موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111329 :کد

در استان مرکزی:

پیشرفت ۶۰درصدی اجرای طرح ملی نشانی پستی استاندارد در استان

  دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۴
تعداد بازدید : ۲۸۱   
 تحلیل ایران -پیشرفت ۶۰درصدی اجرای طرح ملی نشانی پستی استاندارد در استان

مدیرکل پست استان مرکزی گفت: یک میلیون و۱۳هزار مکان مسکونی،تجاری،خصوصی و دولتی استان در اجرای طرح ملی نشانی پستی استاندارد شناسایی شده اند که پیشرفت ۶۰درصدی اجرای این طرح رانشان می دهد.

مدیرکل پست استان مرکزی گفت: یک میلیون و۱۳هزار مکان مسکونی،تجاری،خصوصی و دولتی استان در اجرای طرح ملی نشانی پستی استاندارد شناسایی شده اند که پیشرفت ۶۰درصدی اجرای این طرح رانشان می دهد.

به گزارش تحلیل ایران محمد علی چراغی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طرح تعیین نشانی استاندارد مکانی محور ملی(GNAF)، به عنوان یک طرح در راستای اقتصاد مقاومتی تصویب و در رابطه با اجرای ماده ۲۱ و ۲۷۷ ضوابط فنی و اجرای توسعه خدمات الکترونیک پست پیگیری شد.


وی با بیان اینکه هدف طرح ملی نشانی پستی استاندارد، کاهش هزینه های ملی و افزایش بهره وری و شفاف سازی و ارائه خدمات بهتر به مردم در راستای سرویس دهی مبتنی بر اینترنت است، افزود: این طرح در قالب سرویس اینترنتی به مردم و سازمان ها ارائه می شود و شهروندان می توانند از طریق ورود به سایت پست، بر اساس کدپستی خود که وارد می کنند، آدرس استاندارد شده خود را دریافت کنند.


چراغی بیان داشت: از این پس ورود آدرس دستی و آدرس نویسی دستی ممنوع می شود و ملاک عمل، کد پستی ده رقمی ملی است که براساس یک استاندارد خاص تعریف و مشخص شده است.


اتمام طرح تعیین نشانی استاندارد ملی در استان تا پایان سال جاری

مدیر کل پست استان مرکزی بیان کرد: اجرای این طرح از سال گذشته در استان مرکزی شروع شد و تاکنون ۶۰درصد از آدرس های شهری و روستایی به روز شدند و امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم اجرای این طرح را تکمیل کنیم.


چراغی افزود: اجرای طرح ملی نشانی پستی استاندارد باعث خواهد شد که سازمان ها با سرعت و سهولت بیشتر به مردم خدمات ارایه دهند و تکریم ارباب رجوع به بهترین نحو حاصل شود.

وی تاکید کرد: همکاری ارگان ها، دستگاه ها و سازمان ها در تولید اطلاعات دقیق و به موقع، می تواند در تسریع و اتمام طرح بسیار موثر باشد.

 

اجرای سیستم یکپارچه سازی مدیریت املاک کشور در استان مرکزی

چراغی اضافه کرد: طرح دیگری که در کنار طرح ملی نشانی پستی استاندارد اجرا می شود، «طرح سیماک» به معنای سیستم یکپارچه سازی مدیریت املاک کشور و تبادل الکترونیکی اطلاعات و تعاملات در این زمینه بین دستگاه های مرتبط است که در این رابطه ۱۷ دستگاه در استان شناسایی شده است.


مدیرکل پست استان مرکزی ادامه داد: در  اجرای این طرح، این دستگاها در رابطه با املاک و اماکن با هم در ارتباط خواهند بود و از یکدیگر استعلام دریافت می کنند که دریافت استعلامات، الکترونیکی و از طریق نرم افزار انجام می شود.


چراغی همچنین اظهار داشت: از تعداد ۳۲۱هزار ساختمان موجود در استان مرکزی، ۳۱۹ هزار ساختمان به نقشه های رقومی و نقطه گذاری شده)متصل شده اند و بقیه هم در دست اجرا است.

                               

مدیرکل     استان مرکزی     مسکونی     خصوصی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :