موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/107525 :کد

در استان مرکزی:

دغدغه های زیست محیطی برای تالاب میقان

  دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۵
تعداد بازدید : ۱۰۴   
 تحلیل ایران -دغدغه های زیست محیطی برای تالاب میقان

جانشین سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه تبدیل گفتمان انقلاب اسلامی به گفتمان غالب جامعه وظیفه اصلی رسانه‌های انقلابی است گفت: دومین دوره جشنواره ابوذر در ۵ محور برگزار می‌شود.

جانشین سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه تبدیل گفتمان انقلاب اسلامی به گفتمان غالب جامعه وظیفه اصلی رسانه‌های انقلابی است گفت: دومین دوره جشنواره ابوذر در ۵ محور برگزار می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، نقش ممتاز رسانه در مفهوم‌سازی اهداف انقلاب اسلامی و ترویج گفتمان‌سازی مفاهیم محتوایی نظام مانند گفتمان آزادی و استقلال و گفتمان ولایت‌فقیه و گفتمان عدالت اجتماعی و مردم‌سالاری فراموش نشدنی است.

 

بسیج رسانه با نگاهی فراگیر در حوزه انقلاب اسلامی و رسانه‌های نظام جمهوری اسلامی در جهت اعتلای فرهنگ اصیل انقلابی اسلامی در کشور از سال92 کار خود را آغاز کرد که امروز شعبات آن در 31 استان و در 32 پایگاه استانی تشکیل شده است.

 

با توجه به اهمیت فعالیت رسانه در جامعه و اقدامات سازمان بسیج رسانه در کشور و مسائل مهم دیگر در حوزه فضای مجازی و رسانه‌ای کشور خبرنگاران تسنیم در مصاحبه‌ای تفصیلی موضوعات مختلف را با "ابراهیم گرمابدری" جانشین رئیس سازمان بسیج رسانه کشور به گفت‌و‌گو نشسته‌اند.

 

مشروح گفت‌و‌گوی خبرنگاران تسنیم با جانشین رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در زیر می‌آید:


نگاه شما به فعالیت‌های رسانه‌ای جریان انقلاب اسلامی چیست؟

گرمابدری: فعالیت افراد حوزه رسانه علی‌رغم وجود مشکلات متعددی در سطح استان مرکزی به وضوح قابل مشاهده است اما با وجود چنین شرایطی همچنان برای حفظ دغدغه‌های انقلابی و داشتن رسانه‌ای با آرمان‌های انقلاب در تلاش‌اند.

 

 این مجموعه حتی با کمترین پرسنل و امکانات وظایف خود را به نحو احسن پیش می‌برد همچنین دفتر این مجموعه در استان مرکزی نیز به خوبی به انجام وظایف خود مشغول بوده و کادرسازی مناسبی در فضای رسانه‌ای کشور دارد.

 

در تمام سال‌هایی که ما غافل از حیله دشمنان بودیم آنها در حوزه جنگ فرهنگی و نرم به ما هجمه آوردند و اکنون با به‌کارگیری تمام امکانات در تلاشند که عرصه رسانه را مسموم و به تفرقه‌افکنی وا دارند.

 

در آثار به جا مانده از انقلاب مشاهده می‌شود که افرادی با دارا بودن کمترین ابزار و نیرو در فضای رسانه فعالیت می‌کنند تا پیشرفت روزبه‌روز انقلاب را به نشر برسانند و مردم را آگاه سازند.

 تحلیل شما از فعالیت دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی چیست و راهکار آن را چه می‌دانید؟


گرمابدری: دشمنان ملت ما روز‌ به روز در تلاشند تا جامعه ما را تضعیف کنند، ملت ما باید با آگاهی و پایبندی به آرمان‌ها و اعتقادات انقلابی در برابر این ناعقلی‌ها ایستادگی کنند.

ایجاد جبهه‌ای مقاوم در تراز انقلاب اسلامی در برابر توطئه‌های دشمنان از مهم‌ترین اهداف بسیج رسانه محسوب می‌شود.

 

بصیرت‌افزایی از نیازمندی‌های مهم جامعه محسوب می‌شود که رهبر معظم انقلاب بارها به این مسئله اشاره و آن را مورد تاکید قرار داده‌اند زیرا دشمنان انقلاب اسلامی در تلاش‌اند که با شبهه افکنی و ایجاد تفرقه مردم را از انقلاب اسلامی جدا سازند.

 

بسیجیان و اصحاب رسانه موظفند که در عرصه بصیرت پیشتاز باشند در دنیای امروزی با جنگ نرم روبه‌رو هستیم و رهبر معظم انقلاب اسلامی فعالان این عرصه را افسران جنگ نرم خطاب کرده‌اند.

 اهمیت توجه به جنگ نرم به ویژه در فضای مجازی و رسانه‌ای را چگونه ارزیابی می‌کنید؟


گرمابدری: جنگ نرم بسیار پیچیده ا ست، هنگامی که در جنگ سخت رزمنده‌ای را از دست بدهیم تنها یک فرد از نیروهای انسانی ما کاسته شده اما در جنگ نرم اگر یک نیرو و یا به تدبیر دیگر جوانی را که امروزه در این عرصه گرفتار شده‌اند را از دست بدهیم علاوه بر اینکه از نیروی جوان ما کاسته می‌شود بلکه آن شخص به دامان دشمن می‌رود.

 

جنگ نرم از جنگ سخت بسیار سخت‌تر است و ما در این عرصه موظفیم با استفاده از فضایی که در اختیار داریم به مقابله با این جنگ بپردازیم و در این مسیر تابع اعتقادات و ایمان باشیم زیرا مردم جامعه انتظاراتی از ما دارند و اصحاب رسانه معتمدین مردم هستند.

 

اصحاب رسانه موظفند علاوه بر حفظ سرعت انعکاس اخبار در رعایت صداقت نشر اخبار هم دقت کافی داشته باشند زیرا امروزه برای اینکه متوجه رویداد و خبرها شوند به خبرگزاری‌ها و منابع مورد اعتماد مراجعه می‌کنند متاسفانه نبود صداقت برای شناخته شدن در فضای رسانه‌ای از اراکن رایج محسوب می‌شود.

 

 مهم‌ترین شاخصه فعالیت رسانه‌ای در جبهه انقلاب اسلامی چیست؟

گرمابدری: امروزه نشر اخبار عاری از صداقت در زمینه شناخته شدن روایج یافته که به دنبال این اقدامات جنجال‌ها و هنجارهای بسیاری در جامعه ایجاد می‌شود و با تکذیب خبر انتشار یافته مردم اعتماد خود را نسبت به خبرگزاری مسبب از دست می‌دهند.

امروزه بسیاری از رسانه‌های انقلابی کشور همچون مجموعه تسنیم صداقت را سرلوحه فعالیت خود قرار داده‌اند و از تریبونی که در اختیار دارند به شیوه صحیحی در نشر اخبار استفاده می‌کنند.

امیدواریم که بتوانیم وظایفمان را به بهترین نحو به مرحله انجام برسانیم و شاهد سازماندهی و تعالی روز افزون اهل رسانه باشیم.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :