موضوعات ‌مرتبط: ورزشی کمبودامکانات

a/77054 :کد

0

تنها استخر شنا در خرم‌آباد ‌تعطیل شد

  ﺳﻪشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۲
تعداد بازدید : ۲۸۹   
 تحلیل ایران -تنها استخر شنا در خرم‌آباد ‌تعطیل شد

رئیس هیئت نجات‌غریق لرستان گفتاستان لرستان استخرهای مسابقه‌ای با استاندارد مسابقات رسمی جهانی ندارد بر این اساس ضرورت دارد استخر‌های مسابقه‌ای در این استان احداث شود.

رئیس هیئت نجات‌ غریق لرستان:

شنا در لرستان جایگاهی ندارد/تنها استخر شنا در خرم‌آباد ‌تعطیل شد

 
 

رئیس هیئت نجات‌غریق لرستان گفت استان لرستان استخرهای مسابقه‌ای با استاندارد مسابقات رسمی جهانی ندارد بر این اساس ضرورت دارد استخر‌های مسابقه‌ای در این استان احداث شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از لرستان، غلام چگنی عصر امروز در نخستین مجمع هیئت شنای لرستان که در محل سالن جلسات شهرداری مرکزی خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: شنا در ورزش استان خیلی وقت است که مرده و جایگاه خود را ازدست‌داده است.

 

وی بابیان اینکه شنا را باید در مدارس ابتدایی احیا کنیم، افزود: اکنون بروجرد و خرم‌آباد قطب شنای استان هستند اما زیرساخت‌ها به‌شدت ضعیف است و استخر نداریم، وقتی هم که استخر نباشد، پس درآمد هم نیست.

 

رئیس هیئت نجات‌غریق لرستان عنوان کرد: باید سطح درآمد مربیان را افزایش دهیم، ارتباط و تعامل نهادهای ورزشی را با سایر دستگاه‌ها از قبیل بسیج، آموزش‌وپرورش و شهرداری تقویت کنیم تا با هم‌افزایی و تجمیع اعتبارات قدم‌های مثبتی برداشته شود.

 

وی تصریح کرد: در استان تهران، علاوه بر سالن‌های ورزشی وزارت ورزش و سایر نهاد‌ها، تنها شهرداری تهران 80 مجموعه ورزشی دارد که همه این مجموعه‌ها دارای استخر هستند اما ما یک استخر شنا در خرم‌آباد داشتیم که تعطیل شد.

 

چگنی خاطرنشان کرد: در استان لرستان، استخر مسابقه‌ای و 25 در 50 با سایز مسابقاتی رسمی جهانی نداریم که شورای شهر و شهرداری خرم‌آباد که انصافاً فعال هم هستند باید روی ورزش شنا کار کنند و زیرساخت‌های ضعیف استان را تقویت کنند.

 

وی بیان کرد: یک برنامه‌ریزی در بخش بانوان و آقایان انجام شود و احیای و توسعه ورزش شنای لرستان را از مدارس و با سرمایه‌گذاری بر روی نونهالان و کودکان آغاز کنیم.

 

رئیس هیئت نجات‌غریق لرستان با اشاره به وجود استعدادهای ورزشی در لرستان، گفت: بچه‌های لرستان به‌واسطه موقعیت جغرافیایی استان و شرایط اقلیمی منطقه، ازنظر ساختار فیزیولوژیکی و آناتومی قوی هستند که باید از این ظرفیت‌ها و استعدادها استفاده شود.

 

 

 

 

تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :