موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/107927 :کد

مدیرعامل اتوبوسرانی ساوه:

استفاده از کارت بلیت شهروندی در ساوه اجباری شد

  پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۶
تعداد بازدید : ۲۷۵   
 تحلیل ایران -استفاده از کارت بلیت شهروندی در ساوه اجباری شد

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی ساوه گفت: از ابتدای آذرماه سال جاری استفاده از اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های سازمان فقط با کارت شهروندی انجام می‌شود.‌

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی ساوه گفت: از ابتدای آذرماه سال جاری استفاده از اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های سازمان فقط با کارت شهروندی انجام می‌شود.‌


به گزارش تحلیل ایران رضا یزدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به فعالیت‌های این سازمان اظهار داشت: به منظور رفاه حال شهروندان در تمامی خصوط این شهرستان، اتوبوس واحد وجود دارد، حتی برای مسیرهایی که کمتر از 100 مسافر در روز جابه جا می‌شود هرچند توجیهی برای ارائه اتوبوس در این مسیرها وجود ندارد.

 

وی افزود: براساس مقرارات تعریف شده هر مسیری باید روزانه 500 نفر جابه جایی مسافر داشته باشد ولی با حمایت مالی شورای شهر و شهرداری از بخش خصوصی در این مسیرها به منظور رفاه شهروندان هم اتوبوس واحد وجود دارد.

 

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی ساوه تصریح کرد: کل ناوگان‌ها به بخش خصوصی واگذار شده و هم اکنون 15 شرکت در غالب بخش خصوصی در حوزه اتوبوسرانی در ساوه فعالیت دارند.

 

یزدی بیان کرد: با جود اینکه 60 درصد ناوگان ما فرسوده است، در سال‌های گذشته بابت خرید هر اتوبوس واحد 17 درصد توسط بخش خصوصی و مابقی توسط دولت پرداخت می‌شد  اما از سال 89 هیچ نوع اتوبوس دولتی به این شهرستان واگذار نشده هر چند این یک مشکل کلی در سطح کشور است.

 

وی ادامه داد: هزینه خرید یک اتوبوس واحد بالای 5 میلیارد ریال است و با توجه به کمبود بودجه شورا و شهرداری خرید آن توسط این مجموعه مقدور نیست، اما پیش‌بینی می‌شود با هزینه شهرداری و شورای شهر تعدادی اتوبوس خریداری شود هرچند برای حل این مشکل عزم ملی نیاز است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی ساوه عنوان کرد: با توجه به اینکه 60 درصد ناوگان این شهرستان فرسوده است اما بیش از 95 اتوبوس در 20 خط شهری، روستایی و شهرصنعتی با میانگین روزانه 50 هزار نفر جابه جایی مسافر وجود دارد که این آمار با توجه به فصول سال متفاوت است و این احتمال می‌رود که این آمار در فصل تابستان و ماه مبارک رمضان به کمتر از 30 هزار نفر در روز برسد.

یزدی اضافه کرد: از ابتدای سال تا ابتدای آذرماه افزایش کرایه نداشتیم اما از آذرماه نرخ کرایه 12 درصد افزایش یافته است واین به سبب افزایش حقوق راننده‌ها و بابت افزایش تعمیر و تجهیز اتوبوس نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه با توجه به آمار 60 درصدی ناوگان فرسوده تعداد کمی از اتوبوس‌های این سازمان به سیستم گرمایشی و سرمایشی مجهز شده‌اند که از ابتدای فصل سرما و گرما این سیستم‌ها روشن می‌شوند و شهروندان می‌تواننددر صورت روشن نبودن سیستم‌های گرمایشی با شماره تلفن 137 به این سازمان اطلاع دهند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی ساوه گفت: برابر مجوزه های اخذ شده از اول آذرماه با اجباری شدن استفاده از کارت بلیط ، نرخ کرایه اتوبوس‌ها و مینی بوس‌های سازمان اتوبوسرانی در شهر ساوه 12 درصد افزایش می‌یابد.

یزدی تصریح کرد: خط شهرصنعتی با کارت بلیط شهروندی 7900 ریال و بدون کارت بلیط شهروندی 12 هزار ریال، دانشگاه خاتم الانبیاء با کارت بلیط شهروندی 6هزار و 600 ریال و بدون استفاده از کارت بلیط شهروندی 10 هزار ریال و روستاها با کارت بلیط شهروندی 6 هزار و 600 ریال و بدون کارت بلیط شهروندی 10 هزار ریال، مینی‌بوس‌ها با کارت بلیط شهروندی 5300 ریال، بدن کارت بلیط شهروندی 8 هزار ریال و سایر خطوط سطح شهر با کارت بلیط 3300 ریال و بدون کارت بلیط 5000 ریال است.

وی افزود: از تاریخ ذکر شده استفاده از اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های سازمان تنهابا ارائه کارت بلیط شهروندی انجام می‌شود و رانندگان مجوز دریافت کرایه نقدی را ندارند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی ساوه بیان کرد:در ارتباط با مهمانان و گردشگران شهر ساوه که فاقد کارت شهروندی هستند راننده باید برابر مبلغ اعلام شده در ستون بدون کارت بلیط شهروندی اقدام به دریافت کرایه کنند و سپس از طریق کارت ویژه راننده تراکنش انجام شود.

یزدی اضافه کرد: در صورت خراب بودن دستگاه کارت خوان اتبوس راننده ملزم به دریافت مبلغ نقدی برابر کرایه کارتی است و در صورت بروز هرگونه مشکل موضوع را به کانکس کنترل بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی یا با شماره 4223500 اطلاع دهند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :