موضوعات ‌مرتبط: ورزشی دوپینگ

a/53043 :کد

0

مواد نیرو زا و اعتیادآور در باشگاه‌ها

  جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۸:۵۶
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -مواد نیرو زا و اعتیادآور در باشگاه‌ها

سرپرست گروه توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان لرستان از توزیع مواد نیرو زا و اعتیادآور در باشگاه‌های پرورش اندام این استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری تحلیل ایران از لرستان، نعمت اله رشیدیان

سرپرست گروه توسعه ورزش قهرمانی ورزش و جوانان لرستان خبر داد؛

توزیع مواد نیرو زا و اعتیادآور در باشگاه‌های پرورش اندام لرستان

 

 سرپرست گروه توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان لرستان از توزیع مواد نیرو زا و اعتیادآور در باشگاه‌های پرورش اندام این استان خبر داد.


به گزارش خبرگزاری تحلیل ایران از لرستان، نعمت اله رشیدیان پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان باشگاه های خصوصی و پرورش اندام را از مراکز خطر آفرین در حوزه توزیع مواد نیروزا دانست و اظهار داشت: لازم است برای جلوگیری از توزیع و مصرف مواد نیروزا که سلامت جوانان را تهدید می کنند در سطح باشگاه های پرورش اندام اقدامات اساسی انجام شود.


وی به وجود ۱۷۵ باشگاه پرورش اندام در سطح استان اشاره کرد و بیان داشت: با برگزاری کارگاه های آموزشی یک روزه برای مسئولین این باشگاه ها که حدود ۳۵۰ نفر هستند می توان آموزش های لازم در خصوص عوارض استفاده از مواد نیروزا را ارائه داد.

سرپرست گروه توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان لرستان با بیان اینکه در این اداره کل امور باشگاه ها مسئول ارزیابی باشگاه های پرورش اندام سطح استان است، عنوان کرد: می توان با تشکیل یک تیم بازرسی متشکل از نماینده دانشگاه علوم پزشکی، ورزش و جوانان، نیروی انتظامی و ... هر دو ماه یکبار از باشگاه های پرورش اندام استان سرزده بازدید کرد.

رشیدیان افزود: اگر در این بازدیدها با مواردی از جمله توزیع و مصرف مواد نیروزا مواجه شدیم لازم است با افراد خاطی برخورد قهری صورت گیرد.


وی به عوارض خطرناک استفاده از مصرف مواد نیروزا اشاره کرد و گفت: بسیاری از جوانان با حضور در باشگاه های پرورش اندام از مواد نیروزای خطرناک استفاده می کنند در حالیکه در بسیاری از این مواد نیروزا مواد اعتیاد آور وجود دارد که سلامت ورزشکاران را به شدت تهدید می کند.

بنابراین گزارش، در این جلسه مقرر شد یک کارگروه تخصصی به منظور برگزاری دوره آموزشی برای مسئولین باشگاه های پرورش اندام در سطح استان تشکیل شده و زمان، مکان و تعداد افراد حاضر در این دوره آموزشی به کمیته پیشگیری از اعتیاد استان ابلاغ شود.
مهر

                               

مواد مغذی     استان لرستان     ورزش            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :