشانه‌‎ای است (از قدرت خدا)

بسم الله الرحمن الرحیم «و اوحی ربک الی النحل ان اتّخذی من الجبال بیوتاً و من الشجر و مما یعرشون(نحل/۶۸)؛ رحم کلی من کل الثمرات فاسلکی سبل ربک ذللا یخرج من بطونها شراب مختلف الوانه فیه شفاء للناس ان ف

بسم الله الرحمن الرحیم

«و اوحی ربک الی النحل ان اتّخذی من الجبال بیوتاً و من الشجر و مما یعرشون(نحل/68)؛ رحم کلی من کل الثمرات فاسلکی سبل ربک ذللا یخرج من بطونها شراب مختلف الوانه فیه شفاء للناس ان فی ذلک لایة لقوم یتفکرون (نحل/69). و پروردگار به زنبور عسل الهام کرد که در کوه‌ها و درختان و آنچه (از داربست‌ها) بر می‌افرازند، خانه‌‎هایی بساز. آن‌‎گاه از همه ثمرات بخور، پس در راه‌‎های پروردگارت که (به الهام او برای تو) همواره شده است برو از شکم آن‌ها شربتی با رنگ‌های گوناگون بیرون می‌‎آید که در آن شفایی برای مردم است. بی‌شک در این (کار زنبور عسل) نشانه‌‎ای است (از قدرت خدا) برای مردمی که می‌‎اندیشند.

 

با جرمگیری دندانهایتان، لبخندتان را زیباتر کنید

 

دوعدد پوست موز کامل را، ازسمت داخل و سفیدرنگ ، ریز  رنده کنید.

 و لایه زرد بیرونی را دور بریزید.

بایک قاشق چایخوری عسل طبیعی مخلوط کنید.

یک هفته ، یک شب درمیان قبل از خواب ، بعد از مسواک ، به اندازه دو نخود از این مخلوط را روی مسواک گذاشته و بامسواک به دندان بزنید.آب دهان راخالی کنید.

حداقل نیمساعت درین حالت بماند.سپس باآب بشویید.

یا بخوابید وصبح آبکشی کنید.

دندانهایی کاملا براق خواهیدداشت

...

آزمايش هايى براى تشخيص عسل تقلبى و عسل طبيعى

يکى از راه هاى تشخيص اين است که عسل را در فريزر قرار دهيد و هنگامى که عسل به طور کامل سفت شد آن را خارج سازيد در صورتى که عسل طبيعى باشد و زنبور در ساخت آن دخيل باشد پس از چند ساعت به صورت روان در مى آيد و در صورتى که عسل تقلبى يا گلوکزى باشد به صورت جامد و مانند نبات باقى مى ماند و ديگر يخ آن آب نمى شود.

آزمايش ديگر از راه حل کردن آن در آب سرد است عسل آب شکرى يا گلوکزى با هم زدن در آب حل مى شود اما عسل طبيعى به صورت حل نشده درکف لیوان ته نشين مى شود و هرچه تلاش کنيد با هم زدن حل نمى شود.

 

ژل‌رویال

خاصیت ضد سرطانی:ماده (HAD10)به ژل رویال خاصیت ضدسرطانی بخشیده است.همچنین از طریق خاصیت ضدفعالیت استروژن،این ژله مانع رشد سلولهای سرطانی در سرطان پستان می شود.این ماده می تواند سلولهای ایمنی را وادار به تولید مواد و عوامل ضد تومور در بدن کند.از جمله این عوامل می توان به عامل نکروز دهنده تومور و اینترفرون گاما اشاره کرد.در مشاهدات آزمایشگاهی افزایش مواد فوق در کشت سلول همراه با ژل رویال اثبات شده است.این ماده بسیار مغذی،تاثیر خوبی بر بهبود بیماران سرطانی بعد از پرتودرمانی و شیمی درمانی دارد و باعث افزایش سرعت تولید گلبولهای سفید (WBC)در خون می شود.

براساس مشاهدات و تحقیقات که تا کنون به دست آمده و با عنایت به نظر گذشتگان ما در طب سنتی،ژل رویال می تواند درتمامی سنین مصرف شود و به عنوان مکمل غذایی مفید و مناسب در رژیم غذایی قرار گیرد.البته این ماده اعجاب انگیز به دلیل خواص فوق العاده اش برای افراد بالای ۵۰سال به طور خاص توصیه می شود.

.

توجه خیلی  خیلی  مهم

 

همه میدانیم که عسل برای  معالجه انواع بیماریها مفید است.

ما ایرانی ها همیشه فکر میکنیم داریم بهترین کار را انجام میدهیم ,ولی خبر نداریم که بزرگ ترین اشتباه را داریم انجام میدهیم لطفا به اشتراگ بگذارید تا هـموطنان خود را آگاه سازیم

عسل -چای داغ-شیر داغ:

ریختن عسل در چای داغ و شیر داغ باعث از بین رفتن خواص عسل می شود.

عسل در مایعات بالای 45-40 درجه خاصیتی ندارد.

به دمای بالا برسد سمی و خطر ناک میشود واگرحرارت پايین تر از 40-45 درجه باشد هيچ مشكلي پیش نمی آید

 

خواص فیزیکی ژله رویال

 

ژله رویال ماده ایست ژلاتینی سفید مایل به زرد روشن،کلوئیدی و چسبناک با بوی خاص که هنگام حل شدن در اب کمی کف تولید می کند وPH  آن اسیدی می باشد.

تجزیه شیمیایی ژله رویال حضور مواد زیر را در آن اثبات کرده است:

• آب (بیشترین مقدار)

•کلاژن

•کربوهیدرات

• پروتئین (قسمت عمده آن آلبومین و گلبولین است)

• اسید های آمینه ضروری که 8 نوع آن در این ژله موجود است.

• از جمله اسید های چرب غیر اشباع موجود در آن می توان به 1۰- هیدروکسی 2- دکنوئیک اسید (HAD10) اشاره نمود که تنها درطبیعت در ژله رویال دیده شده و خواص اعجاب انگیزی را در بر دارد.

•استیل کولین

•مواد معدنی همچون کلسیم، آهن، سلنیوم، فسفر

•ویتامین های گروه B9,B12,B1,B2,B3,B5,B6,A,C,E,D

مطالعات وسیعی از سال 1835 میلادی بر روی این ماده اعجاب انگیز صورت گرفته و خواص درمانی متعدد به اثبات رسیده است.

 

مکمل غذایی ژله رویال غذای ملکه زنبور عسل و مکمل غذایی ضد استرس،تعادل هورمون ها ، زیبایی سینه ها و انرژی بخش بدن:

مشخص شده است که ژله سلطنتی رویال به ملکه زنبور عسل حیاتی فوق العاده می بخشد که نه فقط وی را قادر می سازد که هر روز هزاران تخم بگذارد،بلکه طول عمر آن را ۶۰ برابر زنبورهایی می سازد که از این ماده تغذیه نکرده اند.زیست شناسان و پرورش دهندگان زنبور عسل مطالعات زیادی انجام داده اند که ببینند آیا این فرآورده که برای ملکه زنبور عسل چنین فوائدی گسترده ای دارد،برای انسان هم نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت یا خیر؟!!

یک ترشح شیری است که از غدد هیپوفارنژیال زنبور عسل نشات می گیرد. این غذای ویژه ملکه زنبور عسل در طول زندگی پر ثمرش است و او را قادر می سازد تا روزانه ۳۰۰۰ تخم در طول دوره ۶تا۸ ساله زندگیش بگذارد.زنبورهای کارگر از عسل طبیعی تغذیه می کنند که فقط بین ۴ تا ۶ هفته عمر می کنند.

آنها دریافتند که این محصول اثراتی عالی در سرزندگی و تندرستی انسانها نیز دارد.ملکه زنبور عسل هفته اول زندگی به 2000 برابر وزن اولیه خود افزایش می یابد و در همان مدت زمان طول آن هم دو برابر می شود و سریعتر از زنبورهای عسل  به بلوغ می رسد.زمانی که زنبور لاروی که قرار است ملکه زنبورها شود،انتخاب شد،تنها این لارو می تواند از ژله سلطنتی تغذیه کند،غذایی که استقامت،سرزندگی ،طول عمر زیادی را برای لارو(زنبور منتخب برای ملکه شدن)به همراه خواهد داشت.ژله سلطنتی ملکه زنبورعسل مشخص شده است که در انسانها این ماده به طرز فوق العاده ای ایجاد سرزندگی و نوسازی می کند.

 

 

پانسمان زخمهای پوستی با عسل

 

درمورد نحوه پانسمان زخم متدهای مختلفی وجود دارد.

۱-یک قسمت عسل را با دو قسمت آب ولرم حل کنید سپس یک قاشق چایخوری دارچین به آن اضافه کنید.به صورت یک خمیر می شود.خمیر را‌روی پوست بگذارید.حتی برای زخم معده می توان عسل را با دارچین مخلوط کرده و قبل از هر وعده میل کنید‌.

۲-می توان به جای پودر دارچین آرد گندم را به عسل حل شده در آب اضافه کرد و روی زخم گذاشت.

 ۳-روش دیگر ترکیب عسل با آب انار یا رب انار است.

۴-در متد دیگر موم را گرم کرده سپس یک پارچه تمیز را به آن آغشته کنید و روی زخم بگذارید نکته مهم این است که موم یک ماده خنثی ست و قابل ترکیب با مواد دارویی دیگر است لذا دربسیاری از موارد موم عسل به عنوان یکی از داروهای ترکیبی به کار میرود‌.

👈با توجه به اینکه عسل خاصیت ضد میکروبی بسیار قویی دارد لذا  مالیدن عسل برروی زخمهای چرکی و دمل‌های چرکی نه تنها مانعی ندارد بلکه مفید هم هست.✋البته در این مورد حتما باید تحت نظر پزشک انجام گیرد.

 

✍همچنین بره موم به دلیل خاصیت ضد‌ویروسی،ضدمیکروبی،ضدباکتریایی وضدقارچی می‌تواند نقش مهمی را در بهبود انواع زخمها ایفا کند.

 

 

تحلیل ایران لرستان

 

                               

  محمد یوسف نیا
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:
خواص عسل     تشخیص     طبیعی     زنبورعسل        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :