موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/108960 :کد

امام جمعه دلیجان

جریان نفوذی حامی فتنه وسکولار به دنبال التهاب‌ دردانشگاه هستند

  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۶
تعداد بازدید : ۱۱۷   
 تحلیل ایران -جریان نفوذی حامی فتنه وسکولار به دنبال التهاب‌ دردانشگاه هستند

امام جمعه دلیجان با بیان اینکه جریان نفوذی حامی فتنه و سکولار به دنبال التهاب‌ آفرینی در دانشگاه‌ها هستند گفت: اجازه التهاب آفرینی به جریان نفوذی حامی فتنه و سکولار را در دانشگاه‌های استان مرکزی...

امام جمعه دلیجان با بیان اینکه جریان نفوذی حامی فتنه و سکولار به دنبال التهاب‌ آفرینی در دانشگاه‌ها هستند گفت: اجازه التهاب آفرینی به جریان نفوذی حامی فتنه و سکولار را در دانشگاه‌های استان مرکزی نمی‌دهیم.


به گزارش تحلیل ایران حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  با اشاره به برگزاری برنامه‌های سیاسی دانشجویی اظهار داشت: مقوله سیاسی شدن و بالا رفتن درک سیاسی دانشجوها جزو مطالبات مقام معظم رهبری محسوب می‌شود و ایشان مقوله سیاسی شدن دانشجویان را مورد تاکید قرار داده‌اند و در این راستا بارها دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها را مورد تاکید قرار داده‌اند.

 

وی افزود: رهبر معظم انقلاب بر کسب قدرت تحلیل مسائل سیاسی توسط دانشجویان و تربیت دانشجویانی سیاسی تاکید مکرر داشته‌اند اما سیاسی شدن فضای دانشگاه و دانشجویان به آن معنا نیست که محافل دانشگاهی را به عنوان فضایی برای تاخت‌وتاز جریانات سیاسی و نفوذ عناصر بیرونی به داخل این محافل پنداشت.

 

امام جمعه دلیجان تصریح کرد: درک و شعور سیاسی دانشجویان سبب قیام این قشر از جامعه در برابر فرستاده دولت آمریکا و کودتای 28 مردادماه شد و این اقدامات به دلیل بیداری دانشجویان فعال بودن آنها و درک صحیح مسائل سیاسی بوده است.

 

کرامتی ادامه داد: هدف از نفوذ جریانات خارج از دانشگاه به محافل علمی ملتهب ساختن فضای دانشگاه و همراه‌سازی قشر دانشجو با جریانات سکولار و تعارض به نظام جمهوری اسلامی ایران و آرمان‌های امام راحل است که در این راستا دانشگاه‌ها را محلی برای تاخت‌وتاز اقراض خود انتخاب می‌کنند.

 

وی عنوان کرد: بنابر تاکیدات مقام معظم رهبری جریانات فتنه، سکولارها و فعالان فتنه حق ورود به هیچ صحنه‌ای را ندارند و با اشاره به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب همراهی قشر دانشجو با جریانات خارجی به حیثیت علمی دانشگاه‌ها لطمه وارد کرد و این رویداد برای نظام غیرقابل قبول است.

امام جمعه دلیجان خاطرنشان کرد: دانشجویان موظفند تا بیداری خود را حفظ کنند و درمقابل مسئولان دانشگاهی و دولت وظیفه دارند که فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه خود قرار دهند، همچنین مقام معظم رهبری بر حفظ فاصله فتنه و جامعه تاکید داشته‌اند.

کرامتی بیان کرد: قشر دانشجو جمع فرهیخته و عالمی محسوب می‌شود اما با در نظر داشتن شرایط سنی این قشر موج‌هایی که در فضاهای علمی ایجاد می‌شوند توانایی ایجاد فضاهایی را دارند که به صلاح دانشجو، فضای دانشگاه و آینده کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :