موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی صنعت ، معدن ، تجارت

a/84441 :کد

0

انتخاب لرستان به عنوان یکی از چهار استان برتر معدنی کشور

  ﺳﻪشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ — ۰۳:۴۳
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -انتخاب لرستان به عنوان یکی از چهار استان برتر معدنی کشور

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: برای نخستین بار، لرستان به عنوان یکی از چهار استان برتر معدنی کشور انتخاب و معرفی شد.

 

انتخاب لرستان به عنوان یکی از چهار استان برتر معدنی کشور معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: برای نخستین بار، لرستان به عنوان یکی از چهار استان برتر معدنی کشور انتخاب و معرفی شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از لرستان،ظهیر حیدری نژاد  در مراسم روز ملی صنعت و معدن که روز گذشته در تهران برگزار شد، لرستان به عنوان یکی از استان های برتر کشور از جانب وزیر تقدیر شد.
وی اظهار کرد: در این مراسم معدن ' شاقز' الیگودرز با ذخیره 128 میلیون تن کربنات کلسیم به عنوان یکی از چهار معدن برتر کشور معرفی شد.
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان این مهم را پایان دوره رکود فعالیت های معدنی استان برشمرد و گفت: این انتخاب بر اساس مولفه های مختلف از جمله میزان ذخیره، روش های تولید، ابتکار در استخراج، حفاظت و صیانت از محیط زیست و میزان اشتغال و سرمایه گذاری صورت گرفته است.
حیدری نژاد اضافه کرد: هم اکنون استخراج سالیانه این معدن 130 تا 140 هزار تن بوده و بیش از 120 نفر در این عرصه مشغول بکار هستند.
وی انتخاب لرستان به عنوان یکی از چهار استان برتر معدنی کشور را فرصتی برای شکوفایی استان در این زمینه دانست و ادامه داد: این انتخاب منجر به افزایش سرمایه گذاری ها در حوزه معدن و پایان رکود این صنعت در لرستان خواهد شد.
ذخایر شناسایی شده معدنی لرستان 560 میلیون تن بوده که معادن 1.5 درصد ذخایر 37 میلیارد تنی کشور است.
لرستان در دو ناحیه سنندج سیرجان و زاگرس چین خورده قرار گرفته و دارای مواد معدنی مختلف و متنوعی بوده که از مجموع 65 ماده معدنی کشور 17 مورد در استان شناسایی شده است.
سالانه 14 میلیون تن سنگ تزیینی از معادن کشور استخراج می شود و از مجموع پنج هزار و 200 معدن فعال کشور 110 معدن معادل دو درصد در لرستان وجود دارد.

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

                               

سنگ معدن     استان لرستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :