موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111056 :کد

استاندار مرکزی:

۱۲۶ واحد تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط در به چرخه فعالیت بازگشت

  جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۰
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -۱۲۶ واحد تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط در به چرخه فعالیت بازگشت

استاندار مرکزی با بیان اینکه ۲۰ درصد از مفاخر کشور برخواسته از استان مرکزی است گفت: طراز صادرات و واردات استان مرکزی مثبت شده است و ۱۲۶ واحد تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط تعطیل در استان مرکزی به چرخه...

استاندار مرکزی با بیان اینکه ۲۰ درصد از مفاخر کشور برخواسته از استان مرکزی است گفت: طراز صادرات و واردات استان مرکزی مثبت شده است و ۱۲۶ واحد تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط تعطیل در استان مرکزی به چرخه فعالیت بازگشت.


به گزارش تحلیل ایران، محمود زمانی‌قمی شامگاه پنجشنبه در همایش رفاه و منزلت معلم که با حضور مشاور اقتصادی رئیس جمهور در سالن امام علی(ع) اراک برگزار شد با اشاره به ظرفیت و جایگاه استان مرکزی اظهار داشت: در کشور هیچ مساحت جغرافیایی وجود ندارد که مانند استان مرکزی این همه مفاخر و بزرگان به کشور تقدیم و دنیا کرده باشد.

 

وی افزود: استان مرکزی 20 درصد مفاخر کشور را داراست و در کنار این همه مفاخر در حوزه های فقاهت و دانشگاه و سیاستمداران اصلاح‌گر استان مرکزی در صنعت نیز یک استان صاحب نام است و بسیاری از واحدهای صنعتی و تولیدی در این استان وجود دارد که غیرقابل تکرار هستند.

 

زمانی‌قمی تصریح کرد: همان طور که استان‌های مرزی در دوران جنگ آسیب دیدند این استان نیز در جنگ تحریمی از یک سو و سیاست‌های غیراصولی گذشته از سوی دیگر مانند دیگر استان‌های کشور آسیب‌های بسیاری دید.

 

وی خاطرنشان کرد: این استان در حوزه کشاورزی از استان‌های صاحب نام کشور است به طوری که میزان گندم مصرفی استان رقمی بالغ بر 150 هزار تن است حال آنکه تولید سالانه گندم در این استان معادل 400 هزار تن بوده است.

 

استاندار مرکزی بر منزلت معلمان تاکید کرد و گفت: ما به یک آموزش و پرورش با منزلت نیاز داریم چرا که داشتن این آموزش و پرورش با منزلت زمینه‌ساز تحقق جامعه‌ای بامنزلت است.

زمانی‌قمی افزود: پس از استقرار دولت یازدهم وضعیتی در کشور وجود داشت که هیچ دولتی با این شرایط روبه‌رو نبود به طوری که در حوزه‌های مختلف مثل حوزه‌های اقتصادی شاهد یک بهم ریختگی جدی بودیم، سیاست‌های ناجوانمردانه و تحریم‌ها و نیز حوزه اخلاق آسیب‌های جدی دیدیم.

وی بیان کرد: وقتی دولت مستقر شد با موانع زیادی روبه‌رو بود و وقت زیادی از این دولت مصروف عبور از موانع شد و کسانی که معتقد به سیاست‌های دولت نبودند سعی کردند و می‌کنند که کمتر اجازه دهند کسانی که مورد نظر دولت بود وارد بدنه دولت شوند.

زمانی‎قمی افزود: این در حالی است که این افراد هر چیز که از سوی دولت قبل به این دولت ارث رسیده بود و مشکلات موجود را به گردن دولت می‌انداختند در حالی که خود مسبب اصلی مشکلات بودند پس از روی کار آمدن دولت یازدهم مشکلات اقتصادی و بیکاری را به پای دولت یازدهم نوشتند و بعد از گذشت زمان به نقاط قوت حمله و آن را تضعیف کردند.

استاندار مرکزی ادامه داد: از این جمله حمله به مذاکرات هسته‌ای که دستاوردهای بزرگی داشته و یا دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان که این موفقیت‌ها را نشانه رفته‌اند و این افراد از برجسته ساختن مشکلات که خود عامل آن بوده‌اند هیچگونه کوتاهی نمی‌کنند.

وی افزود: طراز بسیار مثبت صادرات و واردات استان مرکزی نشان از بهبود وضعیت اقتصاد استان دارد و در عین حال 126 واحد تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط استان مرکزی که تعطیل بود به چرخه فعالیت بازگشت.

زمانی‌قمی اضافه کرد: رشد سرمایه‌گذاری برای نیروگاه‌های برق و پالایشگاه خون از جمله این اقدامات است که نشان از بهبود اوضاع است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :