موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/108450 :کد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:

تبیین و ترویج سیره امام رضا(ع) در جامعه مورد توجه قرار گیرد

  ﺳﻪشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۴
تعداد بازدید : ۱۰۶   
 تحلیل ایران -تبیین و ترویج سیره امام رضا(ع) در جامعه مورد توجه قرار گیرد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: نهادینه سازی سیره عملی امام رضا(ع) در جامعه اسلامی امروز، باید مدنظر قرارگیرد چراکه پیروی از منش و کردار ائمه معصومین(ع) عامل سعادت انسان ها است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: نهادینه سازی سیره عملی امام رضا(ع) در جامعه اسلامی امروز، باید مدنظر قرارگیرد چراکه پیروی از منش و کردار ائمه معصومین(ع) عامل سعادت انسان ها است.

به گزارش تحلیل ایران حجت الاسلام صفر قربانپور در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، اظهار داشت: سیره عملی امام هشتم (ع) الگویی برای رستگاری جامعه بشری است و مناظرات علمی متعددی که این امام همام در دوران عمر خود با اندیشمندان مسلمان و غیرمسلمان داشتند، شخصیت بزرگ و مقام والای علمی علی بن موسی الرضا(ع) را برای همگان در تاریخ روشن کرد.

 

وی با بیان اینکه امام هشتم(ع) همچون ائمه دیگر، تا آخرین روزهای عمر پربرکت خود، در مسیر ابلاغ و ترویج سنت پیامبر اکرم(ص) تلاش کرد، افزود: امام رضا(ع) در دوران پربرکت عمر خود، در راه تفسیر و تبیین آیات قرآن تلاش گسترده ای انجام داد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطرنشان ساخت: حضرت امام رضا (ع) در زندگی فردی و اجتماعی، همچون دیگر ائمه و اجداد بزرگوارشان، آئینه تمام نمای صفات عالی نبی مکرم اسلام(ص) بود.

 

قربانپور تصریح کرد: این امام بزرگوار به فضایل اخلاقی آراسته و از هرگونه زشتی و پلیدی و رذایل اخلاقی منزه بود که منش و رفتار ایشان الگویی برای همه ما در مسیر عبودیت و ایمان است.

وی ادامه داد: امام هشتم(ع) در زهد و پارسایی بی همتا و جمال و جلال دنیوی برای ایشان بی ارزش بود و در واقع این امام بزرگوار، عبودیت خداوند را زیور و مایه کمال و سعادت دنیوی و اخروی می‌دانستند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی همچنین با اشاره به ۲۸صفر، سالروز رحلت نبی اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) گفت: تبعیت از خاتم الانبیا(ص) انسان را به حیات طیبه دنیوی و سعادت اخروی رهنمون می سازد، بنابراین آگاهی از آداب و سیره اخلاقی و تربیتی پیامبر اعظم(ص) و الگوگیری از آن حضرت، ضروری است.

 

وی اظهار داشت: مومن برای دستیابی به درجات عالی اخلاقی و تربیتی در زندگی، نیازمند الگو و سرمشقی مطمئن است و مطابق آیات قرآن کریم و روایات پیشوایان دینی و ائمه معصومین(ع)، نیکوترین و مناسب‌ترین الگو پیامبر اعظم(ص) است.

 

قربانپور همچنین از اعزام ۷۰۰روحانی مبلغ به نقاط مختلف شهری و روستایی استان مرکزی، طی دهه پایانی ماه صفر خبر داد و بیان کرد: این روحانیون مبلغ، به منظور برگزاری برنامه ها و سخنرانی های مذهبی در دهه پایانی ماه صفر اعزام شده اند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: تبیین جایگاه ولایت و امامت، شناخت سیره عملی و ارائه الگوهای مناسب برای نسل جوان با استفاده از ظرفیت مبلغان دینی انجام می‌شود و به این وسیله سطح آگاهی و درک عمومی مردم نسبت به مباحث دینی و معنوی ارتقا می یابد.

وی از حضور مبلغان اعزامی از قم، مبلغان بومی استان، مبلغان طرح هجرت و روحانیون مستقر در مناطق مختلف استان خبر داد و گفت: هدف ما از این اعزام‌ها نهادینه کردن ارزش ها و اصول مدنظر ائمه معصومین(ع) است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :