موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/116285 :کد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:

برگزاری ۴ رخداد مهم فرهنگی در مازندران

  ﺳﻪشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۴
تعداد بازدید : ۱۳۲   
 تحلیل ایران -برگزاری ۴ رخداد مهم فرهنگی در مازندران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: چهار رخداد مهم فرهنگی و بین المللی بهمن ماه سال جاری در استان در حال برگزاری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: چهار رخداد مهم فرهنگی و بین المللی بهمن ماه سال جاری در استان در حال برگزاری است.

به گزارش تحلیل ایران احد جاودانی در حاشیه بازدید از سومین روز از نمایشگاه بین‌المللی کتاب مازندران، در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام اینکه در  دهه سوم بهمن‌ماه چهار رخداد مهم در استان در حال برگزاری است، افزود: نمایشگاه کتاب، نمایشگاه مطبوعات، جشنواره فیلم فجر و نمایشگاه صنعت چاپ، بسته‌بندی و تبلیغات رویدادهای مهم استان هستند.

 

وی ضمن ابراز رضایت از روند پوشش اخبار نمایشگاه و قدردانی از حضور خبرنگاران، گفت: میزبانی مازندران و شهرستان ساری از سیزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی فرصتی است که طی جلساتی که با وزارت ارشاد داشتیم، به وجود آمد و ملاک انتخاب این میزبانی بر اساس ارزیابی عملکرد استان‌ها در نمایشگاه‌های دوره‌های قبل بوده است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، در ادامه بابیان اینکه ارزیابی وزارتخانه بر این بود که در مازندران استقبال خوبی از نمایشگاه کتاب می‌شود، از افزایش حضور ناشران و نمایندگان خارجی در این دوره از نمایشگاه خبر داد.

 

جاودانی، میزان استقبال مردم را از نمایشگاه در روزهای نخست، مورداشاره قرارداد و گفت: به دلیل تغییر فضای نمایشگاهی از کیلومتر ۷ جاده ساری -میان‌دورود به کیلومتر سه جاده ساری – قائم‌شهر و عدم اطلاع برخی از شهروندان استان از مکان جدید، انتظار داریم با تبلیغات خوبی که در فضای مجازی و رسانه‌ها استان صورت گرفته در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه شاهد افزایش حضور علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی در نمایشگاه باشیم.

 

وی، افزود: برای آنکه علاقه‌مندان به حوزه کتاب و کتاب‌خوانی در این فرصت از نمایشگاه بازدید کنند ساعت نمایشگاه را یک ساعت و تا ۸ شب تمدید شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، از حضور و سخنرانی وزیر ارشاد در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در ساری خبر داد و افزود: بنا داریم زمان نمایشگاه را تا روز جمعه ۲۲ بهمن‌ماه تمدید کنیم.

جاودانی، در پاسخ به پرسشی درباره برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرستان‌ها، گفت: موضوع تمرکززدایی و توسعه فرهنگی جزو اولویت‌های کاری ما است به‌طوری‌که بسیاری از برنامه‌های استانی و ملی همچون، جشنواره سیاه‌بازی، فیلم فجر، جشنواره هنری و نمایشی، هنرهای تجسمی و.. در شهرستان‌ها برگزاری شده است.

 

وی، اضافه کرد: اگر شهرداران و فرمانداران استقبال خوبی از این رویداد فرهنگی داشته باشند همان شهر می‌تواند میزبان برنامه‌های فرهنگی استانی باشد و ما آمادگی داریم این میزبانی را به شهرستان‌ها واگذار کنیم زیرا ما همه شهرستان‌های استان را یکپارچه مازندران می‌بینیم.

جاودانی درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر در ساری، گفت: این جشنواره همزمان با کشور در مرکز مازندران در حال برگزاری است به‌طوری‌که شاهد استقبال پرشور مردم از این دوره از جشنواره نسبت به دوره‌های قبل هستیم.

 این مسئول، در ادامه بابیان اینکه رسانه‌های استان برای شرکت در نمایشگاه مطبوعات استقبال خوبی کردند، ادامه داد: هدف ما این است که تشکل‌های رسانه‌ای استان در فضایی مناسب به موضوعاتی همچون؛ نقش رسانه‌ها در پسابرجام، نقش رسانه‌ها در برگزاری انتخابات پرشور و ... بپردازند.

جاودانی در پایان افزود: نمایشگاه صنعت چاپ، بسته‌بندی و تبلیغات فرصتی خوبی است تا فعالان این عرصه به عرضه یافته‌ها و دستاوردهای این حوزه اقدام کنند و چالش‌های این بخش مطرح و تبیین شود.

به گزارش مهر؛ نمایشگاه بین‌المللی کتاب مازندران از ۱۶ لغایت ۲۱ بهمن‌ماه به مدت ۷ روز در کیلومتر سه جاده ساری – قائم‌شهر در محل مجتمع فرهنگی نیاوران ساری از ساعت ۱۳ تا ۱۹ عصر برای بازدید علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی دایر است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :