موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/109825 :کد

مدیرکل جهاد کشاورزی استان مرکزی:

کشاورزان اعتراضاتشان نسبت به ملی‌شدن اراضی را ارائه کنند

  دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۱۳۱   
 تحلیل ایران -کشاورزان اعتراضاتشان نسبت به ملی‌شدن اراضی را ارائه کنند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: کشاورزان استان مرکزی اعتراضات خود در رابطه با ملی شدن اراضیشان را به کمیسیون ماده ۵۶ ارائه کنند تا بررسی شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: کشاورزان استان مرکزی اعتراضات خود در رابطه با ملی شدن اراضیشان را به کمیسیون ماده ۵۶ ارائه کنند تا بررسی شود.


به گزارش تحلیل ایران علی بابایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اعتراضات کشاورزان نسبت به ملی شدن زمین‌هایشان توسط منابع طبیعی اظهار داشت: به منظور اراضی اختلافی بین کشاورزان و منابع طبیعی دو راهکار قانونی پیش‌بینی شده است که یکی از آنها طرح اعتراضات در کمیسیون ماده 56 است که افرادی که معترض هستند می‌توانند اعتراضات خود را به این کمیسیون ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

 

وی افزود: در این کمیسیون نماینده جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و یک نفر قاضی دادگستری در این کمیسیون به بررسی اعتراضات می‌پردازند و درنهایت پس از نقشه‌برداری، تفسیر عکس‌های هوایی گرفته شده و شنیدن اظهارات معترض دستورات لازم را ارائه می‌کنند.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: بنابر بررسی‌هایی که در کمیسیون ماده 56 انجام شده است آن‌دسته از اراضی که آثار کشت در آنها دیده شود به صاحبانشان برگردانده می‌شود و اراضی که آثار کشت در آنها وجود ندارد جزو اراضی ملی هستند.

 

بابایی بیان کرد: بحث جدیدی به‌عنوان کمیته برطرف کردن تداخل ابلاغ شده است که در این کمیته هم نقشه‌های منابع طبیعی و اصلاحات اراضی بررسی می‌شود، عکس‌های هوایی تفسیر می‌شود و انطباق آنها با نقشه‌های اصلاحات اراضی و منابع طبیعی بررسی می‌شود.

 

وی ادامه داد: طبق بررسی‌هایی که انجام می‌گیرد اگر تداخلی وجود داشته باشد تعیین‌تکلیف می‌شود و پس از بررسی در کارگروه شهرستان به کارگروه استانی ارجاع داده می‌شود و اگر به این نتیجه برسند که مستثنیات و تداخلی وجود دارد به برطرف کردن آن می‌پردازند.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی عنوان کرد: محصولاتی به‌عنوان محصولات استراتژیک تعریف شده‌اند که وظیفه جهاد کشاورزی حمایت از این محصولات است و خوشبختانه امسال در زمینه گندم استان مرکزی رشد قابل توجهی داشته است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :