موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امام جمعه

a/85136 :کد

0

برخورد با غارتگران بیت‌المال ضروری است

  شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۴
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -برخورد با غارتگران بیت‌المال ضروری است

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلیمن قاسم متقی‌نیا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران خرم‌آبادی به نقش اموال حرام در نابود کردن و تباه کردن تربیت د


 
کسانی که با نام‌گذاری اسم شهدا در خیابان‌ها مخالفند باید محاکمه شوندReviewed by فاطمه کردعلیوند on Jul 15Rating: 5.0

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلیمن قاسم متقی‌نیا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران خرم‌آبادی به نقش اموال حرام در نابود کردن و تباه کردن تربیت دینی اشاره و اظهار کرد: قرآن کریم یکی از ابعاد مهم تربیتی را در این زمینه یعنی نقش اموال حرام در نابود و تباه کردن تربیت دینی مهم دانسته است.

 

وی عنوان کرد: مال و تأثیر آن بر زندگی و تربیت لازم است، اما باید از راه‌ حلال به دست آید. از این رو اموال حرام دین و ایمان را از بین می‌برند و دل را تاریک و باعث غفلت انسان می‌شود.

متقی‌نیا افزود: عدم استجابت دعا، عدم قبولی نماز،‌ عدم سعادت و خوشبختی، قطع ارتباط انسان با خدای متعال و محکم شدن رابطه انسان با شیطان از جمله آثار و تبعات مال حرام است.

 

امام جمعه موقت خرم‌‌آباد گفت: باید یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم را گرامی داشته،‌ زیرا این شهدا برای اینکه در خارج از مرزهای کشور با مبارزه با گروه‌های تکفیری و داعشی، منافق و تروریست امروز آرامش و آسایش را در داخل کشور به ارمغان آورده‌اند.

وی ضمن انتقاد حضور کم رنگ برخی از مسئولان در مراسم چهلم شهدای مدافع حرم لرستانی اظهار داشت: امروز درِ شهادت باز است و این شهدا کسانی هستند که برای ما افتخار، عزت و شرف آورده‌اند.

 

متقی‌نیا با اشاره به اینکه این شهدا،‌ شهدایی هستند که بصیرت داشتند یادآور شد: این شهدای مدافع حرم افق بلند داشته و بدون تردید جلوتر از ما و ما عقب‌تر از آنها هستیم.

وی تصریح کرد: حفظ روحیه انقلابی بودن از مهم‌ترین تأکیدات شهدای ماست که مسئولان و مردم باید به آنها توجه کنند.

 

* برخورد با غارتگران بیت‌المال ضروری است

امام جمعه موقت خرم‌‌آباد در ادامه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب همواره بر برخورد با خائنان به انقلاب و غارتگران بیت‌المال تأکید داشته و از هر سه قوه خواسته که با این حرام‌خواران مبارزه کنند، گفت: مبارزه با حرام‌خواران و غارتگران بیت‌المال امری ضروری و واجب است و ما به مسئولان اعلام می‌کنیم که این مطالبه به‌حق مقام معظم رهبری را ملت از شما می‌خواهند.

متقی‌نیا افزود: هر سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه باید با حرام‌خواران و غارتگران بیت‌المال برخورد کنند و علاوه‌بر فیش‌های حقوقی، دارایی‌ها و اموال مسئولان را درحوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار دهند.

وی افزود: خائنان به انقلاب اسلامی و غارتگران بیت‌المال باید محاکمه، مجازات و اموال بیت‌المال را به خزانه برگشت داده و از پست و مقام نیز برکنار و محروم شوند.

امام جمعه موقت خرم‌‌آباد در مورد جلسه شورای شهر خرم‌آباد و حواشی آن طی چند روز گذشته درخصوص نام‌گذاری خیابان و یک پل این شهرستان به نام شهدا و برخورد برخی مسئولان نسبت به نام‌گذاری این خیابان به نام شهدا،‌ گفت: امروز شاهد هستیم مسئولانی که با رأی مردم در استان لرستان و خارج از استان به مسئولیت رسیده‌اند، مانع نام‌گذاری خیابان‌ها و کوچه‌ها به نام شهدا شده‌اند که اگر این مسئله حل و فصل نشود ما در آینده وارد جزئیات می‌شویم و این افرادی را که نمی خواهند اسم شهدا در خیابان‌ها و کوچه‌ها باشد معرفی می‌کنیم.

وی از دادگستری لرستان خواست نسبت به بررسی اموال و دارایی‌های مسئولان لرستانی خارج از فیش‌های حقوقی اقدام کند.

متقی‌نیا به سالروز تشکیل شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان حافظ قانون اساسی و تفسیر قانون اساسی است، از این رو وجود شورای نگهبان در ایران یک امر ضروری و واجب است.

امام جمعه موقت خرم‌‌آباد در ادامه به مسئولان سران سه قوه تأکید کرد: برخورد با حرام‌خواران و غارتگران بیت‌المال را در اولویت خود قرار داده و پیگیر ایجاد قانون ثبت دارایی‌های مسئولان جدا از فیش حقوقی آنها باشد.موج

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :