موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/107695 :کد

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی:

الگوی چشم‌انداز ۲۰ ساله تنها با نوشتن بر روی کاغذ محقق نمی‌شود

  ﺳﻪشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۲
تعداد بازدید : ۶۳۹   
 تحلیل ایران -الگوی چشم‌انداز ۲۰ ساله تنها با نوشتن بر روی کاغذ محقق نمی‌شود

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه برای تحقق الگوی چشم‌انداز ۲۰ ساله تنها نوشتن بر روی کاغذ کافی نیست، گفت: ملت، دولت، مجلس، روحانیت، اساتید و دانشگاهیان باید دست‌به‌دست هم در تحقق...

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه برای تحقق الگوی چشم‌انداز ۲۰ ساله تنها نوشتن بر روی کاغذ کافی نیست، گفت: ملت، دولت، مجلس، روحانیت، اساتید و دانشگاهیان باید دست‌به‌دست هم در تحقق این سیاست‌ها تلاش کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی امشب در جلسه بررسی ساختار و جایگاه علمی شهرستان بروجرد و راهکارهای ارتقاء سطح علمی در مراکز دانشگاهی و پژوهشی  با تشریح موضوع انقلاب اسلامی فرصت‌ها و تهدیدهای پیش رو اظهار داشت: هرروز انقلاب اسلامی نو می‌شود و این نو شدن فرصت‌ها و چالش‌های جدیدی را برای انقلاب تعریف می‌کند و وظیفه ما نیز استفاده از این فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌آمده در جهت ارتقا انقلاب اسلامی است.

 

وی با اشاره به عظمت حماسه اربعین در پیش‌بینی‌های ائمه هدی علیهم‌السلام افزود: در روایات متعددی از معصومین علیهم‌السلام بر پیاده‌روی اربعین تأکید و سفارش شده است بنابراین با شناسایی مطلوب این فرصت‌ها می‌توان از هر فرصتی برای گام برداشتن در راستای موفقیت‌های بعدی استفاده کرد.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به لازمه فرصت‌شناسی توسط جوانان و نوجوانان بیان کرد: برای استفاده مطلوب و بهینه از فرصت‌های مختلف باید آن‌ها را شناخت تا بتوان به‌موقع از آن‌ها استفاده کرد.

 

وی با تشریح چالش‌های به وجود آمده در منطقه و عرصه بین‌المللی عنوان کرد: برجام به‌عنوان فرصت به دلیل خارج کردن ایران از بند هفت ماده 42 شورای امنیت سازمان ملل و خنثی‌سازی توطئه‌ها علیه ایران تا حدودی به‌عنوان یک فرصت تلقی می‌شود، اما با تمدید طرح داماتو به مدت 10 سال توسط کنگره امریکا یک تهدید جدید برای ایران به وجود آمده است.

 

آیت‌الله دری نجف‌آبادی فرصت‌های ایران را در ارتباط با غیر آمریکا  دانست و تصریح کرد: اینکه آمریکا نمی‌تواند یک اتحاد جهانی علیه ایران به وجود آورد و خانم موگرینی می‌گوید برجام یک قرارداد بین‌المللی است و نمی‌تواند مورد نقض توسط یکی از کشورها قرار گیرد و کشورهای دیگر در مقابل خواسته آمریکا قرار می‌گیرند این خود فرصتی برای ایران است.

 

وی افزود: البته این به معنای حل کامل مشکلات داخلی و بین‌المللی کشور نیست و باید خود در همه زمینه‌ها با به‌کارگیری ظرفیت‌های وسیع داخلی و برنامه‌ریزی بهینه در کنار تدبیر و تلاش زمینه رفع مشکلات را فراهم آوریم.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: رهبر حکیم انقلاب اسلامی در فرمایشات خود برنامه‌های حکیمانه‌ای همچون اقتصاد مقاومتی را ابلاغ فرمودند که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عصاره تجربه 60 سال گذشته است و علاوه بر آن 80 بند سیاست‌های مصوب برنامه ششم توسعه در کنار دیگر سیاست‌های زیربنایی و زیرساختی می‌تواند به تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور کمک کند.

وی با بیان اینکه برای تحقق الگوی چشم‌انداز 20 ساله تنها نوشتن بر روی کاغذ کافی نیست، تأکید کرد: ملت، دولت، مجلس، روحانیت، اساتید و دانشگاهیان باید دست‌به‌دست هم در تحقق این سیاست‌ها تلاش کنند چرا که تحول در نظام اقتصادی و اجتماعی کشور یک واجب و تکلیف است و باید کشور را پس از سال‌ها از این شرایط نجات دهیم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی برخورداری کشور از جایگاه مقتدرانه را مهم ارزیابی و عنوان کرد: در این صورت هر توطئه‌ای با عزم و اراده ملی خنثی می‌شود بنابراین باید با اتحاد حوزه و دانشگاه همه باهم با عزم و اراده جمهوری اسلامی را به جایگاهی مقتدرانه برسانیم.

 

وی با اشاره به توان بالای موشکی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: امروز تکنولوژی ساخت انواع موشک‌ها در صنایع هوافضا در اختیار کشور است که می‌توان با تقویت مراکز و شرکت‌های دانش‌بنیان در رقابت‌های بین‌المللی حضور درخشان و موفقی داشت.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی مدیرت و حمایت در کنار استفاده از ظرفیت‌ها را مهم دانست و گفت: بخشی از هنر استفاده درست از این ظرفیت‌ها مربوط به دولت و بخش دیگر مربوط به ملت است در حقیقت ملتی که عزم و اراده ندارد، نمی‌تواند موفقیتی کسب کند، امام(ره) و رهبری این هنر را به ما آموخته‌اند که اعتماد به عزم و  اراده ملی داشته باشیم و با روی پای خود ایستادن و با قدرت اقتصادی که ریشه بومی دارد و علاوه بر برون‌گرا بودن آن به نیازهای بین‌المللی نیز توجه دارد کشور را از بحران‌های اقتصادی نجات دهیم.

وی انتقال تکنولوژی و آموزش مناسب در کنار استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای حضور در بازارهای بین‌المللی را مهم ارزیابی و بیان کرد: با به‌کارگیری ظرفیت‌ها در کنار کار و تلاش موفقیت‌های بزرگی به دست می‌آید بنابراین با تقویت ارتباط دانشگاهیان با صنعت و تکنولوژی و کشاورزان و دیگر زیرساخت‌های مهم می‌توان به مقاصد مهمی در عرصه‌های بین‌المللی دست‌یافت.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در ارتباط با رشد شتاب علمی کشور عنوان کرد: اگر در همه زمینه‌ها از امکانات لازم برخوردار نباشیم در زمینهٔ رشد علمی باید در حاشیه علم و دانش دنیا حرکت کنیم و انتقال تکنولوژی‌های پیشرفته حرکت در مرز دانش است.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی با اشاره به ظرفیت‌های استان لرستان و شهرستان بروجرد ازنظر علمی، اخلاقی، مذهبی و اجتماعی عنوان کرد: امروز هر چه داریم مدیون امام راحل (ره) هستیم و امام (ره) هم هر چه دارد مدیون دو مرد بزرگ شیخ عبدالکریم حائری مؤسس حوزه علمیه و آیت‌الله‌ العظمی بروجردی که از شخصیت‌های بزرگ است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :