موضوعات ‌مرتبط: سیاسی واحدهای تولیدی

a/89437 :کد

0

وجود بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی تعطیل در لرستان

  جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۰
تعداد بازدید : ۲۷۸   
 تحلیل ایران -وجود بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی تعطیل در لرستان

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی گفت: وضعیت کنونی استان مورد پسند نیست؛ بخش عمده ای از توسعه نیافتگی استان به مسئله فرهنگ بر می گردد که ما هم سهم عمده ای در آن داریم.

وجود بیش از 500 واحد تولیدی تعطیل در لرستان/علت توسعه نیافتگی لرستان مربوط به مسئله فرهنگ است

 

 

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی گفت: وضعیت کنونی استان مورد پسند نیست؛ بخش عمده ای از توسعه نیافتگی استان به مسئله فرهنگ بر می گردد که ما هم سهم عمده ای در آن داریم.


به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از لرستان ،محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی شامگاه امروز در نشست خبری که به منظور تجلیل از مقام خبرنگار برگزار شد گفت: روز خبرنگار سالروز شهادت کسی است که جان خود را در راه اطلاع رسانی تقدیم کرد که این جای تامل و تعقل دارد که علت نامگذاری روز خبرنگار چیست.

 

وی خبرنگاران را پیش قراولان اطلاع رسانی عنوان کرد و افزود: خبرنگاران چشم و زبان گویای مردم و مسئولین هستند و کسانی که تحت عنوان خبرنگار یاد می شوند بیش از این رابط بین مردم و مسئولین باشند.

 

بیرانوندی ویژگی های خبر را سرعت، دقت و صحت دانست و تصریح کرد: صحت و یا کذب بودن خبر است که باعث می شود مردم به رسانه ها اعتماد یا عدم اعتماد  داشته باشند در این راستا باید خبرنگاران این سه ویژگی را داشته باشند.

 

نماینده مردم خرم آباد بخش عمده ای از توسعه نیافتگی  استان را مرتبط با فرهنگ دانست و گفت: وضعیت کنونی استان مورد پسند نیست؛ بخش عمده ای از توسعه نیافتگی استان به مسئله فرهنگ بر می گردد که ما هم سهم عمده ای در آن داریم.

 

وی ادامه داد: امروزه مفهوم 10 ساله ای که از آن به عنوان انفجار اطلاعاتی یاد می شود و قرار است تکمیل کننده پازل فرهنگ باشد، خبرنگار چه سهمی دارد؟

 

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی با اشاره به وضعیت اشتغال استان گفت: در زمانی که وضعیت اقتصاد مناسب بود و ارض هفت هزار تومان ارزش داشت، مقدار اعتباری کمی هم که آن زمان به استان لرستان تعلق گرفت درست از آن بهره ای برده نشد و استان های دیگر واحدهای تولیدی ایجاد و اشتغال زایی کردند.

 

بیرانوندی با بیان اینکه بیش از 500 واحد تولیدی تعطیل شده در لرستان وجود دارد گفت: اعتباراتی که در گذشته وارد استان می شد به جای اینکه  منجر به تولید و اشتغال شوند اکنون به واحدهای تولیدی تعطیل شده و بیکاری شده است.

 

وی با اشاره به اینکه مفهوم فرهنگ کار تغییر کرده است گفت: در گذشته تعریف کار برای بسیاری از افراد، پشت میز نشینی با داشتن حکم اداری است اما اکنون تعریف کار عوض شده است و افراد باید با تکیه بر استعداد خود بتوانند درآمدی را کسب کنند.

 

این عضو کمیسیون آموزش مجلس بیان داشت: ما به عنوان نمایندگان مردم سهم عمده ای را در ارتقاء فرهنگ داریم و تقویت روحیه مطالبه گری یکی از وظایف ماست.

 

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی با بیان اینکه اصحاب رسانه باید در جهت توسعه استان کمک کنند بیان داشت: هم از نظر شرعی و اجتماعی و هم از نظر عِرق لرستانی بودن انتظار داریم یار و یاور همدیگر باشیم تا به توسعه دست یابیم.
سفیرافلاک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :