موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/117285 :کد

رئیس هلال‌احمر آمل:

۳ کوهنورد مفقودی کشور چک در قله دماوند پیدا شدند

  چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۰
تعداد بازدید : ۱۲۲   
 تحلیل ایران -۳ کوهنورد مفقودی کشور چک در قله دماوند پیدا شدند

رئیس اداره جمعیت هلال‌ احمرآمل از پیدا شدن ۳ کوهنورد مفقودی کشور در قله دماوند توسط نیروهای امدادی هلال احمر پلور این شهرستان خبر داد.

رئیس اداره جمعیت هلال‌ احمرآمل از پیدا شدن ۳ کوهنورد مفقودی کشور در قله دماوند توسط نیروهای امدادی هلال احمر پلور این شهرستان خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران، جمشید نیکزاد شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان تماس یکی از  کوهنوردان چک با  گزارش مبنی بر مفقودی همراه کوهنورد بنام توماس را داد، اظهار داشت نیروهای امداد و نجات کوهستان پایگاه پلور جهت یافتن این کوهنورد وارد عملیات نجات شد.

 

وی ادامه داد: صعود کننده به دماوند از کشور چک به دلیل برف و کولاک شدید دچار مشکل برگشت شد بنابراین تیم امداد و نجات کوهستان پایگاه پلور به منطقه دماوند اعزام شدند.

 

نیکزاد با بیان اینکه با توجه به مسدود بودن جاده فرعی رینه به دلیل پوشش 50 سانتی برف نیروهای امدادی تقاضای یک دستگاه گریدر به خودرو آمبولانس جهت باز کردن جاده با هماهنگی راهداری کردند، افزود: این نیروها در مسیر به دو کوهنورد چک که در حال برگشت بودند، برخورد کرده و با ادامه تلاش برای رسیدن به نقطه مختصات ارسال شده توسط توماس، حرکت کردند.

 

رئیس جمعیت هلال‌احمر آمل با اعلام اینکه تیم عملیات جستجو با رسیدن به پارکینگ مسیر جنوبی و صعود مسیر به کوهنورد چک که دچار تخلیه انرژی شده بود، رسیدند، عنوان کرد: آنها با انجام اقدامات لازم، اقدام به بازگشت کرده و در نهایت کوهنوردان به فدراسیون پلور تحویل شد.

وی خاطرنشان کرد: در این عملیات داوود لشکری، رضا دستباز و مجید قلی‌زاده برای یافتن سه کوهنورد چک تلاش داشتند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :