موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111863 :کد

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی:

همایش ملی سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان برگزارمی‌شود

  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۰
تعداد بازدید : ۲۹۸   
 تحلیل ایران -همایش ملی سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان برگزارمی‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: همایش ملی سرمایه‌گذاری گردشگری استان مرکزی به منظور دستیابی به افق‌های مدنظر در سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: همایش ملی سرمایه‌گذاری گردشگری استان مرکزی به منظور دستیابی به افق‌های مدنظر در سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، سید محمد حسینی با اشاره به ظرفیت گردشگری در کشور اظهار داشت: با توجه به جایگاه خاص استان به لحاظ جغرافیایی، طبیعی و اجتماعی باید گردشگری را در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به عنوان راهکاری مهم و یکی از پایه‌های این حرکت در چارچوب سیاست‌های ابلاغی دانست.

 

وی افزود: استان مرکزی به لحاظ جاذبه‌های جغرافیایی در مرکزی‌ترین منطقه کشور قرار دارد  که این مهم به جز امنیت راه‌های مواصلاتی، دسترسی آسان و امکانات رفاهی و اقامتی در شرایط ایده‌آلی قرار دارد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: از سوی دیگر به لحاظ طبیعی با توجه به قرارگیری این خطه در دامنه زاگرس از یک سو و دشت میقان ازسوی دیگر ساختارهای  اقلیمی خاصی به وجود آمده که در کمتر استانی قابل دسترسی است.

 

حسینی افزود:  به لحاظ اجتماعی و جایگاه سیاسی نیز این استان زادگاه بزرگانی چون امام خمینی(ره) و امیرکبیر فراهانی است  که این مهم به غیر از شخصیت اجتماعی ایشان یک برند بین‌المللی برای استان محسوب می‌شود که درجای خود بی نظیراست.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با اشاره به ضرورت سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری گفت: از آنجایی که ظرفیت‌های ناب استان خاستگاه بسیاری از خواسته‌های گردشگران امروزه است، باید سرمایه گذاری را به عنوان اصلی اساسی مدنظرداشت که دراین راستا، معرفی پکیج‌های سرمایه گذاری و معرفی پتانسیل‌های موجود از برنامه‌های مورد نظر این اداره دراستان است؛ به همین علت همایش ملی سرمایه گذاری گردشگری استان را برگزار می‌کنیم.

 

وی با تأکید برجایگاه روستا در گردشگری و جاذبه‌های مد نظر گردشگران امروز افزود: شرایط جغرافیایی استان سبب شده که روستاهایی با ساختارها و کالبدهای کاملا متفاوت، در کم‌ترین فاصله از یکدیگر قرار گیرند که این موهبت، شرایط ایده‌آلی را برای گردشگران به وجود می‌آورد در همین راستا برای رفع و پیگیری مشکلات 6 اقامتگاه بوم‌گردی در روستای خان آباد شهرستان خمین، برنامه‌ها اجرا و دستورات لازم ابلاغ می‌شود.

 

حسینی اضافه کرد: طبق برنامه‌های دولت یازدهم، این اداره در استان مکلف بوده در سال جاری 320 شغل را در حوزه گردشگری ایجاد کند که این هدف‌گذاری با 12 درصد کار مضاعف به 360 شغل رسیده، همچنین از 300 شغل مورد نظر دولت در حوزه صنایع دستی نیز  به تولید 310 شغل دسترسی پیدا کرده‌ایم، اما با توجه به رسالت اجتماعی این اداره همچنان به دنبال افزایش تولید شغل و بهره‌وری هستیم، پیش‌بینی ما این است که با پیاده‌سازی این دست برنامه‌ها بتوانیم زمینه‌‌های اشتغالی جدیدی را فراهم کنیم.

وی بیان کرد: ظرفیت‌های جدید هتلینگ و تدوین بسته‌های حمایتی از 2 روستای آهو و هزاوه نیز در دست شناسایی است تا با اجرای این دست برنامه‌ها، گام‌های عملی را در راستای پیاده سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برداشته باشیم.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی خاطرنشان کرد: جذب گردشگر به غیر از آورده‌های اقتصادی در چارچوب برنامه‌های مدنظر، پویایی اقتصاد خرد و کلان در بخش صنایع دستی و سوغات را نیز به همراه دارد، از این رو این مهم دربخش روستایی و شهری باید مدنظر قرار گیرد تنظیم و امضای تفاهم نامه مشترک فی ما بین مدیرکل امور روستایی، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی نیزدرهمین مسیر اجرایی می‌شود.

حسینی افزود: اجرای کامل این برنامه‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتی به همکاری تمامی دستگاه‌ها به خصوص فرمانداران، بخشداران و شهرداران نیازمند است تا با همپوشانی کامل بتوان به افق‌های این برنامه دست یافت.

وی ادامه داد: واگذاری 14 کمپینگ روستایی و جاذبه‌های گردشگری و تاریخی از دیگر برنامه‌هایی است که با معرفی ظرفیت‌ها و پویابخشی اقتصاد، نه تنها سیاست‌های ابلاغی را نهایی می‌کند بلکه برنشاط اقتصادی و اجتماعی نیز تأثیر می‌گذارد.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :