موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/114542 :کد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

تامین اجتماعی از پرداخت مطالبات بیمارستان ها سرباز زده است

  ﺳﻪشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۶
تعداد بازدید : ۸۳۸   
 تحلیل ایران -تامین اجتماعی از پرداخت مطالبات بیمارستان ها سرباز زده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران میزان بدهی به مراکز درمانی را بیش از دو هزار و ۳۵۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تامین اجتماعی از پرداخت بدهی سرباز زده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران میزان بدهی به مراکز درمانی را بیش از دو هزار و ۳۵۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تامین اجتماعی از پرداخت بدهی سرباز زده است.

به گزارش تحلیل ایران قاسم جان بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر به بدهی سازمان‌های بیمه‌ای به این دانشگاه اشاره کرد و گفت: باوجود احکام قانونی مندرج در ماده ۳۸۸ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و نیز مکاتبه دراین‌باره متأسفانه تاکنون سازمان تأمین اجتماعی بی‌اعتنا به حقوق بیمه‌شدگان خود، کمترین اراده‌ای برای انجام تکالیف قانونی و تعهدات خود به عمل نیاورده است.


وی اظهار داشت: بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تحت پوشش و این دانشگاه با بحران شدید مالی مواجه شده است و علیرغم نجابت، مسئولیت‌پذیری و خویشتن‌داری همکاران و مختل شدن امور مراکز درمانی ازجمله تأمین دارو، تجهیزات پزشکی، لوازم مصرفی، هزینه‌های حامل انرژی، پرداخت‌های پرسنلی و سایر تعهدات به شرکت‌های طرف قرارداد کمترین توجهی به مکاتبات انجام‌شده و اعلام وضعیت بحرانی بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه نکرده است.


وی افزود: همزمان با پرداخت به‌موقع تعرفه ترجیهی در مراکز تحت پوشش سازمان خود راز پرداخت مطالبات بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه سرباز زده‌اند.


جان بابایی ادامه داد: برای تأمین هزینه‌های بیمارستان برای استمرار خدمات درمانی چاره‌ای نیست جز اینکه با پوزش از بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی از روز چهارشنبه هفته جاری در بیمارستان‌های شش شهرستان استان که سازمان تأمین اجتماعی دارای بیمارستان است ارائه خدمات درمانی به کلیه بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی به‌غیراز بیماران اورژانسی و صعب‌العلاج با دریافت نقدی بهای خدمات و ارائه صورت‌حساب برای ارائه به سازمان مذکر و دریافت وجه پرداختی انجام گیرد.


وی افزود: چنانچه تأمین اجتماعی نتواند ظرف دو هفته نسبت به انجام وظایف نیابتی خود از طرف بیمه‌شدگان و پرداخت دو هزار و ۳۵۵ میلیارد ریال مطالبات بیمارستان‌های تابعه دانشگاه اقدام کند شرایط به کلیه واحدها در سراسر استان تسریع داده خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :