موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111454 :کد

در استان مرکزی:

سرمایه‌های سرگردان باید به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان جذب شود

  ﺳﻪشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۸
تعداد بازدید : ۲۹۹   
 تحلیل ایران -سرمایه‌های سرگردان باید به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان جذب شود

رئیس مرکز فن‎بازار ملی کشور گفت: سرمایه های سرگردان بایدبه سمت شرکت های دانش بنیان جذب شود تا با تجاری سازی دانش وشناخت نیازهای فناورانه صنعت، افزایش اشتغال و رونق تولید را شاهد باشیم.

رئیس مرکز فن‎بازار ملی کشور گفت: سرمایه های سرگردان بایدبه سمت شرکت های دانش بنیان جذب شود تا با تجاری سازی دانش وشناخت نیازهای فناورانه صنعت، افزایش اشتغال و رونق تولید را شاهد باشیم.

به گزارش تحلیل ایران اکبر قنبرپور در گفت و گو با خبرنگار مهر در اراک، با اشاره به رویکرد و هدف فعالیت های فن بازار کشور اظهار داشت: امسال  با توجه به نام گذاری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، برنامه های عملیاتی را برای فن بازار تعریف کردیم و برخلاف سال های گذشته که به زیرساخت ها و شبکه سازی می پرداختیم، در سال جاری بیشترین تلاش خود را در حوزه انتقال فناوری و بازاریابی متمرکز کردیم.

 

لزوم بازاریابی محصولات دانش بنیان و کمک به جذب سرمایه

وی افزود: ما در فن بازار کشور، در راستای حمایت از دانش و فناوری، سه موضوع مهم و ضروری را دنبال می کنیم که شامل بازاریابی محصولات دانش بنیان، کمک به جذب سرمایه برای طرح ها و اختراعات و همچنین انتقال فناوری و رفع نیازهای فناورانه صنایع و تولیدکنندگان است.

 

رئیس مرکز فن‎بازار ملی کشور بیان کرد: در حال حاضر فضای کشور بستر مناسبی برای ایجاد و توانمندسازی شرکت های دانش بنیان است، البته فن بازار در حوزه ایجاد شرکت های دانش بنیان دخالتی ندارد، اما در حوزه فروش محصولات دانش بنیان با آنها همکاری می کنیم.

قنبرپور خاطرنشان ساخت: کار فن بازار این است که از سویی با پیگیری های خود، مشکلات مرتبط با فروش و بازاریابی محصولات دانش بنیان را رفع کند و ازسوی دیگر سرمایه های موجود در جامعه را به سمت حوزه دانش بنیان جلب و جذب کند.

 

وی تصریح کرد: در سال های اخیر در بازار مسکن، طلا و... شاهد رکود و سکون هستیم، بنابراین سرمایه گذاران در کشور به دنبال حوزه های جدید دیگری برای سرمایه گذاری هستند که یکی از مهمترین این فرصت ها عرصه دانش بنیان کشور است.

رئیس مرکز فن‎بازار ملی کشور ادامه داد: طرح های بسیار خوب و درخور اجرا و عملیاتی شدن در کشور طی سال های اخیر توسط شرکت های دانش بنیان ارائه شده و ما نیز به عنوان فن بازار تلاش داریم سرمایه های موجود در راستای اجرای این طرح ها به کارگیری شود.

 

رونق شرکت های دانش بنیان افزایش اشتغال را رقم می زند

قنبرپور گفت: فن بازار به صورت مستقیم در خصوص رفع موضوع بیکاری فعالیت نمی کند، اما پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و زمینه سازی فروش محصولات و رونق این شرکت ها، به صورت غیرمستقیم افزایش اشتغال و کاهش بیکاری را هم به دنبال خواهد داشت.

 

وی ازجمله وظایف فن‎بازار را برگزاری نشست‎های تبادل فناوری، انتشار و ترویج اطلاعات و کمک به فرآیند تجاری‎سازی دانش عنوان کرد و اظهار داشت: تاکنون ۲۰۰مورد فناوری را به داخل کشور ارائه داده ایم و فروش محصولات دانش‎بنیان از طریق لیزینگ، برگزاری همایش‎هایی از فن‎بازار با همکاری شرکت‎های فناور، صنعت‎گران و دانشجویان را به عنوان یک ضرورت دنبال می کنیم.

 

رئیس مرکز فن‎بازار ملی کشور تاکید کرد: ایجاد مراکز کارآفرینی در دانشگاه‎ها می‎تواند به فرایند اجرایی شدن ایده های دانشگاهیان کمک کند که این ایده به مرکز رشد انتقال و پس از آن در پارک علم و فناوری به محصول تبدیل شود و نهایتا این محصول دانش بنیان به توسعه بازارهای خود برسد.

 

وی بیان کرد: فن‎بازار خدمات خود را از یک مخترع و دانشگاه شروع می‎کند تا به یک شرکت دانش بنیان برساند و موانعی که در مسیر تجاری‎سازی نوآوری‎ها و ورود فناوری به صنعت وجود دارد را رفع کند.

 

ضرورت اطلاع یابی از نیازهای فناورانه در بخش صنعت

قنبرپور با اشاره به اینکه باید نیازهای کشور را بشناسیم، خاطرنشان ساخت: هم اکنون پژوهش ها در کشور تقاضامحور نیست و از نیازهای فناورانه صنعت بی‎اطلاع هستیم، بنابراین باید نخبگان، صنعت، دانشگاه‎ها و شرکت‎های دانش‎بنیان در تعامل با یکدیگر قرار گیرند تا زمینه رشد فناوری و تجاری سازی دانش فراهم شود.

 

رئیس مرکز فن‎بازار ملی کشور همچنین با اشاره به توانمندی های استان مرکزی به عنوان یک استان صنعتی در حوزه فناوری و شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: در استان مرکزی نیز طرح های دانش بنیان خوبی ارائه شده و باید حمایت شود تا اگر مخترع خود به دنبال اجرای آن است بتواند آن را اجرایی کند و اگر نیست، سرمایه های موجود برای عملیاتی شدن این طرح ها جذب و به کارگیری شود.

                               

اشتغال     سرمایه     محصولات     بازاریابی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :