موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/103409 :کد

رئیس خانه صنعت و معدن استان مرکزی:

استان مرکزی نقشه جامعی برای توسعه صنعتی ندارد

  ﺳﻪشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۲
تعداد بازدید : ۱۲۶   
 تحلیل ایران -استان مرکزی نقشه جامعی برای توسعه صنعتی ندارد

رئیس خانه صنت و معدن استان مرکزی گفت: در استان مرکزی نقشه جامعی برای توسعه صنعتی نداریم که لازم است تهیه شود.

رئیس خانه صنعت و معدن استان مرکزی گفت: در استان مرکزی نقشه جامعی برای توسعه صنعتی نداریم که لازم است تهیه شود.


به گزارش تحلیل ایران، محمدرضا شهری با حضور در دفتر سرپرستی خبرگزاری تسنیم در استان مرکزی، ضمن بازدید از این خبرگزاری با نحوه فعالیت آن آشنا شد و در جریان روند کاری این خبرگزاری قرار گرفت.

 

"محمدی" مسول روابط عمومی خانه صنعت و معدن "محمدرضا شهری" رئیس خانه صنعت و معدن استان مرکزی را در این بازدید همراهی کرد.

 

محمدرضا شهری در این بازدید، پس از تشریح کامل مدیر خبرگزاری از نحوه فعالیت این رسانه، بر برقراری ارتباط مستمر و افزایش تعامل این خبرگزاری با مجموعه خانه صنعت و معدن تاکید کرد و گفت خانه صنعت و معدن به منظور آگاهی‌بخشی به مردم در زمینه‌های مربوط به حیطه فعالیت خود نیاز به همکاری این رسانه دارد.

 

رئیس خانه صنعت و معدن استان مرکزی با اشاره به  توسعه صنعت در استان گفت: استان مرکزی نقشه جامع توسعه صنعتی ندارد و خانه صنعت و معدن با استفاده از همین تریبون اعلام آمادگی می‌کند تا با حمایت دستگاه‌های بالادستی استان ازجمله استاندار مرکزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک‌های صنعتی، اتاق بازرگانی و غیره، به‌عنوان نخستین تشکلی باشد که اقدام به تهیه این نقشه کند.

 

شهری افزود: اگر بتوانیم این نقشه را تهیه کنیم و به‌عنوان یک نقشه راه داشته باشیم، توانسته‌ایم یک چشم‌انداز بلندمدت برای صنعت استان تعریف کنیم و طبق آن تشخیص دهیم که کدام‌یک از صنایع استان دارای ارزش افزوده بیشتری هستند تا با استفاده از این اطلاعات بتوانیم روی بحث بازارهای هدف و توسعه بازارهای صادراتی و بین‌المللی کار کنیم.

 

وی تصریح کرد: همچنین مشخص کنیم که کدام بخش از بازارهایمان می‌تواند نیازهای داخلی استان را برطرف سازد و درصورت نیاز تفکیک انجام دهیم، به‌سبب نبود همین مطالعات یک تمرکز توسعه صنعتی وجود داشته است و نتوانسته‌ایم آنطور که باید در سطح کلان به‌شکل صحیح صنایع خود را هدایت و حمایت کنیم.

به گزارش تسنیم، در این بازدید مدیر دفتر خبرگزاری تسنیم استان مرکزی با تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های این رسانه در سطح استان، گزارشی جامع از چگونگی فعالیت این خبرگزاری بین‌المللی در استان مرکزی را ارائه کرد.

 
                               

استان مرکزی     صنعت     توسعه     معدن        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :