موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/101739 :کد

استاندار مازندران:

سیاست‌های اصل۴۴قانون اساسی درمازندران به شکل اصولی اجرایی نشده

  چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ — ۲۳:۱۶
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -سیاست‌های اصل۴۴قانون اساسی درمازندران به شکل اصولی اجرایی نشده

استاندار مازندران با اشاره به اینکه سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی در مازندران به صورت اصولی در استان اجرایی نشده است

استاندار مازندران با اشاره به اینکه سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی در مازندران به صورت اصولی در استان اجرایی نشده است، گفت: این اقدام غیرقانونی سبب تعطیلی بسیاری از کارخانجات و بیکاری فراوان جوانان در مناطق مختلف استان شده است.

 به گزارش تحلیل ایران، ربیع فلاح جلودار عصر امروز در جلسه شورای اداری مازندران در استانداری اظهار داشت: همدلی و همزبانی در مازندران بین مدیران و نمایندگان مجلس زبانزد است.

وی افزود: مازندران دارای استعدادهای بالقوه‌ای در حوزه طبیعی و کشاورزی است که باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.استاندار مازندران با اشاره به اینکه سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی در مازندران به صورت اصولی در استان اجرایی نشده است، تصریح کرد: این اقدام غیرقانونی سبب تعطیلی بسیاری از کارخانجات و بیکاری فراوان جوانان در مناطق مختلف استان شده است.

فلاح با بیان اینکه سیاست‌هایی که سبب توسعه و رفع عقب ماندگی مازندران می‌شود را با جدیت پیگیری می‌کنیم، افزود: متاسفانه در گذشته تغییر کاربری در اراضی مستعد استان، باغات و مزارع مردم استان را نابود کرده است.استاندار مازندران با اعلام اینکه متاسفانه سرمایه‌گذاری تولیدی در مازندران در گذشته مغفول مانده است، تصریح کرد: بیش از هزاران پرونده در استان برای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه ساخت و سازهای غیرمتعارف در استان به صفر رسیده است، افزود: برنامه‌ریزی برای توسعه متوازن در مازندران با جدیت دنبال می‌شود.فلاح با اشاره به اینکه ستاد تسهیل رفع موانع تولیدی در مازندران تشکیل شده است، گفت: با برگزاری این جلسات بیش از 160 واحد تولیدی غیرفعال با تخصیص اعتبارات فعال شده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه مازندران دارای بیشترین مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی در کشور است، افزود: تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی در مازندران 4 برابر میانگین کشوری است و باید برای رفع مشکلات بیکاری آنان تلاش شود.فلاح با بیان اینکه 18 شرکت فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان در مازندران سرمایه‌گذاری می‌شود، افزود: با این اقدام 4 هزار نفر در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال می‌‌شود.


استاندار مازندران با اشاره به اینکه دیوان محاسبات بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی است، تصریح کرد: جایگاه دیوان محاسبات همواره در ادوار مختلف به صورت تعاملی و موثر بوده است.

وی با بیان اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن در استان باید با توجه بیشتر مردم مازندران صورت گیرد، افزود: مازندران رتبه دوم ضریب نفوذ اینترنت در کشور بوده و باید برای توسعه زیرساخت‌ها اقدام شود.فلاح با اشاره به اینکه کمتر از 100 هزار خانوار تاکنون در طرح سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن مشارکت کردند، گفت: باید در مدت باقیمانده فرمانداران و مسئولان استانی همکاری بیشتری برای اجرای این طرح مهم ملی صورت دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :