موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111732 :کد

امام جمعه ساوه:

فتنه‌گران به دنبال فراموشی حماسه ۹ دی و فتنه ۸۸ هستند

  پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ — ۲۲:۳۱
تعداد بازدید : ۳۰۲   
 تحلیل ایران -فتنه‌گران به دنبال فراموشی حماسه ۹ دی و فتنه ۸۸ هستند

امام جمعه ساوه با بیان اینکه عده‌ای به دنبال تطهیر سران فتنه هستند گفت: فتنه‌گران به دنبال فراموشی حماسه نهم دی و فتنه ۸۸ هستند.

امام جمعه ساوه با بیان اینکه عده‌ای به دنبال تطهیر سران فتنه هستند گفت: فتنه‌گران به دنبال فراموشی حماسه نهم دی و فتنه ۸۸ هستند.


به گزارش تحلیل ایران حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اتفاقات و فتنه سال 88 اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در واقع احیاء شریعت اسلامی و بناگذاری حکومت اسلامی در عصر غربت اسلام است و بعد از 14 قرن حکومت اسلامی به معنای واقعی بنیان نهاده شد هر چند چه در دوران قبل از پیدایش حکومت اسلامی و چه بعد از آن دشمنان بسیاری داشته و دارد.

 

وی افزود: بعد از به وجود آمدن حکومت اسلامی دشمنان تلاش بسیاری به منظور جلوگیری از پیدایش حکومت اسلامی کردند و زمانی که نتوانستند آن را مهار کنند به شیوه‌های دیگر از جمله تحمیل جنگ تحمیلی و جنگ اقتصادی در مقابل حکومت اسلامی قرار گرفتند و در نهایت وقتی متوجه شدند کاری از پیش نمی‌برند با جریانات نفوذ در ارکان حکومتی سعی کردند از درون، حکومت را به چالش بکشانند.

 

امام جمعه ساوه تصریح کرد: در همین راستا 2 کودتای بزرگ فرهنگی در کنار کودتای نظامی شکل گرفت که بعدها سبقه عملیاتی به خود گرفت که این کودتاه در سال‌های 78-88 بود که هر دو متاسفانه توسط افرادی انجام شد که در ارکان حکومتی نفوذ کرده بودند.

 

وی افزود: شیمون پرز رئیس‌جمهور کودک‌کش و جنایتکار رژیم صهیونیستی و نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعتراف کردند که اصلاح‌طلبان آشوب‌طلب در فتنه 88 به نمایندگی از رژیم‌ صهیونیستی با حکومت اسلامی می‌جنگند و این افراد بزرگ‌ترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند.

 

امام جمعه ساوه خاطرنشان کرد: حمایت افرادی در داخل کشور در واقع عافیت‌طلبان، جاماندگان و خسته شدگان از نظام با همکاری دشمن که هر کدام گوشه‌ای از کار را به دست داشتند فتنه عظیمی به نام فتنه 88 را رقم زدند که نظام اسلامی را منفعل و نابود کنند ولی با لطف الهی و درایت مقام معظم رهبری و بصیرت مردم توطئه‌های داخلی و خارجی علیه نظام خنثی شد.

حسینی عنوان کرد: در دوران فتنه کسانی که از آنها به عنوان پیشکسوتان انقلاب انتظار می‌رفت که در کنار مقام معظم رهبری باشند هر چند رهبر بارها فرمودند که خواص حرفشان را برنند، اما به جای حمایت با سکوتشان و موضع‌گیری در مقابل رهبری، ساکتان در فتنه شدند، زیرا ما خواص مردود داشتیم ولی مقام معظم رهبری با بصیرت‌افزایی این مسئولیت بزرگ را برعهده گرفتند.

 

وی ادامه داد: نگرانی امروز ما این است که به سبب غفلت‌ها و اشتباهات برخی از دوستان که در جبهه انقلاب بودند، جریان فتنه توانست خود را بازسازی کند و به شکل قانونی در برخی از ارکان حکومتی نفوذ کند و نظام را با مشکلاتی روبه‌رو کند.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: روز 9 دی‌ماه در تاریخ انقلاب به عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم‌الله و ماندگار شد، زیرا در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران، حماسه‌ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان(عج) و نائب بر حقش مقام معظم رهبری را شاد گرداند.

 

حسینی با اشاره به اینکه حماسه 9 دی در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شد به عوامل خلق این حماسه پرداخت و گفت: 9 دی حماسه‌ای بود که ملت ایران خالق آن بود، ملت وقتی دید افرادی در داخل کشور و برخی جریانات با حمایت عناصر بیگانه به جنگ با ارزش‌های آنها آمده و دعوا را به بهانه انتخابات به ارزش‌ها کشانده در برابر این اقدامات سکوت نکردند.

 

وی افزود: ملت ایران کسانی را که به بهانه انتخابات به میدان آمدند و حرمت هیچ چیز را نگه نداشتند و مساجد را به آتش کشیده و حرمت عزای حسینی را زیر سوال بردند اینها نشان داد که فتنه‌گران حرکت‌های ضد انقلابی و ضدارزشی را دنبال می‌کنند این مهم سبب شد هر کس که دل در گرو انقلاب داشت و به ارزش‌های این نظام معتقد بود به میدان بیاید.

امام جمعه ساوه بیان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری این عاشورا بود که به کمک ملت و نظام آمد تا ملت ایران یک‌بار دیگر از این آزمون سخت سربلند بیرون آید و توطئه فتنه‌گران را به خود آنها بازگرداند.

حسینی اضافه کرد: مردم برای دین و اصل نظام اسلامی احساس خطر کردند و همین امر سبب شد برای دفاع از اصل مدیریت، خود سینه سپر کنند.

وی با اشاره به نقش رهبری و تبعیت از ولایت‌فقیه در خلق این حماسه گفت: اگر محوریت ولایت و رهبر انقلاب نبود، ملت ایران هرگز نمی توانست از فتنه 88 سربلند بیرون بیاید، عاملی که سبب شد مردم یک شعار واحد سر داده و در نهایت در جبهه‌ای واحد قرار گیرند، اجماع زیر پرچم ولایت و بصیرت افزایی توسط رهبر فرزانه انقلاب بود.

امام جمعه ساوه عنوان کرد: در آن مقطع که کشور و مردم کشورمان شرایط حساسی را پشت سر می‌گذاشتند بصیرت‌افزایی و روشنگری‌های رهبر انقلاب عواملی بود که توانست ملت را از خواب غفلت بیدار و راه را روشن کند، در حقیقت علمداری رهبری در هدایت مردم و خلق حماسه بزرگ 9 دی نقش اصلی را برعهده داشت که اگر چنین بیرق‌داری نبود بدون شک حماسه 9 دی خلق نمی‌شد.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :