موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/109513 :کد

استاندار مرکزی:

فعالیت و تولید در ۱۰۰ واحد بزرگ در سطح استان مرکزی افزایش یافت

  جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۱
تعداد بازدید : ۱۳۴   
 تحلیل ایران -فعالیت و تولید در ۱۰۰ واحد بزرگ در سطح استان مرکزی افزایش یافت

استاندار مرکزی گفت: فعالیت و تولید در ۱۰۰ واحد بزرگ در سطح استان مرکزی افزایش یافت.

استاندار مرکزی گفت: فعالیت و تولید در ۱۰۰ واحد بزرگ در سطح استان مرکزی افزایش یافت.


به گزارش تحلیل ایران محمود زمانی‌قمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به برنامه‌های دولت در راستای حمایت از صنعت اظهار داشت: طرح رونق تولید از ابتدای امسال در قالب اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی آغاز شده است و بر اساس این طرح مقرر شد تعداد هفت هزار و 500 کارخانه کوچک و متوسط به منظور بازگرداندن فعالیت به مجموعه خود از وام‌های بانکی استفاده کنند.

 

وی افزود: تاکنون بیش از 10 هزار مجموعه کوچک و متوسط موفق به دریافت وام از طریق سایت بهین‌یاب و مراجعه حضوری به بانک‌ها شده‌اند که این آمار از پیش‌بینی دولت فراتر بوده است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: معضلات و مشکلات صنایع بزرگ و مادر در سطح کشور بصورت جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است، صنایع استان مرکزی نیز از این دسته هستند که معضلات آنها در کارگروه ملی تسهیل تشریح و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

زمانی‌قمی ادامه داد: دولت مصمم است که حمایت خود را از تولید تا برگرداندن رونق قابل قبول به واحدهای تولیدی و صنعتی ادامه دهد و این تصمیم همت و تلاش بیشتر بخش خصوصی در کنار اقدامات دولت را نیز می‌طلبد.

وی عنوان کرد: تا مادامی که ما در حوزه صنعت و تولید وابسته به دولت باشیم نمی‌توانیم دست‌آوردهای جدی داشته باشیم، کمک دولت لازم است اما کافی نیست به همین دلیل نیازمند مدد بخش خصوصی هستیم.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: در فضایی که پس از توافقات انجام شده هسته‌ای و برجام ایجاد شده در کشور تمایل سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج کشور در زمینه سرمایه‌گذاری در ایران افزایش یافته است.

زمانی‌قمی بیان کرد: استان مرکزی از مراکز جذب سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور محسوب می‌شود اما سیاست استان مرکزی در این زمینه بر مبنای جذب تکنولوژی است.

وی افزود: هدف از جذب تکنولوژی ایجاد بازارکار داخلی و ورود تکنولوژی به داخل استان و کشور است زیرا با این رویه در ابتدا سرمایه‌ و تکنولوژی به داخل کشور ورود می‌یابند و سپس این روند رویه بومی‌سازی را در پیش می‌گیرد.

استاندار مرکزی ادامه داد: تفکرات ما بر این مبنا قرار دارد که رشته‌های وابستگی را در حوزه تکنولوژی و صنعت کاهش دهیم تا سرانجام این وابستگی‌ها بطور کامل قطع شوند.

زمانی‌قمی عنوان کرد: نهایی شدن طرح تاسیس سیکل ترکیبی با راندمان بالا معادل هزار و 200 مگابات تولید برق، پالایشگاه پلاسمای خون در دلیجان، کارخانه ذوب سیلیس و سایر طرح‌ها تاثیر موثری در جذب سرمایه‌گذاران خارجی دارند و درحال حاضر درحال مذاکره با گروه‌های متعددی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: انجام تمام مذاکرات به معنای سرمایه‌گذاری نیست اما مذاکرات آغاز اقدامات سرمایه‌گذاری محسوب می‌شوند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: به دنبال حمایت‌های انجام شده توسط دولت تعداد 100 واحد بزرگ در سطح استان مرکزی شناسایی شده‌اند که فعالیت و تولیدات آنها افزایش یافته است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :