موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حجاب

a/84440 :کد

0

حجاب تکمیل‌کننده انسانیت و معنویت زن است

  ﺳﻪشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ — ۰۳:۳۷
تعداد بازدید : ۲۸۳   
 تحلیل ایران -حجاب تکمیل‌کننده انسانیت و معنویت زن است

مسؤول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه خرم‌آباد گفت: حجاب تکمیل‌کننده معنویت، کرامت و انسانیت در زن مسلمان است.

حجاب تکمیل‌کننده انسانیت و معنویت زن است


مسؤول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه خرم‌آباد گفت: حجاب تکمیل‌کننده معنویت، کرامت و انسانیت در زن مسلمان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از لرستان، حجت‌الاسلام بهاءالدین رضایی عصر امروز در همایش اجتماع بزرگ بانوان محجبه که به مناسبت روز عفاف و حجاب در پارک کیو خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: حجاب برای بانوان یک مصونیت است و به‌هیچ‌وجه باعث محدودیت نیست و علاوه بر آن زن را در مقابل چشمان ناپاک حفظ می‌کند.


مسؤول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه خرم‌آباد حجاب را تکمیل‎کننده کرامت، معنویت و انسانیت زن دانست و گفت: لازمه اولیه زن مسلمان حفظ حجاب و عفاف است و در حقیقت زن با حجاب کامل می‌شود.


وی ادامه داد: اگر مرد در برابر اقدامات ضدارزشی و دینی بایستد به طور حتم در جامعه شاهد  اثرگذاری آن خواهیم بود.

رضایی وظیفه زن مسلمان را امر به معروف کردن زنان بد حجاب جامعه دانست و عنوان کرد: حجاب زنان زمانی کامل می‌شود که در زمینه اشاعه فرهنگ حجاب اثرگذار باشد و قطع به یقین اگر زنان بدحجاب مدام امر به معروف شوند خود را اصلاح می‌کنند.


مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه خرم‌آباد تصریح کرد: زنان مسلمان دو وظیفه مهم دارند؛ اول اینکه خودشان با حجاب باشند و دوم اینکه در باب حجاب افراد دیگر امر و نهی را فراموش نکنند و وظیفه خود را در این زمینه انجام دهند و در این زمینه باید هر جا که لازم شد دست به قلم ببرند و هر جا لازم شد به صورت دیگر امر به معروف و نهی از منکر کنند.


وی یادآور شد: زنان باید در زمینه احکام و حلال و حرام حجاب مطالعه داشته باشند و زمانی‌که اینها را یاد گرفتند می‌توانند دیگران را بخوبی قانع کنند .

این مسؤول افزود: حضرت زهرا(س) الگوی همه زنان و مردان است و اگر بتوانیم این الگو را در جامعه نهادینه کنیم موفق می‎شویم، چرا که حجاب کرامت و عزت می‌آفریند و برای انسان شخصیت بوجود می‌آورد.

رضایی گفت: ما خواهان این نیستیم که زنان در پستوی خانه‌ها خود را مخفی کنند، در حقیقت برای ما پوشش زن در برابر نامحرم ارزش دارد.

وی بیان داشت: امروزه کانون خانواده در غرب به خاطر ولنگاری و بی‌حجابی از هم پاشیده شده است و خودشان هم این موضوع را بخوبی می‌دانند، لذا ما نباید به عنوان مسلمان جا پای غربی‌ها بگذاریم و باید با رعایت محرم و نامحرم حجاب را رعایت کنیم.


مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه خرم آباد در پایان خاطرنشان کرد: فضای مجازی در اشاعه بدحجابی اثرگذار بوده است و لذا زنان باید در این زمینه توجه داشته باشند و خانواده ها باید نسبت به خطرات فضای مجازی دقت کنند.

فارس

                               

حجاب     استان لرستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :