موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/103773 :کد

کمبود امکانات ورزشی در آمل:

کمبود امکانات ورزشی مهم‌ترین دغدغه هیئت‌های ورزشی آمل

  جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ — ۲۰:۱۹
تعداد بازدید : ۱۲۲   
 تحلیل ایران -کمبود امکانات ورزشی مهم‌ترین دغدغه هیئت‌های ورزشی آمل

کمبود سالن و امکانات ورزشی دغدغه‌ای که هیئت‌های ورزشی شهرستان آمل را با مشکلاتی رو‌به‌رو کرده است.

کمبود سالن و امکانات ورزشی دغدغه‌ای که هیئت‌های ورزشی شهرستان آمل را با مشکلاتی رو‌به‌رو کرده است.


به گزارش تحلیل ایران، شهرستان آمل را صرفا در عرصه فرهنگی و تاریخی نمی‌شناسند امروزه نیز در عرصه ورزش با حضور ورزشکاران نامی و مطرح شناخته شده است.


ورزشکارانی که در میادین مختلف ملی و بین‌المللی، جهانی و آسیایی افتخارهای بزرگی را برای کشور، استان و مهم‌تر شهرستان کسب کردند و در میان جوامع مختلف پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی را به اهتزاز درآوردند.

 

قهرمانی و بی‌شک پهلوانانی که برای رسیدن‌ آنها به این عرصه افراد یا مجموعه‌هایی بوده که با تلاش روزافزون‌شان برای رساندن این ورزشکاران به این جایگاه هیچ‌گونه چشمداشتی نداشتند اما توجه خاص بر ایجاد فضاهایی برای تمرینات این ورزشکاران از سوی مسئولان امر خواستار بوده و هستند.

 

هیئت‌های ورزشی آمل در این میان با توجه به جایگاه آن در ورزش کشور و استان کمبودهایی در فضای ورزشی و امکانات آن به ویژه سالن ورزشی برای تمرینات ورزشکاران این شهرستان دارند که از مسئولان امر خواستار رسیدگی بر این موضوع و رفع مشکلات موجود جوانان علاقه‌مند به ورزش هستند.

 

همزمان با آغاز هفته تربیت‌بدنی به منظور رسیدگی بر مشکلات هیئت‌های ورزشی اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل پس از گذشت چهار سال نشستی با روسا و مسئولان هیئت‌های ورزشی برگزار کرد که در این نشست که با حضور رئیس اداره ورزش و جوانان این شهرستان انجام شد هر یک از روسا به بیان مشکلات خود پرداختند.

 

صدور کارت هویت برای هیئت‌های ورزشی آمل

رئیس هیئت ورزشی رشته بوکس آمل در این نشست با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های هیئت‌های ورزشی هویت‌بخشی این هیئت‌ها از سوی اداره ورزش و جوانان به دیگر دستگاه‌های اجرایی شهرستان است، بیان کرد: بسیاری از دستگاه‌ها متاسفانه احترامی برای ورزشکاران ملی و بین‌المللی قائل نمی‌شوند.

 

وی ادامه داد: داشتن کارت هویت برای هر یک از ورزشکاران موجبی بر هویت‌بخشی آنها در ادارات و نهادهای دولتی و خصوصی می‌شود.

مسئول هیئت ورزشی ناشنوایان آمل نیز عنوان کرد: با توجه به ورود ناشنوایان این شهرستان به عرصه ورزش و حضور در مسابقات کشوری و ملی کمبودهای ورزشی به این قشر خیلی دیده می‌شود.

 

سبزعلی‌پور یادآور شد:  نظارت بر این امور از ورزش باید از سوی دستگاه‌های اجرایی بیشتر توجه شود.

 

واگذاری تنها سالن 3 هزار نفره آمل منصفانه صورت گیرد

رئیس هیئت هندبال آمل با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مهم ورزشکاران این شهرستان به ویژه رشته هندبال نبود امکانات و سالن ورزشی است، افزود: در شهری که الگوی اخلاقی داریم، سالن‌های ورزشی بد واگذار شود ورزش به بیراهه کشانده می‌شود.

حسن علمباز با تاکید براینکه باید درآمد سال‌های هیئت‌های ورزشی تجمعی شده و براساس بررسی واگذاری سالن به هیئت‌های ورزشی انجام شود، عنوان کرد: برای واگذاری تنها سالن ورزشی باید مزایده یا مناقصه‌ای صورت گیرد تا منصفانه این واگذاری انجام شود.

وی گفت: مزایده صوری ضررش به سمت هیئت‌های ورزشی و ورزشکاران این شهرستان برمی‌گردد.

 

رئیس هیئت ورزشی جانبازان و معلولان آمل با اشاره به واگذاری تنها سالن دولتی ورزشی پیامبر اعظم (ص) آمل عنوان کرد: واگذاری این سالن و تقسیم‌بندی آن در گذشته با عدالت انجام نشده است.

 

مسعود فلاح با بیان اینکه اداره ورزش نسبت به هیات‌های ورزشی مسئولیتی دارد و باید به این مسئولیت پایبند باشد، تصریح کرد: متاسفانه مسئولیت اداره ورزشی نسبت به هیئت‌های ورزشی در آمل مشخص نیست و این موجبی بر ایجاد مشکلاتی می‌شود.

تشکیل شورای هیئت‌های ورزشی در آمل


رئیس هیئت کاراته آمل نیز در این نشست با اشاره به اینکه هشت رشته ورزشی بدلیل بستن سالن قدیر و شهدا بلاتکلیف مانده است، عنوان کرد: باید قبل از تصمیم‌گیری در شورای تامین نسبت به هیئت‌های ورزشی برای سالن تصمیمات لازم انجام شود.

فرامرز علی‌زاده با اعلام اینکه نسبت به تودیع بودجه برای رشته‌های ورزشی به طور منصفانه صورت گیرد، گفت: برای توزیع این اعتبارات در این شهرستان بالای 80 درصد ضوابط وجود ندارد و 20 درصد رابطه موجبی بر جذب اعتبارات برای برخی هیات‌های ورزشی می‌شود.

وی ادامه داد: آمل با توجه به ورزشکاران مطرح جهانی و کشوری تشیکل شورای هیئت‌های ورزشی نیاز است.

رئیس هیئت فوتبال آمل در این نشست با بیان اینکه نباید در هیئت به تخریب یکدیگر بپردازند، بیان کرد: رشته فوتبال نیز به نوعی به سالن ورزشی سرپوشیده نیاز دارد و روسای گذشته طبق وعده‌هایشان بر افزایش تعداد بیمه ورزشکاران سالن ورزشی را در اختیار آن هیئت ورزشی قرار می‌دهند، به وعده‌هایشان عمل نکردند.

مرتض طباطبایی عنوان کرد: با توجه به کمبود سالن ورزشی در این شهرستان هیئت ورزشی فوتبال سعی کرده تا در واگذاری سالن به دیگر هیئت‌ها تعادل را ایجاد کند.

بیمه ورزشکار تضمینی بر حمایت ورزشکاران

رئیس هیئت ورزشی پزشکی آمل نیز با اشاره به اینکه با توجه به اهمیت بیمه ورزشکاران پیشنهاد می‌شود یک نفر به عنوان رابط از سوی هیئت‌های ورزشی برای رسیدگی بر بیمه ورزشکاران انتخاب شود، گفت: هر یک از هیئت‌های ورزشی با مراجعه به نهادهای دولتی مشکلات خاص خود را دارند و باید بدبنال رفع آن باشند.

فرامرز اکبری یکی از مهم‌ترین مشکل کشور را کمبود اعتبار و نبود بودجه کافی در اجرای برخی مصوبات دستگاه‌های اجرایی بیان و عنوان کرد: برای رفع این مشکل می‌توان با نشست هیئت‌های ورزشی و تشکیل شورای هیئت‌های ورزشی اولویت‌بندی بر نیاز اعتبار را مورد توجه و رسیدگی قرار داد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 12 هزار ورزشکار آملی تحت بیمه ورزشی پزشکی قرار گرفته بودند، افزود: با بیمه قرار گرفتن ورزشکاران تضمینی بر حفاظت هر یک از آنها در زمان حادثه می‌شود.

اکبری خاطرنشان کرد: هر یک از هیئت‌های ورزشی برای شناخت بیشتر رشته ورزشی خود مطالعه بروزتری از رشته خود و قوانین آن داشته باشند.

رئیس هیئت ورزشی بسکتبال آمل در این نشست با ابراز گله‌مندی از نحوه تودیع و معارفه روسای هیئت‌های ورزشی این شهرستان عنوان کرد: متاسفانه در آمل قدر روسا و پیشکسوتان ورزشی دانسته نمی‌شود و تودیع و معارفه‌ای به شکل رسمی به اجرا در نمی‌آید تا از این الگوهای ورزشی به شکل مطلوب قدردانی صورت گیرد.

حسن وراری بیان کرد: در این شهرستان برای هیئت‌های ورزشی اشخاصی تصمیم‌گیری می‌کنند که به ضرر ورزش آمل است.

رئیس هیئت ورزشی والیبال آمل با بیان اینکه 90 درصد بازیکنان والیبال استان مازندران اعم از دختر و پسر از این شهرستان هستند، گفت: با توجه به جایگاه آمل در رشته والیبال متاسفانه نسبت به سالن ورزشی و واگذاری آن به این رشته توجه‌ خاصی صورت نگرفته است.

حسن کوچک‌زاده ادامه داد: هیئت‌های ورزشی آمل باید نسبت به واگذاری سالن ورزشی پیامبر اعظم تعامل داشته و آن تیم‌هایی که نیاز اساسی به این سالن دارند مورد حمایت قرار دهند.

تشکیل صندوق حمایت از ورزشکاران قهرمان آمل

رئیس اداره ورزش و جوانان آمل در پایان این نشست با اشاره به مساعدت شورای شهر نسبت به اهدای هدایا به ورزشکاران نامی و قهرمان این شهرستان عنوان کرد: از نحوه اهدایی این جوایز از سوی شورا را قبول نداریم زیرا این هدایا باید با هماهنگی ورزش و جوانان باشد تا در اختیار هیئتهای ورزشی قرار گیرد.

ناصر نصری با بیان اینکه در امر ورزش شهرستان یکسری مشکلاتی گریبانگیر ورزش آمل شده که برخی از این مسائل آن به گذشته برمی‌گردد و برای رفع آن نیاز به زمان است، گفت: واگذای سالن پیامبر اعظم نیز با توجه به وجود دو سالن ورزشی در کنار این سالن با توجه به قانون در آگهی مناقصه قرار گرفته و بزودی تکلیف آن مشخص و دو سالن مجاور ان نیز به دو هیئت ورزشی رزمی داده می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به تصمیم‌گیری‌های شورای تامین بر توافق‌نامه بر وارثه زمین ورزشی شرکت کاله ساخت ساختمان سه طبقه را موافقت کرده تا پس از اتمام این پروژه هیئت‌های رزمی به این ساختمان انتقال داده می‌شود.

نصری از تشکیل صندوق حمایت از ورزشکاران قهرمان این شهرستان خبر داد و گفت: با تشکیل این صندوق در شورای ورزش و جوانان مطرح شده و پیشنهاد لازم بر حضور و همکاری دستگاه‌های اجرایی به ویژه واحدهای صنعتی و تولیدی آمل داده شد که منتظر نتیجه نهایی آن از سوی فرمانداری هستیم.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :