موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/102182 :کد

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت:

رفع بخشی از مشکلات حوزه صنعت نشانگر ترسیم درست نقشه راه است

  شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ — ۲۳:۱۸
تعداد بازدید : ۲۹۱   
 تحلیل ایران -رفع بخشی از مشکلات حوزه صنعت نشانگر ترسیم درست نقشه راه است

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رفع بخشی از مشکلات حوزه صنعت در کشور طی مدت اخیر و رونق و فعال شدن مجدد بخشی از واحدهای صنعتی، نشان می دهد که دولت نقشه راه درستی ترسیم کرده است.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رفع بخشی از مشکلات حوزه صنعت در کشور طی مدت اخیر و رونق و فعال شدن مجدد بخشی از واحدهای صنعتی، نشان می دهد که دولت نقشه راه درستی ترسیم کرده است.


به گزارش تحلیل ایران، رضا رحمانی شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه بین المللی صنعت آلومینیوم ایران در جمع خبرنگاران اراک، اظهار داشت: دولت تلاش دارد در حوزه رونق بخشی به واحدهای صنعتی از ظرفیت های استان ها و شهرستان ها در مسیر احیای واحدهای تعطیل استفاده کند که تاکنون هم از این روند و سیاست نتیجه مطلوب حاصل شده است.

وی افزود: اخذ نتیجه مطلوب و شروع روند رونق واحدهای صنعتی نشانگر آن است که نقشه راه درستی در این حوزه ترسیم شده است.

 

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: امیدواریم برنامه هایی که مد نظر است بتواند به رشد و شکوفایی اقتصاد کشور و استان کمک کند.

رحمانی با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی صنعت آلومینیوم در استان مرکزی گفت: برگزاری این نمایشگاه کار کم نظیری و قابل تقدیری است و به پیشنهاد استاندار مرکزی تلاش خواهیم کرد که برپایی نمایشگاه بین المللی صنعت آلومینیوم، در تقویم نمایشگاهی سالانه کشور ثبت شود.

 

استان مرکزی مرکز ثقل صنعت آلومینیوم کشور است

استاندار مرکزی نیز در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنعت آلومینیوم در جمع خبرنگاران گفت: اراک باید به عنوان مرکز ثقل صنعت آلومینیوم کشور معرفی شده و برپایی نمایشگاه صنعت آلومینیوم در اراک در تقویم نمایشگاهی کشور ثبت شود.

محمود زمانی قمی اظهار داشت: پیگیر هستیم تا علاوه بر اینکه اراک به عنوان مرکز ثقل نمایشگاه های صنعت آلومینیوم ایران شناخته می شود، مراکز پژوهشی در صنعت آلومینیوم و دانشکده ای در ارتباط با این صنعت نیز در این شهر تاسیس شود.


وی افزود: استان مرکزی در صنعت آلومینیوم و حوزه های زیرمجموعه آن سابقه دیرینه ای دارد و حتی در خارج از کشور هم دراین صنعت شناخته شده و صاحب نام است.

استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: اینگونه نمایشگاه ها در کشور می تواند در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار موثر باشد و به رونق کسب و کار و ارتقای تکنولوژی کمک می کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :