موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/110046 :کد

فرماندار شهرستان محلات خبر داد؛

تشکیل کارگروه رسیدگی به مشکلات صنایع محلات در وزارت صنعت

  چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۱۲۹   
 تحلیل ایران -تشکیل کارگروه رسیدگی به مشکلات صنایع محلات در وزارت صنعت

فرماندار شهرستان محلات از تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی این شهرستان در وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

فرماندار شهرستان محلات از تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی این شهرستان در وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از فرمانداری محلات، علی زینی وند اظهار داشت: مقرر شده در کارگروه ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت، جلسه ای مختص شهرستان محلات با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکیل شود و مشکلات صنعتی این شهرستان مورد بررسی قرار گیرد.

فرماندار محلات ادامه داد: ظرف ده روز آینده مشکلات مختلف حوزه های صنعتی شهرستان محلات شناسایی و جمع بندی خواهد شد تا با حضور دستگاه های مرتبط در جلسه مذکور، مشکلات به صورت جزئی تر در سطح ملی بررسی شود.


زینی وند بیان کرد: شهرستان محلات به دلیل داشتن ظرفیت های مهم و قابل توجه از پتانسیل قابل قبولی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف برخوردار است و تحقق این امر نیازمند حمایت بیشتر مسئولان است.


وی تصریح کرد: ۱۲درصد سنگ تراورتن جهان و ۶۰درصد سنگ تراورتن کشور در این شهرستان تولید می شود و هم اکنون بالغ بر ۲۰میلیون تن ذخایر سنگ تراورتن در این شهرستان شناسایی شده و در شهرک های صنعتی محلات ۳۰۰ واحد فرآوری سنگ مشغول به فعالیت هستند.

زینی وند افزود: بالغ بر ۱۱۵ معدن سنگ در سطح شهرستان وجود دارد که مجموع آمار فوق نشان دهنده ظرفیت قابل توجه محلات در حوزه صنعت سنگ و لزوم توجه بیشتر به آن است.


فرماندار محلات با بیان دیگر مزیت محلات در حوزه صنعت گل و گیاه گفت: این صنعت با فعالیت ۷۰۰ واحد گلخانه ای و ایجاد اشتغال برای چهار هزار نفر از جمله مهم ترین صنایع شهرستان به شمار می رود که هم اکنون در حوزه هایی همچون صادرات و تامین برخی از زیرساخت ها با مشکلاتی روبرو است.


زینی وند صنعت گردشگری و ماهیان زینتی را از دیگر پتانسیل های مهم شهرستان محلات معرفی کرد و افزود: طرح جامع صنعت گردشگری محلات تهیه شده و امیدواریم در برنامه ۱۰ ساله پیش رو این شهرستان به قطب گردشگری در کشور تبدیل شود که تحقق این مهم با بهره مندی از پشتوانه قوی صادراتی امکان پذیر است.

                               

محلات     فرماندار     تجارت     جلسه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :