موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/92711 :کد

0

صدور ۳۴ پروانه تولید فرآورده‌های خام دامی در استان مرکزی

  دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۹
تعداد بازدید : ۱۳۲   
 تحلیل ایران -صدور ۳۴ پروانه تولید فرآورده‌های خام دامی در استان مرکزی

صدور ۳۴ پروانه تولید فرآورده‌های خام دامی در استان مرکزی، کمک ۴ میلیارد ریالی خیران به نیازمندان فراهان و ‌از مهم‌ترین اخبار کوتاه اجتماعی استان مرکزی است.

صدور ۳۴ پروانه تولید فرآورده‌های خام دامی در استان مرکزی، کمک ۴ میلیارد ریالی خیران به نیازمندان فراهان و ‌از مهم‌ترین اخبار کوتاه اجتماعی استان مرکزی است.

 

به گزارش تحلیل ایران، ‌منصور بهزادنیا‌ فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی با اشاره به خروج اراضی از دست متصرفان اظهار داشت: این اراضی به ارزش 2میلیارد و 500میلیون ریال در راستای اجرای احکام قضایی و حفظ و حراست از اراضی ملی از دست متصرفان خارج و به بیت المال بازگردانده شد.

 

وی ادامه داد: این تصرف که به صورت شخم و ایجاد شیار در اراضی ملی پلاک40 بخش 7، موسوم به آل خلیل این شهرستان انجام شده بود، از دست متصرفان خارج شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: به منظور تصرف مجدد آن اراضی مذکور، ایجاد شش کیلومتر کمربند حفاظتی در این منطقه برای مشخص بودن مرز بین اراضی ملی از مستثنیات در دستور کار قرار گرفت.

 

وی خاطرنشان کرد: طبق قانون و تبصره یک ماده 55، رفع تجاوز از اراضی ملی به عهده ماموران سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور است که در راستای آن ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی باید با متخلفان برخورد و هر تصرف غیرمجاز را از دست متجاوزان خارج کنند این درحالیست که عرصه های طبیعی 70درصد از مساحت استان مرکزی را تشکیل می دهد.

34 پروانه تولید فرآورده‌های خام دامی در استان مرکزی صادر می‌شود


سیروس سلمان‌نژاد از صدور 432 کد محصول و 34 پروانه تولید فرآورده‌های خام دامی در استان خبر داد اظهار داشت: اداره کل دامپزشکی استان در راستای وظایف و مسئولیت‌های قانونی خود در حفظ و ارتقای بهداشت عمومی و تحقق امنیت غذایی از طریق فراهم آوردن شرایط بهداشتی سلامت غذا را دنبال می کند.

 

وی افزود: طرح درج کد ردیابی به منظور استعلام و اطمینان مصرف کنندگان از سلامت فرآورده‌های خام دامی به صورت 100 درصدی در استان اجرایی شده و مصرف کنندگان می‌توانند با ارسال کد ردیابی درج شده در محصولات به شماره پیامکی 30008903 از سلامت محصول اطمینان حاصل کنند.

 

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی تصریح کرد: به منظور تضمین کیفیت و سلامت فرآورده‌های خام دامی تا کنون 432 کد محصول و 34 پروانه تولید صادر شده که تولید کنندگان ملزم به درج کدهای مربوطه در محصولات هستند.

سلمان‌نژاد خاطرنشان کرد: این مهم نیز همانند سایر اقدامات دامپزشکی در راستای سلامت جامعه است.

 

وی از مردم خواست فراورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کرده و از خرید فرآورده‌های بدون تاریخ تولید و فاقد هویت بهداشتی به خصوص از فروشندگان دوره گرد جدا خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در خصوص عرضه فراورده‌های خام دامی غیر بهداشتی مراتب را با سامانه 1512 اطلاع رسانی کنند.

کمک بیش از 4میلیارد ریالی خیران به نیازمندان فراهان


"حسین احمدلو" مدیر کمیته امداد شهرستان فراهان با اشاره بهکمک‌های مردمی به نیازمندان در فراهان اظهار داشت: طی چهار ماه گذشته، 4 میلیارد و 478 میلیون ریال به عنوان کمک معیشت به 2 هزار و 256 خانواده زیرپوشش این نهاد پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال و توانمندی مددجویان از مهم‌ترین اولویت‌های کمیته امداد است، افزود: در این مدت 36 فقره وام اشتغال از منابع امدادی با هزینه 5 میلیارد و 25 میلیون ریال به مددجویان زیرپوشش پرداخت شده است.

 

مدیر کمیته امداد شهرستان فراهان ادامه داد: برگزاری کارگاه آموزشی امور مالیاتی با حضور 400 نفر از مددجویان و کارگاه حرفه‌آموزی با شرکت 40 نفر از مددجویان از دیگر اقدامات انجام شده است.

 

احمدلو در ادامه از اهدای 18 مورد جهیزیه به زوج‌ها با هزینه 440 میلیون ریال خبر داد و تصریح کرد: از جمله طرح‌های کمیته امداد در حمایت از ازدواج آسان طرح کوثر است که با همکاری خیرین اجرایی شده و به موجب آن مبلغی بابت کمک هزینه تامین جهیزیه دختران و هزینه ازدواج پسران زیرپوشش پرداخت می‌شود.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :