موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/110480 :کد

مدیرکل امور بانوان استانداری مرکزی:

آموزش‌های "قبل، حین و بعد از ازدواج" در استان مرکزی ارائه شود

  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۲
تعداد بازدید : ۱۳۰   
 تحلیل ایران -آموزش‌های "قبل، حین و بعد از ازدواج" در استان مرکزی ارائه شود

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی گفت: مهم‌ترین بحث در پیشگیری از آسیب طلاق آموزش‌های قبل، حین و بعد از ازدواج است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی گفت: مهم‌ترین بحث در پیشگیری از آسیب طلاق آموزش‌های قبل، حین و بعد از ازدواج است.


به گزارش تحلیل ایران زهرا فرجی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به طلاق به‌عنوان یک آسیب اجتماعی اظهار داشت: دربحث طلاق اتفاقی که افتاده است مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی در اجرای سند کاهش آسیب‌های اجتماعی بود که در کارگروه اجتماعی مصوب شده و به‌صورت مشترک درحال پیگیری است و در حوزه پیشگیری از طلاق بحث آموزش‌های قبل، حین و بعد از ازدواج باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: در حوزه خانواده‌ها، تکریم آنها و همچنین اجرای برنامه‌های خانواده‌محور سیاست‌هایی وجود دارد که در حوزه طلاق دنبال می‌شود و موضوع اصلی توجه به موضوع ازدواج به‌هنگام و آگاهانه است تا از بحث طلاق درآینده پیشگیری کند.

 

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی تصریح کرد: البته مهم‌تر بحث آموزش‌های قبل، حین و بعد از ازدواج است که حداقل باید به‌مدت پنج‌سال ارائه شود تا فرد و جامعه را به سطحی از استحکام برساند.

 

فرجی بیان کرد: طلاق یکی از آسیب‌های اجتماعی اولویت‌دار استان است که خود آسیب‌های بسیاری را به‌دنبال دارد و امیدواریم که با کنترل و کاهش آن بتوانیم در مسیر کاهش بسیاری از آسیب‌ها پیش برویم.

 

وی ادامه داد: بنابراین آموزش‌های مستمر را باید برای بالا رفتن آگاهی زوجین در برنامه داشته باشیم و با بالابردن کیفیت این آموزش‌ها مانع از بروز طلاق در خانواده‌ها باشیم.

 

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده‌‌ استانداری مرکزی عنوان کرد: سه موضوع طلاق، اعتیاد و زنان ویژه و رفتارهای پرخطر به‌عنوان اولویت‌های آسیب‌های اجتماعی در حوزه زنان هستند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :