موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی معضل بیکاری

a/86180 :کد

0

ایجاد ۱۲ هزار فرصت شغلی در لرستان

  پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۴
تعداد بازدید : ۲۶۹   
 تحلیل ایران -ایجاد ۱۲ هزار فرصت شغلی در لرستان

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئول طرح های اشتغال و اقتصادی اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه گفت: ۱۲ هزار فرصت شغلی با اجرای سه طرح اشتغال زا در استان لرستان اجرا می شود.

ایجاد 12 هزار فرصت شغلی در لرستان

 

 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئول طرح های اشتغال و اقتصادی اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه گفت: 12 هزار فرصت شغلی با اجرای سه طرح اشتغال زا در استان لرستان اجرا می شود.

 

 به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از لرستان، عیسی منصوری عصر چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان افزود: سه طرح اشتغال زا شامل تکاپو، اشتغال فراگیرو کارآفرینی اجتماعی در کمتر از یک ماه گذشته با هدف طرح توسعه رسته های اشتغال در استان تدوین شده که با هدف ایجاد 12 هزار شغل در استان تحت نظر کارشناسان و برنامه های کارشناسی در حال اجرا است.
وی اظهار کرد: بر اساس مطالعات انجام شده، بخش کشاورزی ظرفیت خوبی در استان دارد ولی به دلیل خرده مالکی و عدم ورود نسل دوم در این حوزه در هیچ منطقه ای از استان به علت عدم وجود صنایع تکمیلی اشتغالی ایجاد نشده است.


معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئول طرح های اشتغال و اقتصادی اقتصاد مقاومتی گفت: ایجاد صنایع تکمیلی و مکمل این بخش در استان در دستور کار قرار گرفته و خدمات این حوزه افزایش یافته تا از بیکاری و مهاجرت کشاورزان جلوگیری شود.


منصوری ادامه داد: همچنین در صنایع تبدیلی کشاورزی و در زمینه پرورش زنبور عسل و صنایع تبدیلی آن کارکارشناسی انجام شده است.
وی افزود: در صنایع موج دومی همانند سیمان و فولاد دچار رکود هستیم که دلیل آن نهتنها تحریم بلکه تغییر ساختار صنعت است.


وی دغدغه دولت را معیشت و اشتغال عنوان کرد و گفت: در بحث آموزش مهارتی نیز آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با اشتغال استان نبوده و نیازها را مرتفع نمی کند که این بخش باید اصلاح شود.


معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئول طرح های اشتغال و اقتصادی اقتصاد مقاومتی افزود: آمارهای بیکاری که اعلام می شود صرفا بیکاری نبوده بلکه کم کاری بوده است .
به گفته منصوری در بخش کشاورزی استان نیز بسیاری از محصولات تولید استان قابل توزیع در بازارهای داخلی بوده که این مهم انجام نشده است.

 

 

 

ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :