موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/100736 :کد

0

لزوم رفع مسائل شهرک صنعتی ایبک آباد

  پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۰
تعداد بازدید : ۱۲۲   
 تحلیل ایران -لزوم رفع مسائل شهرک صنعتی ایبک آباد

دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی گفت: مشکلات زیرساختی شهرک صنعتی ۳۵ساله ایبک آباد اراک باید رفع شود چرا که این کمبودها موجب عدم رونق فعالیت در این منطقه صنعتی شده است.

دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی گفت: مشکلات زیرساختی شهرک صنعتی ۳۵ساله ایبک آباد اراک باید رفع شود چرا که این کمبودها موجب عدم رونق فعالیت در این منطقه صنعتی شده است.

به گزارش تحلیل ایران، محمدرضا جعفری شامگاه چهارشنبه در حاشیه شانزدهمین شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شانزدهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی به ریاست استاندار موضوع بهره گیری از سفر قریب الوقوع رییس جمهور به استان برای ارتقای فضای کسب و کار و رونق تولید پیگیری شد تا از این فرصت بهترین بهره نصیب فضای اقتصاد استان شود.

 

وی افزود: دراین نشست مسایل و مشکلات شهرک صنعتی شماره دو اراک(ایبک آباد) شامل مشکل تامین آب، جاده و عدم توجه به این منطقه و برخی نارسایی های دیگر توسط نماینده هیات مدیره شهرک صنعتی مطرح شد.

 

جعفری ادامه داد: در مورد تامین آب استاندار مرکزی تاکید کرد تا پایان سال جاری مشکل آب این شهرک صنعتی برطرف شود و در مورد مشکل جاده نیز قول داده شد در اسرع وقت نسبت به رفع ان اقدام شود.

 

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان مرکزی خاطر نشان کرد: موضوع پیگیری سهم ستاد تسهیل و رونق تولید استان مرکزی از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح و مقرر شد بانک های عامل در پرداخت تسهیلات سرعت بیشتری داشته باشند.

 

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی تصریح کرد: یکی دیگر از دستور کارهای این جلسه بررسی پروژه های نیمه تمام بود که به علت کمبود وقت به همراه بررسی مشکلات دیگر شهرک های صنعتی به جلسه بعدی موکول شد.

 

همچنین رضا قادری، نماینده هیات مدیره شهرک صنعتی شماره دو ابیک آباد اراک با اشاره به مشکلات در این شهرک صنعتی گفت: این شهرک قدمت ۳۵ساله دارد اما نسبت به سابقه اش گسترش پیدا نکرده و نگاه مسئولان نسبت به آن عادلانه نبوده است.

وی افزود: حدود ۱۵۰ واحد صنعتی در این شهرک وجود دارد که تنها ۵۰واحد آن فعال هستند و به خاطر وجود مشکلات زیرساختی از جمله آب و جاده سرمایه گذاری در این شهرک آنطور که باید صورت نمی گیرد.

قادری بیان داشت: در گذشته بارها این مشکلات مطرح و چاره رفع آن هرگز عملیاتی نشده و هم اکنون بسیاری از واحدهای صنعتی در این منطقه نیاز به بازسازی ونوسازی دارند.

                               

شورا     بخش خصوصی     استان مرکزی     اراک        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :