موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/110594 :کد

معاون استاندار مرکزی:

زمینه‌های احداث شهرک صنعتی توسط چین دراستان مرکزی بررسی می‌شود

  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۴
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -زمینه‌های احداث شهرک صنعتی توسط چین دراستان مرکزی بررسی می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی با بیان اینکه زمینه‌های احداث شهرک صنعتی توسط چین در استان مرکزی بررسی می‌شود گفت: کشور چین در استان‌های مختلف ایران شهرک صنعتی احداث می‌کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی با بیان اینکه زمینه‌های احداث شهرک صنعتی توسط چین در استان مرکزی بررسی می‌شود گفت: کشور چین در استان‌های مختلف ایران شهرک صنعتی احداث می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران ظفر افشون در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به سفر هیئت چینی به استان مرکزی اظهار داشت: سال 1394 وزیر صنعت چین در سفری که ایران داشت در دیدار با وزیر صنعت ایران تفاهم‌نامه‌ای منعقد شد که چین در چند استان کشور چند شهرک صنعتی ایجاد کند.

 

وی افزود: این در حالی بود که توافق شد تا پس از ساخت این شهرک‌ها زمینه‌ای برای حضور شرکت‌های علاقه‌مند به حضور در این شهرک‌های صنعتی فراهم آید.

 

افشون تصریح کرد: ما در استان مرکزی با توجه به این تفاهم‌نامه موضوع را باجدیت پیگیری کردیم تا درصورت وجود بستر مناسب چینی‌ها یک شهرک صنعتی نیز در استان مرکزی ایجاد کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی با اشاره به اقدامات چینی‌ها گفت: تاکنون چین تنها در استان کرمان اقدام به احداث شهرک صنعتی کرده و در حال حاضر نیز هیئت‌های این کشور در حال رصد وضعیت استان‌های مختلف کشور هستند.

 

وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان مرکزی به نظر می‌رسد یکی از گزینه‌های هدف برای احداث شهرک صنعتی در ایران توسط چینی‌ها استان مرکزی است.

 

افشون خاطرنشان کرد: در این راستا هیئتی مرکب از 20 نفر از دیپلمات‌ها و اقتصاددانان و تجار چین در سفری به شهرستان ساوه زمینه‌های همکاری با استان مرکزی را بررسی می‌کنند.

وی اضافه کرد: این در حالی است که در این جمع معاون استاندار هوبی چین که دارای جمعیتی بالغ بر 60 میلیون نفر است نیز حضور دارد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی با اشاره به برنامه‌های سفر هیئت چینی بیان کرد: این هیئت چینی عصر امروز وارد ساوه شده و از 2 شرکت تولیدی و صنعتی شهرستان بازدید می‌کنند پس از آن نیز جلسه مشترکی با مسئولان استانی و شهرستانی در فرمانداری ساوه برگزار می‌کنند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :