موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/83216 :کد

0

مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان مرکزی بررسی شد

  دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۲
تعداد بازدید : ۹۷   
 تحلیل ایران -مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان مرکزی بررسی شد

استاندار مرکزی از بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان مرکزی خبر داد.

استاندار مرکزی از بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان مرکزی خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمود زمانی‌قمی ظهر امروز در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی با اشاره به افزایش صادرات اظهار داشت: در بهار امسال برای اولین بار در کشور ما ارزش صادرات به 10 میلیارد و 472میلیون دلار و ارزش واردات به 9میلیارد و 1میلیون دلار رسیده این درحالیست که در 2سال اخیر طراز مثبتی داشته‌ایم و این امر حاصل اعمال سیاست‌های منطقی نسبت به گذشته کشور است.

 

وی افزود: بنا به بازدیدهای صورت گرفته از شرکت‌های بزرگ استان تشکیل جلسه داده‌ایم تا برای حل مشکلات این شرکت‌ها چاره اندیشی کنیم، همچنین بعضی از این مشکلات  در محدوده اختیارات استانی قرار داشته که به آن‌ها پرداخته‌ایم و بعضی از آن‌ها باید در ستاد یا کارگروه‌های تسهیل مطرح شود و سپس در کارگروه ملی پایتخت مطرح و بررسی نهایی انجام شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در راستای بررسی‌ واحدها، تعدادی از واحدهای بزرگ صنعتی و تولیدی استان هفته گذشته در کارگروه ملی تهران حضوریافتیم و برای مشکلات مطرح شده مصوباتی درنظر گرفته شد که پی‌گیر اجرایی شدن آن هستیم.

کاری به آلودگی آلومینیوم نداشته باشیم/ کمک‌رسانی‌های ما در راستای ترقی صنعت را از مبحث مهم آلودگی هوا جدا بدانیم


زمانی قمی ادامه داد: تقاضای تشکیل جلسه کارگروه ملی در راستای بررسی مشکلات شرکت آلومینیوم سازی اراک را داریم و لازم می‌دانیم که خواسته آلومینیوم‌سازی در دستور کار قرار بگیرد، همچنین خواستار اختصاص دادن زمانی حداقل 40دقیقه در این کارگروه برای رسیدگی به معضلات این صنعت مهم هستیم.

 

وی عنوان کرد: از مهم‌ترین درخواست‌های این صنعت می‌توان به خروج نام آلومینیوم از لیست سیاه بانک مرکزی، جرائم مالیاتی و مصوب شدن طرح تعرفه این صنعت اشاره داشت و اصرارمان بر اینست در  راستای جلوگیری از رکود صنعت مهم آلومینیوم اراک طرح تعرفه این صنعت هرچه سریع‌تر مصوب شود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: باید به توسعه یافتن این صنعت کمک کنیم و حتی‌الامکان بکوشیم تا موانع موجود در راه ترقی این صنعت برداشته شوند و نباید شرایط بازار را برای رقیب مساعد گردانیم.

 

زمانی قمی افزود: خواهشمندیم که بحث کمک‌رسانی‌های ما در راستای ترقی صنعت را از مبحث مهم آلودگی هوا جدا بدانیم و این امر سبب نشود که به مسئله مهم هوا بی‌اهمیت باشیم، همچنین وزارت نیرو باید با واحدهای صنعتی استان اولین و مهم‌ترین همکاری را جامع عمل بپوشاند.

وی ادامه داد: مصوبات ثبت شده از طریق سایت به تمام بانک‌ها ارسال گردیده و پیرو سخنان رهبر معظم انقلاب اگر بانک یا سیستمی مانع تصمیمات مصوب این جلسات شود، به جد برخورد می‌شود.

 

قیاس تخلفات دولت یازدهم با استخدام‌های دولت نهم و دهم توسط استاندار مرکزی

استاندار استان مرکزی عنوان کرد: مسئولان موظفند که درصورت رویداد خلاف به عموم مردم اطلاع رسانی کنند و مردم را در جریان اقدامات انجام شده قرار دهند، خوشحالیم که مسئولان در راستای اقدامات بانکی که اخیرا انجام شده با جدیت پیگیر مسئله بوده‌اند و افراد متخلف را علاوه بر برکناری از سمت، ناگزیر به بازگرداندن مبالغ دریافتی کرده‌اند.

 

زمانی قمی خاطرنشان کرد: در دولت‌های نهم و دهم 400هزار نیرو در خارج از قوانین و مقررات استخدام کرده‌ایم که به این معنا است که 400هزار بار تخلف غیرقانونی صورت گرفته‌، اگر بار مالی هریک از این نیروها 2میلیون تومان برای دولت مقرر گردد، ماهی 800میلیارد تومان هزینه و اگر 35ماه گذشته از مدت دولت را در نظر بگیریم مبلغی در حدود 28هزار میلیارد تومان از خزانه دولت به حساب این افراد واریز شده است.

 

وی افزود: با همین مقدار بار مالی می‌توانست در زمینه ساخت جاده، تعویض شبکات آب‌رسانی روستاییان  وبسیاری از اقدامات مهم دیگر فعالیت داشت، کاش هیچ‌یک از این اختلاص‌ها صورت نمی‌گرفت هرچند مقام قوه قضایی به جد پی‌گیر این رویدادها هستند، امید براین است که رشد اقتصادی با تمام صعود و نزول‌ها بررسی شود.

 

استاندار استان مرکزی ادامه داد: در صورت رخ دادن یک تخلف موظف به شرح و آشکارسازی آن هستیم و باید بررسی شود، برخورد گردد و نباید از اعلام هیچ‌چیز دریغ کنیم.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :