موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/107272 :کد

هشتادوششمین روز آلودگی رقم خورد؛

غلظت ذرات معلق در هوای اراک افزایش یافت

  شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۲
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -غلظت ذرات معلق در هوای اراک افزایش یافت

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: غلظت ذرات معلق زیر ۲.۵میکرون در هوای اراک صبح شنبه به بیش از حدمجاز رسیده و هوای این شهر در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: غلظت ذرات معلق زیر ۲.۵میکرون در هوای اراک صبح شنبه به بیش از حدمجاز رسیده و هوای این شهر در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.

به گزارش تحلیل ایران حسینعلی ابراهیمی کارنامی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شاخص کیفیت هوای شهر اراک در روز جمعه ۲۸آبان ماه، ۷۱بود که بیانگر وضعیت هوای سالم است.

 

وی افزود: غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوای اراک، ساعت هفت صبح روز شنبه ۲۹آبان ماه، ۴۱میکروگرم بر مترمکعب اندازه گیری شد که فراتر از حد استاندارد است.

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: حد استاندارد میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوا، ۳۵میکروگرم بر مترمکعب است، بنابراین طی روز جاری وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس در شهر اراک اعلام می شود.

 

وی بیان کرد: شهر اراک از ابتدای سال جاری تاکنون، ۸۵ روز آلودگی و هوای ناسالم را پشت سر گذاشته و از مجموع ۸۵ روز آلوده سال جاری، هوای این شهر طی ۸۱ روز در وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس و چهار روز نیز در شرایط ناسالم برای تمام گروه های جمعیتی قرار داشته است.

 

ابراهیمی تصریح کرد: کیفیت نامناسب هوا و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس، شرایطی است که برای کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی و تنفسی و سالمندان زیان بار بوده و این افراد به جز موارد ضروری باید از رفت و آمد در محیط شهری و مناطق پرتردد خودداری کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :