موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صادرات

a/88911 :کد

0

میزان صادرات استان لرستان به ۵۰ میلیون دلار رسید‌

  چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۴۰
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -میزان صادرات استان لرستان به ۵۰ میلیون دلار رسید‌

استاندار لرستان گفت: میزان صادرات استان لرستان در ۴ ماهه نخست امسال به ۵۰ میلیون دلار رسید.

میزان صادرات استان لرستان به ۵۰ میلیون دلار رسید‌

 

استاندار لرستان گفت: میزان صادرات استان لرستان در ۴ ماهه نخست امسال به ۵۰ میلیون دلار رسید.


به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از لرستان، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان هوشنگ بازوند در دیدار با دریابان علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی اظهارداشت:  پایلوت شدن اقتصاد مقاومتی یک فرصت تاریخی برای جبران عقب‌ماندگی‌های اقتصادی است که مردم و تمام مسئولان باید از آن بهره ببرند.


وی به 169 طرح در قالب 661 پروژه اقتصاد مقاومتی در استان لرستان اشاره کرد و افزود: از تیرماه امسال بحث اقتصاد مقاومتی وارد اقدام و عمل شده است و امروز همگی باید پاسخگو باشیم.

استاندار لرستان عنوان کرد: 169 طرح در قالب 661 پروژه در اقتصاد مقاومتی برای استان تعیین‌شده است که بعضی از این پروژه‌ها مانند بسیج سازندگی هزار و 961 پروژه است که در قالب یک پروژه بیان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان در بازه زمانی مشخص و تا پایان سال 96 باید به بهره‌برداری برسند، بیان کرد:35 دستگاه اجرایی با این بحث درگیر هستند و حدود 8900 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که 71 درصد آن به‌وسیله بخش خصوصی تأمین می‌شود.

بازوند خاطر نشان کرد: در حال حاضر کشت و صنعت با 95 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است و پتروشیمی، بیمارستان الیگودرز و سد حوضیان نیز به بهره‌برداری رسیده‌اند.

استاندار لرستان گفت: ستاد تسهیل تاکنون 503 مصوبه داشته که 160 مورد اجرایی، 104 مورد متقاضیان آن‌ها مشکل داشته‌ و 28 مورد دیگر نیز مشکل از دستگاه اجرایی بوده است.

وی با بیان اینکه در چهارماهه امسال 54 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت‌شده است، اظهارداشت: 211 مورد در دست اقدام هستند و تسهیلات پروژه‌ها 836 میلیارد تومان در بانک‌ها مصوب شده و 271 مورد در مرحله عقد قرارداد است.

بازوند افزود: 13 پروژه بزرگ  در استان داریم که نخستین بار بانک مرکزی هزار و 200 میلیارد تومان برای آن مصوب کرد و به‌طورکلی چهار هزار میلیارد تومان پول می‌خواهد.

وی عنوان کرد: در بخش صادرات علی‌رغم اینکه استان صنعتی نیست برنامه داریم امسال 12 درصد آن را افزایش دهیم و تاکنون در چهار ماهه نخست سال به 50 میلیون دلار رسیده است.
تسنیم

                               

صادرات     استان لرستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :