موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/109719 :کد

در مازندران:

جمعیت هلال احمر مازندران در امر امداد و نجات پیشگام است

  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۸
تعداد بازدید : ۱۱۴   
 تحلیل ایران -جمعیت هلال احمر مازندران در امر امداد و نجات پیشگام است

استاندار مازندران از جمعیت هلال احمر مازندران به عنوان پیشگام در امر امداد و نجات یاد کرد.

استاندار مازندران از جمعیت هلال احمر مازندران به عنوان پیشگام در امر امداد و نجات یاد کرد.

به گزارش تحلیل ایران، دکتر ربیع فلاح پیش از ظهر یکشنبه در مراسم تجلیل از خدمات داوطلبانه جمعیت هلال احمر در ساری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هلال احمر گفت : هلال احمر جمهوری اسلامی ایران توانسته با حضور و خدمات دلسوزانه ، مسئولانه و انسانی در بسیاری از عرصه ها و حوزه های امدادی اجتماعی، پیشتاز و پیشرو باشد و  این نهاد یکی از برترین جمعیت های بشردوستانه و صلح طلب دنیا است.

 

وی افزود: فعالیت این جمعیت تنها در امور امداد و نجات زمان حوادث نیست بلکه در تمام حوزه ها از جمله آموزشی ، آسیب های اجتماعی ، زیست محیطی و کارهای عام المنفعه نیز ورود یافته و با حفظ آمادگی، به خدمات خود تداوم می بخشد.

 

استاندار مازندران تاکید کرد: داوطلبان جمعیت هلال احمر در طول سال با اجرای طرح های مختلفی چون همای رحمت، فرشتگان رحمت، اعزام کاروان های سلامت به مناطق روستایی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در جهت کارهای انسان دوستانه و ترویج این حرکت خیرخواهانه نقش موثری ایفا می کنند.

 

استاندار مازندران  بر آموزش ،تربیت و پرورش نیروهای متخصص و ارتقاء کیفی فعالیت های جمعیت هلال احمر تاکید کرد و گفت : خدمت داوطلبانه محور اصلی فعالیت هلال احمر است و هلال احمر جزء نهادهای پیشتاز در بحرانهاست.

استاندار مازندران اعتماد مردم و مشارکت عمومی را  سرمایه اجتماعی این جمعیت دانست و گفت: بی طرفی، بی غرضی، یگانگی، وحدت و خدمت داوطلبانه از جمله اصول نهضت جهانی هلال احمر است.

 

وی جمعیت هلال احمر مازندران را جمعیتی پیشرو و پیشگام در امر امداد و نجات خواند و گفت: مازندران در تعداد حوادث طبیعی و غیر طبیعی آمار بالایی دارد سرعت عمل خوب و مناسب نیروهای امدادی و آمار بالای حضور در صحنه از هلال احمر استان نیروی پیشرو ساخته است.

ربیع فلاح با توجه به حجم گسترده گردشگران و مهمانان در استان تقویت فعالیتها و برنامه های هلال احمر را جزو نیازها و ضرورت های استان خواند و گفت: طرح ملی امداد و نجات نوروزی و همچنین ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی دو طرح بسیار خوب و تاثیرگذار در ارائه هر چه بهتر خدمات به هموطنان است.

وی از اقدامات مناسب هلال احمر در اجرای طرح دریا و کاهش غریق در تابستان ۹۵ تقدیر کرد  و گفت: نیروهای فداکار هلال احمر در همایش بزرگ و جهانی اربعین نیز با اعزام گروههای امدادی خدمات بهداشت و درمانی و امدادی به زائرین ارائه کرد.

فلاح در پایان با تقدیر و تشکر از خدمات و زحمات داوطلبان هلال احمر از آنان خواست تا با اثربخشی و کارآئی در این حوزه مشارکت داشته و اطلاعات تخصصی خود را تقویت کنند.

در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر از داوطلبان و خیران نمونه جمعیت هلال احمر استان مازندران تجلیل شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :