موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/85099 :کد

0

اقتصادمقاومتی با افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها محقق می‌شود

  جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۸
تعداد بازدید : ۱۱۱   
 تحلیل ایران -اقتصادمقاومتی با افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها محقق می‌شود

امام جمعه اراک گفت: افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها در امور مختلف ضمن حفظ کیفیت خدمات، تعهد و مسئولیت پذیری از مهمترین اصولی است که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باید مدنظر قرار گیرد.

امام جمعه اراک گفت: افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها در امور مختلف ضمن حفظ کیفیت خدمات، تعهد و مسئولیت پذیری از مهمترین اصولی است که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باید مدنظر قرار گیرد.

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک اظهار داشت: تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور مستلزم این است که بتوانیم راهکارهای مناسب را برای کاهش هزینه ها در کنار افزایش کیفیت تولید و خدمات بیابیم.

 

وی افزود: هنر در این است که بتوانیم بهره وری را افزایش داده و در عین رشد و ارتقای بهره وری و صرفه جویی، هزینه ها را کاهش دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به هفته بهزیستی و تامین اجتماعی اظهار داشت: خدمات اینگونه سازمان ها باید افزایش پیدا کند و از کنار آن ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده از سوی این سازمان ها نیز اهمیت زیادی دارد.

 

دری نجف آبادی گفت: کسانی که در این سازمان ها از جمله بهزیستی، کمیته امداد و وزارت بهداشت فعال هستند باید با مسئولیت پذیری و تعهد در حرفه خود مشغول باشند و همه باید با یکدیگر دلسوزانه و با گذشت رفتار کنیم تا به جامعه متعالی برسیم.

امام جمعه اراک در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به ایام شهادت حضرت حمزه عموی پیامبر(ص) در جنگ اُحد، تصریح کرد:  در این جنگ به خاطر خدعه دشمن مومنان شکست خوردند و ۷۰ نفر از مسلمانان به شهادت رسیدند که عمومی گرامی پیامبر اکرم نیز در این نبرد به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان ساخت: امروز دل های ما در مدینه و در کنار قبر مبارک پیامبر اکرم(ص) است و آل سعود اگر خیال می کند با تخریب بقیع و اقدامات دیگر و همچنین اتحاد با صهیونیست ها در نهایت پیروز و موفق خواهد بود سخت در اشتباه است و قطعا خداوند متعال انتقام مسلمانان مظلوم را از این تجاوزکاران خواهد گرفت.

دری نجف آبادی افزود: دین مبین اسلام همواره تاکید دارد که مومنان اسیر دنیا و امور آن نباشند، وارستگی داشته باشند و عبودیت و بندگی خداوند را در همه حال و تمامی کارها مدنظر قرار دهند، بنابراین اگر می خواهیم مومن واقعی باشیم باید ابتدا وابستگی و غرق شدن در امور دنیوی را کنار بگذاریم.

 

امام جمعه اراک همچنین در سخنان خود به سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به عنوان یکی از شخصیت های بزرگ دینی و علمی و بزرگداشت نام وی اشاره و به ساحت آن بزرگوار ادای احترام کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :