موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست آلودگی هوا

a/49176 :کد

0

فرصت ۴ روزه آلومینیوم اراک برای توقف فعالیت ۵۶ دیگ آلاینده

  یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۲:۰۸
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -فرصت ۴ روزه آلومینیوم اراک برای توقف فعالیت ۵۶ دیگ آلاینده

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: طبق مصوبه کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک، شرکت آلومینیوم سازی اراک باید تا روز ششم اسفندماه۹۴، ۵۶ دیگ خط چهار این شرکت را از مدار تولید خارج کند.

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: طبق مصوبه کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک، شرکت آلومینیوم سازی اراک باید تا روز ششم اسفندماه۹۴، ۵۶ دیگ خط چهار این شرکت را از مدار تولید خارج کند.

به گزارش تحلیل ایران، حسینعلی ابراهیمی کارنامی اظهار داشت: تاکنون ۱۷ دیگ این خط تولید غیرفعال شده و با خروج ۵۶ دیگ دیگر در روزهای آتی از مدار تولید، نیمی از خط تولید چهار این شرکت از مدار خارج می شود و سایر دیگ های آلاینده این خط نیز طبق مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک، تا پایان تیرماه ۹۵ باید به طور کامل تعطیل شود.
وی افزود: مقرر است تا پایان سال ۹۵ خط تولید پنجم این شرکت نیز از مدار خارج شده و تا پایان سال ۹۶ باید واحد آندسازی این شرکت به طور کامل به منطقه ای دور از شهر اراک منتقل شود.
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی تصریح کرد: به گفته مسئولان ایرالکو خط سوم تولید این شرکت بهسازی شده است اما از نظر محیط زیست فرایند بهسازی هیچ ارتباطی به آلاینده نبودن این خط تولید ندارد و با وجود بهسازی ممکن است آلایندگی ادامه داشته باشد.
ابراهیمی یادآور شد: کارشناسان محیط زیست طبق زمان بندی مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک در روز مقرر از فرایند انجام یا عدم انجام این مصوبه گزارش تهیه می کنند و در صورت عمل نکردن به مصوبه کارگروه و تعطیل نشدن دیگ های آلاینده، برابر قانون و مصوبات کارگروه برخورد می شود.
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: در بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها به روشنی مشخص شده که صنایع آلاینده باید به خارج از شهر هدایت شوند و با مرکز شهر حداقل ۳۰ کیلومتر فاصله داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :