موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دریاچه گهر

a/84018 :کد

0

رشد ۳۰ درصدی بازدید از دریاچه گهر‌

  شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۰
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -رشد ۳۰ درصدی بازدید از دریاچه گهر‌

‌به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران ازلرستان، غلامرضا سلیمانی با اعلام این آمار در جمع خبرنگاران گفت: بنا بر آمار احصاء شده در ایام تعطیلات عید فطر امسال حدود ۵ هزار نفر گردشگر در دریاچه گهر لرستان اقام

رشد 30 درصدی بازدید از دریاچه گهر‌

مدیر کل میراث فرهنگی لرستان از رشد 30 درصدی بازدید از دریاچه گهر و اقامت 5 هزار گردشگر در این جاذبه طبیعی خبر داد.

 

‌به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران ازلرستان، غلامرضا سلیمانی با اعلام این آمار در جمع خبرنگاران گفت: بنا بر آمار احصاء شده در ایام تعطیلات عید فطر امسال حدود 5 هزار نفر گردشگر در دریاچه گهر لرستان اقامت کرده‌اند.

وی افزود: این آمار نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد افزایش داشته است.

سلیمانی اضافه کرد: اقدامات عمرانی متعددی به منظور رفاه حال گردشگران و ایجاد زیرساخت‌های لازم  طی سال‌های اخیر در مسیر دسترسی دریاچه گهر و محیط پیرامون آن انجام گرفته که از آن جمله می‌توان به تعمیرات سرویس بهداشتی موجود در دریاچه گهر، احداث سرویس بهداشتی و مخزن چاه جذبی در زیر گردنه پنبه کار، ساماندهی چشمه آب گردنه پنبه کار، احداث مخزن جمع‌آوری زباله به صورت دائمی در زیر گردنه پنبه کار، احداث سکوی استقرار نیروی انتظامی، احداث 6 سکوی پیک‌نیکی با ابعاد مختلف در محل دریاچه، اصلاح نورپردازی ساختمان‌ها و سرویس‌های موجود و محیط دریاچه، تعویض باطری‌های خورشیدی و متعلقات آن، گابیون‌بندی در سه نقطه مختلف در طول مسیر گردنه پنبه‌کار، چشمه سفیدآب و گردنه خداقوت به منظور اصلاح مسیر پیاده‌روی اشاره کرد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان بیان کرد: امسال شاهد اقامت گردشگران و کوهنوردان فراوانی از سراسر کشور در دریاچه گهر بودیم به گونه‌ای که برخی گردشگران برای برپایی چادر با کمبود فضا مواجه می‌شدند.

 

وی گفت: طی مصاحبه و نظرسنجی‌هایی که از نزدیک با گردشگران انجام شد دلیل انتخاب دریاچه گهر به عنوان مقصد گردشگری را، طبیعت بکر این دریاچه کوهستانی، تبلیغات گسترده، شهرت و آوازه این دریاچه در کشور، مهمان‌نوازی مردم لرستان، آب و هوای پاک و قابلیت کوهپیمایی همراه با طبیعت‌گردی طی مسیر عنوان کردند. همچنین قایق‌سواری، ماهی‌گیری، شنا، ارائه خدمات ویژه گردشگری و مهمتر از همه امنیت در این دریاچه را ظرفیتی بی‌نظیر اعلام کردند که در کمتر جایی از کشور می‌توان نمونه آن را مشاهده کرد.

 

سلیمانی افزود: سفره‌خانه سنتی دریاچه گهر طی این مدت با ارائه غذاهای گرم، سنتی و با قیمتی مناسب و به صورت تمام‌وقت در خدمت گردشگران بود که در کنار برنامه‌های متنوع از جمله اجرای موسیقی زنده محلی، ابراز رضایت‌مندی گردشگران را در پی داشت. همچنین ارگان‌های محیط زیست، هلال احمر و نیروی انتظامی حضوری فعال داشتند که خوشبختانه طی این مدت هیچگونه اتفاق ناخوشایندی رخ نداد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان اظهار کرد: بیشترین تعداد ورودی گردشگران از طریق شهرستان دورود و مسیر چشمه خرم به ثبت رسیده و مسیر دیگر نیز از شهرستان الیگودرز و منطقه تاپله به سمت جنگل بالای دریاچه گهر بوده است. مسیر سوم که دشوارترین مسیر دسترسی به گهر می‌باشد از طریق شهرستان ازنا و صعود به بلندترین قله لرستان یعنی «سن بُران» است که این مسیر فقط مختص کوهنوردان حرفه‌ای است.   

 

وی گفت: تعداد اسکان مسافران در ایام تعطیلات عید فطر در شهرستان دورود حدود 30 هزار نفر شب اقامت بوده که در مراکز اقامتی و چادر های مسافرتی اقامت داشته‌اند.

سلیمانی بیان کرد: تمام ظرفیت مراکز اقامتی این شهرستان در این ایام به طور صد در صد تکمیل شده و حدود 50 هزار نفر نیز از جاذبه‌های گردشگری بازدید کردند.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان افزود: برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی در محل پارک آزادگان با ایجاد 10 غرفه، همکاری اعضای فعال انجمن‌های دوستداران طبیعت برای راهنمایی مسافران، توزیع بروشور معرفی آثار شهرستانی و کتابچه دریاچه گهر از جمله خدمات ارائه شده به گردشگران در این ایام بوده است.

 

 

 

ایسنا

                               

دریاچه گهر     استان لرستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :