موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بیکاری

a/87602 :کد

0

مسئله بیکاری لرستان را با رئیس جمهور در میان گذاشته‌ام

  چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۶
تعداد بازدید : ۲۶۲   
 تحلیل ایران -مسئله بیکاری لرستان را با رئیس جمهور در میان گذاشته‌ام

استاندار لرستان گفت:‌ در دیدار خصوصی با رئیس جمهور، مشکل بیکاری استان لرستان را با وی مطرح کرده‌ام.

مسئله بیکاری لرستان را با رئیس جمهور در میان گذاشته‌ام


استاندار لرستان گفت:‌ در دیدار خصوصی با رئیس جمهور، مشکل بیکاری استان لرستان را با وی مطرح کرده‌ام.


به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از لرستان، هوشنگ بازوند عصر امروز در جلسه شورای اداری استان لرستان که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان که در خرم‌آباد برگزار شد، به دیدار خود با رئیس جمهور اشاره کرد و اظهار داشت:‌در این دیدار موارد مختلفی را از جمله ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان لرستان و کمبودهای این استان با رئیس جمهور در میان گذاشته‌ایم.


وی عنوان کرد: استان لرستان نخستین استانی بوده که استاندار آن با رئیس جمهور طی این هفته دیدار داشته است که این را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم مسائل و مشکلاتی که در این دیدار مطرح شده بتواند بخشی از مشکلات این استان را مرتفع و حل کند.


بازوند یادآور شد: دیدار من با رئیس جمهور یک ساعت و 20 دقیقه طول کشید که در این دیدار بحث بیکاری در استان لرستان به عنوان یک چالش جدی با رئیس جمهور در میان گذاشته شد و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود مانند وجود خطوط نفت در این  استان و ایجاد و ضروریت یک پالایشگاه در این راستا با رئیس جمهور در میان گذاشته شد.


استاندار لرستان گفت: رئیس جمهور در این دیدار قول مساعد دادند که اگر یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای ایجاد پالایشگاه در لرستان اعلام آمادگی کند ما آن را حمایت می‌کنیم.


این مسئول خاطر نشان کرد: در این دیدار رئیس جمهور تأکید فراوانی را بر روی مسئله اقتصاد مقاومتی داشته و همواره اعلام کردند که پرچمدار اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری هستند و دولت باید نهایت سعی خود را برای تحقق این فرمایش مقام معظم رهبری انجام دهد.


بازوند افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان باید 24 رویکرد مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی، ‌12 برنامه دولت در این راستا و 10 راهکار مقام معظم رهبری که در مشهد در راستای اقتصاد مقاومتی بیان نموده‌اند مطالعه و در این راستا حرکت کنند.


استاندار لرستان گفت:‌بحث اقتصاد مقاومتی یک برنامه دائمی است و استان لرستان باید طی دو سالی که به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده در این زمینه برای توسعه این استان در راستای تحقق این شعار تلاش کند.

وی افزود: یکی دیگر از مواردی که با رئیس جمهور در این دیدار در میان گذاشته شد بحث آزادسازی قلعه فلک‌الافلاک لرستان بوده که بنا شد ریاست جمهور دستور 40 هزار میلیارد تومان را از خزانه صادر کند که جا دارد از وی تقدیر و تشکر کنیم.


وی افزود: از سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل لرستان برای همکاری خوبی که با مجموعه استانداری برای جابه‌جایی پادگان امام حسین(ع) در کنار این قلعه به مکانی دیگر تشکر کنیم.

وی افزود: یکی دیگر از مسائلی که با رئیس جمهور مطرح شده بحث تخصیص آب بوده که گزارش مفصلی در این رابطه ارائه شد و امیدواریم این مسئله نیز به سرانجام برسد.


بازوند بحث وام ازدواج جوانان، افزایش تولید گندم، استفاده از سرمایه‌گذارهای خارجی، و ... را از دیگر مواردی عنوان کرد که با رئیس جمهور در میان گذاشته شده است.

استاندار لرستان به بحث اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: وزیر کشور فردا به استان لرستان سفر کرده و با توجه به اینکه استان لرستان به عنوان یکی از پایلوت‌های اقتصاد مقاومتی انتخاب شده فردا گزارش مفصلی را در این زمینه به وزیر کشور ارائه می‌دهیم.


وی گفت: یکی از مواردی که ما در بحث اقتصاد مقاومتی دنبال می‌کنیم توجه به اشتغال، تولید و سرمایه‌گذاری در روستاها است که معاون امور هماهنگی و عمرانی استانداری این مسئولیت را بر عهده دارد.


وی یادآور شد: در سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به لرستان 120 میلیارد تومان تسهیلات 4 درصد برای بنگاه‌های زودبازده و 119 میلیارد تومان در راستای طرح تکاپو به این استان اختصاص داده شده است.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :