موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست اشیاءتاریخی

a/86330 :کد

0

کشف فسیل‌های جانوری با قدمت ۷ میلیون ساله در لرستان

  جمعه ۰۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۲۹
تعداد بازدید : ۲۸۶   
 تحلیل ایران -کشف فسیل‌های جانوری با قدمت ۷ میلیون ساله در لرستان

مدیرکل محیط‌ زیست استان لرستان گفت: دسته‌ای از فسیل‌های نادر متعلق به خانواده گاوسانان با قدمت ۷ میلیون ساله در منطقه گاوکش نورآباد کشف شد.

 

کشف فسیل‌های جانوری با قدمت ۷ میلیون ساله در لرستان

 
 

مدیرکل محیط‌ زیست استان لرستان گفت: دسته‌ای از فسیل‌های نادر متعلق به خانواده گاوسانان با قدمت ۷ میلیون ساله در منطقه گاوکش نورآباد کشف شد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از لرستان،مهرداد فتحی بیرانوند با اشاره به کشف فسیل‌های جانوری در استان لرستان اظهار داشت: حدود سه ماه پیش در راستای تعریض جاده خرم‌آباد به نورآباد به‌صورت تصادفی در حین راه شکافی فسیل‌هایی در منطقه گاوکش با قدمت هفت میلیون ساله کشف شد.


وی افزود: پس از بررسی نمونه‌های اولیه کشف‌شده از این فسیل‌ها مشخص شد آن‌ها مربوط به اندام‌های مختلف خانواده گاو سانان شامل گوزن‌ها، زرافه و غزال‌ها و همچنین گوشت‎خواران هستند.


مدیرکل محیط‌زیست استان لرستان  بیان کرد: به دلیل کشف این فسیل‌های جانوری در منطقه مذکور عملیات جاده کشی به‌طرف مقابل جاده منتقل‌شده و در این منطقه سایت بررسی، کاوش و گودبرداری با حضور کارشناسان این سازمان و میراث فرهنگی برای ادامه کاوش‌ها و استخراج مابقی بقایای جانوری مستقرشده است.


وی با اشاره به نادر بودن فسیل گونه‌های جانوری کشف‌شده در این منطقه عنوان کرد: این گونه‌ها در کشور نمونه مشابهی ندارد و نشان می‌دهند استان لرستان در دوره‌های گذشته خاستگاه و جایگاه این نمونه‌های جانوری بوده که بر اساس اعلام کارشناسان این سایت پس از سایت مراغه بزرگ‌ترین سایت فسیل خشکی کشور است.


فتحی بیرانوند خاطرنشان کرد: در حال حاضر حفاری و گودبرداری در این سایت در حال انجام است و روز گذشته نیز دسته‌ای دیگر از فسیل‌های جانوری در منطقه مذکور کشف‌شده که به‌محض اتمام تحقیقات اطلاعات تکمیلی در خصوص ویژگی‌های فسیل‌های کشف‌شده در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :