موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/106217 :کد

مدیرکل استاندارد استان مرکزی:

سازمان استاندارد بر کیفیت بتن‌های مورد استفاده نظارت می کند

  پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۲
تعداد بازدید : ۱۱۶   
 تحلیل ایران -سازمان استاندارد بر کیفیت بتن‌های مورد استفاده نظارت می کند

مدیرکل استاندارد استان مرکزی گفت: سازمان استاندارد بر کیفیت بتن‌های مورد استفاده در استان مرکزی نظارت می‌کند.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی گفت: سازمان استاندارد بر کیفیت بتن‌های مورد استفاده در استان مرکزی نظارت می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران، ساحل سها ظهر امروز در دومین جلسه کارگروه استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت کالاها و خدمات سطح استان مرکزی که در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری مرکزی برگزار شد با اشاره به تصمیمات نهایی جلسه اظهار داشت: توانستیم نتایج مناسبی را از بحث و بررسی این جلسه کسب کنیم و برای ابلاغ صحیح قوانین نیازمند تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرائی هستیم.

 

وی افزود: ارائه گزارش اداره‌کل استاندارد استان مرکزی در زمینه قوانین مرتبط با و ضعیت آسانسورهای نصب شده در ساختمان‌های سطح استان مرکزی از مباحث مطرح شده در این جلسه بود که بر اساس آن و مصوبات ابلاغی از سمت وزارت کشور مقرر شد شهرداری‌های استان بدون گواهی تائیدیه ایمنی آسانسور دستور اتمام بنا را صادر نکنند.

 

مدیرکل استاندارد استان مرکزی تصریح کرد: تجدید نظر نهایی سازمان ملی استاندارد کشور در زمینه بازرسی‌های اولیه و ادواری درحال انجام است، با توجه به اینکه سازمان استاندارد مجوز ورود به منازل و ساختمان‌های مسکونی را برای بررسی آسانسورها ندارد مقرر شد که بازرسی‌های ادواری را برای دستگاه‌های دولتی اجرا کند.

 

سها ادامه داد: از این پس شرکت‌های منتخب اداره استاندارد که دارای صلاحیت لازم هستند بصورت تصادفی اقدام به بررسی آسانسورهای اماکن دولتی می‌کنند تا از وقوع حوادث در این زمینه جلوگیری شود.

 

وی عنوان کرد: در قانون برای معادن تولید شن‌ و ماسه استانداردهای مدونی وجود دارد اما تنها برای سنگدانه مورد مصرف در بتن مشمول استاندارد اجباری است، با در نظر داشتن این مورد مقرر شد که مهندسان ناظر در زمان تخلیه بتن در پروژه‌ها و واحدهای تولیدی به اداره‌کل استاندارد اطلاع رسانی کنند تا امکان نمونه‌برداری از فرآورده درحال استفاده فراهم شود.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی خاطرنشان کرد: اکثریت کارگاه‌های تولید بتن آماده در سطح استان دارای نشان استاندارد هستند اما بتن آماده فرآورده‌ای است که در صورت سفارش ساخته می‌شود بنابراین از سازمان نظام مهندسی درخواست همکاری کرده‌ایم تا در زمان تخلیه بتن در طرحی اطلاع رسانی کنند تا بازرسان ما برای نمونه برداری به محل مراجعه کنند.

سها بیان کرد: توافقات انجام شده اداره‌کل استاندارد و اتاق اصناف در زمینه کالبراسیون وسایل مورد استفاده اقدام موثری در زمینه کاهش کم‌فروشی و برای برقراری تعادل و تعامل میان خریدار و فروشنده محسوب می‌شود.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :