موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111330 :کد

سرپرست دانشگاه پیام نور

آموزش‌های کارآفرینی دردانشگاه پیام نوراستان افزایش می یابد

  دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۷
تعداد بازدید : ۳۰۷   
 تحلیل ایران -آموزش‌های کارآفرینی دردانشگاه پیام نوراستان افزایش می یابد

سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی با بیان اینکه ۱۵ هزار دانشجو در واحدهای دانشگاهی پیام نور استان مرکزی مشغول تحصیل هستند گفت: آموزش‌های کارآفرینی در دانشگاه پیام نور استان مرکزی افزایش می‌یابد.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی با بیان اینکه ۱۵ هزار دانشجو در واحدهای دانشگاهی پیام نور استان مرکزی مشغول تحصیل هستند گفت: آموزش‌های کارآفرینی در دانشگاه پیام نور استان مرکزی افزایش می‌یابد.

 

به گزارش تحلیل ایران، علی‌اکبر ملکی‌راد با حضور در دفتر سرپرستی خبرگزاری تسنیم در استان  مرکزی ضمن بازدید از این خبرگزاری با نحوه فعالیت آن آشنا شد و در جریان روند کاری این خبرگزاری قرار گرفت.

 

"زاهدی" مسئول روابط دانشگاه پیام نور استان مرکزی "علی‌اکبر ملکی‌راد" سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی را در این بازدید همراهی کرد.

علی‌اکبر ملکی‌راد در این بازدید پس از تشریح کامل از نحوه فعالیت این رسانه بر برقراری ارتباط مستمر و افزایش تعامل این خبرگزاری با مجموعه دانشگاهی تاکید کرد و گفت: دانشگاه پیام نور به منظور آگاهی‌بخشی به مردم در زمینه‌های مربوط به حیطه فعالیت خود نیاز به همکاری این رسانه دارد.

 

سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی با اشاره به اهمیت توجه به موضوع کارآفرینی در دانشگاه اظهار داشت: عمده‌ترین مسئله‌ای که سبب رشد و توسعه اقتصادی می‌شود تغییر در کیفیت آموزش و توجه به کیفیت نیروی انسانی است.

 

وی افزود: بنابراین اگر می‌خواهیم بحث کارآفرینی را در کشور جدی بگیریم باید نظام آموزشی ما به سمتی برود که نیروهای با شهامت شجاعت در تصمیم‌گیری پرورش دهد.

ملکی‌راد تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید شتاب علمی خود برای رسیدن به ایجاد دانشکاهی نسل سوم را افزایش دهند و حتی تمامی دانشگاهیان، کارکنان و دانشجویان باید به سمت کارآفرینی و ایجاد فرهنگ کارآفرینی در جامعه حرکت کنند.

 

سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی با اشاره به فعالیت‌های دانشگاهی در جامعه گفت: اگر در گذشته دانشگاه‌ها در امر آموزش و پژوهش ماموریت‌هایی را برای خود تعریف می‌کردند امروز همه جامعه از دانشگاه‌ها انتظار دارند که در حل مسائل و مشکلات جامعه در کنار بخش دولتی و بخش خصوصی باشند.

 

وی افزود: در گذشته تفکرات این چنین در استان و کشور وجود نداشته و الان در هر جا به مشکل برمی‌خوریم نخستین جایی که برای حل مشکل مراجعه می‌کنیم دانشگاه  است و باید از این امر استقبال کرده و مشکلات موجود جامعه را در وهله اول با رویکرد علمی حل کنیم.

 

ملکی‌راد اضافه کرد: کارآفرینی یک موضوع بسیار حیاتی است که می‌تواند سبب امید، شادابی، نشاط در جامعه شود و اثرات اقتصادی بسیار خوبی هم دارد، بنابراین باید نگاه کار‌آفرینانه دانشگاه بتواند تعاملات خوبی را با جامعه و صنعت داشته باشد.

 

سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاهی گفت: تلاش ما برای فعال‌تر شدن بخش شرکت‌های دانش بنیان و اقدامات پژوهش محور در این دانشگاه است به طوری که در هفته پژوهش 3 نفر از استان پیام نور استان به‌عنوان پژوهش‌گر برتر معرفی شده و یکی از همکاران مرکز محلات به  عنوان کار‌آفرین برتر انتخاب شده است.

 

وی افزود: برای راه‌اندازی مرکز نوآوری برای مرکز اراک و محلات جهت ایجاد شغل و تجاری‌سازی علم مجوز گرفته است که در این راستا از اساتیدی که تخصص لازم در این بخش را دارند استفاده می‌شود.

 

ملکی‌راد ادامه داد: خوشبختانه توانستیم در جذب دانشجو موفق بوده و کاهش جذب دانشجو نداشته‌ باشیم این در حالی است که افزایش سطح تدریس و کیفیت آموزشی را بهبود می‌بخشیم که در این راستا نگاه تخصصی مورد توجه است.

 

وی بیان کرد: دانشگاه پیام‌نور با توجه به گستردگی در سطح استان مرکزی در 13 مرکز حدود 15 هزار دانشجو در 462 رشته کارشناسی و 29 رشته در مقطع کارشناسی ارشد فعالیت دارد.

به گزارش تسنیم در این بازدید مدیر دفتر خبرگزاری تسنیم استان مرکزی با تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های این رسانه  در سطح استان گزارشی جامع از چگونگی فعالیت این خبرگزاری بین‌المللی در استان مرکزی را ارائه کرد.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :