موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد بین الملل

a/101892 :کد

معاون استاندار مرکزی:

استان مرکزی آمادگی همکاری در پروژه‌های توسعه‌ای عراق را دارد

  پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ — ۲۱:۲۹
تعداد بازدید : ۲۷۵   
 تحلیل ایران -استان مرکزی آمادگی همکاری در پروژه‌های توسعه‌ای عراق را دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: نسبت به عراق احساس برادری داریم و در این فضا انتظار داریم که قوانین این کشور به منظور تجار ایرانی آسان‌تر شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: نسبت به عراق احساس برادری داریم و در این فضا انتظار داریم که قوانین این کشور به منظور تجار ایرانی آسان‌تر شود.

 

 

به گزارش تحلیل ایران از اراک، ظفر افشون عصر امروز در جلسه دیدار سفیر عراق با فعالان بخش اقتصادی و خصوصی استان مرکزی که در استانداری مرکزی برگزار شد با اشاره به روابط تجاری استان مرکزی و عراق اظهار داشت: روابط ما با عراق نسبت به روابط عراق با ترکیه بسیار متفاوت است، نسبت به عراق احساس برادری داریم و این شعار نبوده و یک حقیقت است و در این فضا از کشور عراق انتظار داریم که شدت قوانین خود به منظور تجار ایرانی را کاهش دهند و قوانین آسانی را به کار ببرند.

 

 

وی افزود: از آنجایی که تبلیغات منفی توسط کشورهای مختلف نسبت به کالاهای ایرانی در بازارهای عراق بسیار است، از کشور عراق درخواست داریم که در به حداقل رساندن این تبلیغات نهایت تلاش خود را بکار گیرند و راهکارهایی را پیشنهاد کنند تا یک نمایشگاه را ما در کشور عراق داشته باشیم و در این زمینه به شرکت نمایشگاهی استان مرکزی اولویت بدهند.

 

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی تصریح کرد: به‌دنبال تفاهمنامه ایران و عراق در سال 93 دررابطه با ایجاد شهرک صنعتی مشترک بین دو کشور که بی‌نتیجه مانده است امیدواریم پیگیری‌های لازم انجام شود و این شهرک در عراق احداث شود.

افشون بیان کرد: ساختار شورای مشترک پیشنهادی را تهیه و تنظیم می‌کنیم و برای سفیر عراق می‌فرستیم تا اقدامات لازم در راستای تشکیل این شورا و ایجاد یک ارتباط اقتصادی بین اتاق‌های بازرگانی دو کشور انجام شود.

 

 

وی ادامه داد: انتظار ما از این جلسه برجسته دیدن استان مرکزی توسط کشور عراق است و به‌دنبال حل مشکلات صادرکنندگان این استان هستیم.

 

 

بسترهای استان مرکزی برای همکاری با عراق آماده است

معاون برنامه‌ریزی صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به همکاری ایران و عراق گفت: استان مرکزی با وجود صنایع بسیار بزرگ و مطرح در سطح ملی آمادگی همکاری در پروژه‌های توسعه‌ای را در عراق ازجمله توسعه پالایشگاه، پتروشیمی و همچنین مواردی مانند زیرساخت‌های برق، مبلمان شهری و غیره را دارد.

 

 

مصطفوی افزود: البته در این زمینه نیازمند اطلاعاتی از جزئیات این پروژه‌ها هستیم تا بتوانیم خدمات فنی و مهندسی را به بهترین شکل در پروژه‌های این کشور ارائه دهیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :