موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111237 :کد

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی

آنفلوانزای پرندگان در استان مرکزی بیش از ۱۰۰۰ قطعه تلفات برجای

  یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۴
تعداد بازدید : ۲۵۵   
 تحلیل ایران -آنفلوانزای پرندگان در استان مرکزی بیش از ۱۰۰۰ قطعه تلفات برجای

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: آنفلوانزا تاکنون هزار و ۲۰ قطعه تلفات را در استان مرکزی به‌همراه داشته که خوشبختانه با اقداماتی که انجام شده از هفته گذشته تاکنون روند کاهشی داشته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: آنفلوانزا تاکنون هزار و ۲۰ قطعه تلفات را در استان مرکزی به‌همراه داشته که خوشبختانه با اقداماتی که انجام شده از هفته گذشته تاکنون روند کاهشی داشته است.


به گزارش تحلیل ایران حسینعلی ابراهیمی کارنامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به آخرین وضعیت آنفلوانزا در استان مرکزی اظهار داشت: این ویروس تاکنون هزار و 20 قطعه تلفات را برجای گذاشته که عمده این تلفات در سطح تالاب میقان بوده است به‌همین منظور تمام تالاب در حال پاک‌سازی است و اقدامات محیط زیست همچنان ادامه دارد.

 

وی افزود: شنبه هفته گذشته با یک موج تلفاتی روبه‌رو شده بودیم اما خوشبختانه با اقداماتی که انجام شده از شنبه تا امروز تا حدود زیادی فروکش کرده است ولی اینکه در روزهای آتی چه اتفاقی بیفتد باید منتظر جواب بررسی‌های میدانی باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی تصریح کرد: بنابراین باید پس از دریافت گزارشات بررسی‌های میدانی ببینیم که چه عددی به‌دست می‌آید و روند به چه شکل است تا متناسب با آن اقدامات را پیش ببریم اما هم‌اکنون تمامی اقداماتی که به منظور کنترل و کاهش آنفلوانزا انجام می‌دادیم ادامه دارد.

ابراهیمی کارنامی بیان کرد: نیروهای بسیاری را بسیج کرده‌ایم که در داخل تالاب مشغول فعالیت و پاک‌سازی هستند که بخشی از آنها نیروهای خود محیط زیست و بخشی نیروهایی هستند که به‌صورت همکار گرفته‌ایم تا در این مسیر کمک کنند.

وی ادامه داد: همه نیروها مشغول هستند و امیدواریم که این ویروس کاهش پیدا کند و این روند کاهشی تا جایی ادامه یابد که شاهد توقف آنفلوانزا در استان باشیم، اطلاع‌رسانی را هم در سطح وسیع داشته‌ایم و امیدواریم که مردم استان با رعایت موارد ضروری نقش خود را در کاهش آنفلوانزا داشته باشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی عنوان کرد: همچنین به مردم توصیه می‌شود که از تماس برقرارکردن با زنده و لاشه هرگونه پرنده وحشی به‌ویژه پرندگان مهاجر خودداری کنند و در صورت مشاهده هر مورد مشکوکی با شمارهای اعلام‌ شده تماس بگیرند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :