موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/105709 :کد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان

تحقق فرصت‌ سرمایه‌گذاری مرکزی نیازمند۱۲هزارمیلیاردتومان سرمایه

  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۹
تعداد بازدید : ۳۱۵   
 تحلیل ایران -تحقق فرصت‌ سرمایه‌گذاری مرکزی نیازمند۱۲هزارمیلیاردتومان سرمایه

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی گفت: اخیرا ۵۶ فرصت سرمایه گذاری در استان مرکزی شناسایی شده که حجم سرمایه مورد نیاز برای تحقق این فرصت ها، ۱۲.۵هزار میلیارد تومان است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی گفت: اخیرا ۵۶ فرصت سرمایه گذاری در استان مرکزی شناسایی شده که حجم سرمایه مورد نیاز برای تحقق این فرصت ها، ۱۲.۵هزار میلیارد تومان است.

به گزارش تحلیل ایران، حسن میرزاخانی در حاشیه جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی اظهار داشت: هشت سرمایه گذار به منظور سرمایه گذاری برای احداث نیروگاه های بادی و خورشیدی در استان مرکزی اعلام تمایل و آمادگی کرده اند.


وی با اشاره به اینکه این نشست با موضوع بررسی و رفع موانع پیش روی متقاضیان سرمایه گذاری در احداث نیروگاه های خورشیدی برگزار شد، افزود: در این رابطه با مشکلاتی مواجه هستیم از جمله تامین آب، که مقرر شد آب منطقه ای استان با توجه به کم آب بر بودن این پروژه ها، از طریق تانکر و روش های دیگر، آب لازم را برای شست و شوی پنل های خورشیدی فراهم کرده و انتقال دهد.

 

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی بیان کرد: همچنین مقرر شد محیط زیست استان مرکزی ظرف مدت یک هفته، استعلامات لازم را برای اجرای این پروژه ها انجام داده و نظر خود را اعلام کند.

 

میرزاخانی خاطرنشان ساخت: شرایط معافیت های مالیاتی برای این سرمایه گذاران نیز برای آنها تشریح شد تا تصمیم برای نهایی کردن کار هر چه سریعتر عملیاتی شود.

 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی افزود: زمین مناسب مورد نیاز برای این پروژه ها شناسایی و مکان یابی شده تا برای بررسی بیشتر پیشنهاد شود که این زمین ها در مناطق نزدیک به پست های برق ۶۳کیلوولت قرار دارند.

 

وی تصریح کرد: این زمین های مستعد در شهرستان های اراک، خمین، دلیجان و زرندیه قرار دارند و در سایر شهرستان ها نیز مناطق مختلف بررسی شد اما به علت نبود زمین مناسب برای نیروگاه ۲۵ مگاواتی، این زمین ها برای نیروگاه های هفت مگاواتی در نظر گرفته شده اند.

میرزاخانی در پاسخ به خبرنگار مهر که به گلایه سرمایه گذاران از بوروکراسی اداری و موارد غیرضروری در مسیر سرمایه گذاری اشاره داشت، عنوان کرد: ۲۱دستگاه اجرایی در این زمینه مرتبط هستند، بنابراین دستگاه های اجرایی باید شرایط انجام سرمایه گذاری خارجی را در استان تسهیل و ساده سازی کنند، البته بیشتر این بوروکراسی ها به خاطر وجود قوانین و موانع کلی و ملی است و اگر در این موارد صرف نظر شود دستگاه های استان نیز می توانند مساعدت بیشتری داشته باشند.

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی افزود: در حال حاضر استان مرکزی  براساس تحقیق مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی از استان های برتر کشور در حوزه بهبود فضای کسب و کار است و باید از ظرفیت اشتغال و سرمایه گذاری استان بهره گیری شود.

وی ابراز کرد: اخیرا ۵۶ فرصت سرمایه گذاری استان مرکزی شناسایی و به سرمایه گذاران معرفی شده که بالغ بر ۱۲.۵هزار میلیارد تومان حجم سرمایه مورد نیاز برای اجرای آن است.

 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر یک سرمایه گذار با سرمایه چهار هزار میلیارد تومان در پروژه های شهری اراک متقاضی شده که در حال پیگیری آن هستیم تا نهایی شود و برای جذب مابقی این میزان سرمایه گذاری نیز رایزنی خواهیم کرد.

میرزاخانی گفت: موانع بانکی یکی دیگر از مسائلی است که بر سر راه سرمایه گذاران قرار دارد که البته تا حدودی رفع شده و پیگیر رفع سایر مشکلات این حوزه هستیم.

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد سرمایه گذاری های خارجی استان مرکزی پس از برجام، اظهار داشت: بعد از برجام سه کشور انگلستان، ترکیه و افغانستان اعلام آمادگی سرمایه گذاری در زمینه پوشاک، کاغذ و ماشین آلات راهسازی در استان مرکزی داشته اند که مجوز این سرمایه گذاری ها صادر شده و هم اکنون تقاضاهای دیگری نیز در دست بررسی است.

                               

مدیرکل     اقتصادی     دارایی     استان مرکزی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :