موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/118751 :کد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران

مصالح ساختمانی استاندارد نقش اساسی در مسائل زیست محیطی دارد

  دوشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۲
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -مصالح ساختمانی استاندارد نقش اساسی در مسائل زیست محیطی دارد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت: مصالح ساختمانی استاندارد نقش اساسی در مسائل زیست محیطی و صرفه جویی انرژی دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت: مصالح ساختمانی استاندارد نقش اساسی در مسائل زیست محیطی و صرفه جویی انرژی دارد.

به گزارش تحلیل ایران، مهران فرصت ظهر دوشنبه در همایش مشترک سازمان نظام مهندسی استان مازندران، در محل سالن اهل بیت ساری، ضمن فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار کرد: ایمنی، بهداشت، بهر برداری مناسب، صرفه جویی انرژی، آسایش از اهداف سازمان نظام مهندسی است لذا رسیدن به شهر اسلامی که همراه با آرامش باشد جز از مسیر نظام مهندسی امکان پذیر نخواهد بود.

 

وی افزود: سازمان نظام مهندسی یک حلقه واسط بین سازندگان و عوامل توسعه و مردم به عنوان بهره برداران آن هستند.

 

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران، با بیان اینکه ما حافظ مردم هستیم، ادامه داد: این سازمان با داشتن بیش از ۳۲ هزار عضو متعهد و جوان می‌تواند نقش مهمی در هر توسعه ای داشته باشد زیرا تشکلی کاملاً مردمی و متعهد به وظایف است.

 

فرصت، درباره برنامه‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در دوره فعلی، گفت: هیات مدیره این سازمان برنامه‌هایی را در سال ۹۵ آغاز کرده که در سال آتی هم ادامه دارد که شامل بازنگری در مصوبات و فرآیندهای عملیات‌های مهندسی و حفاظت از حقوق شهروندی و اصلاح ساختار نظام اداری است.

 

وی افزود: ایجاد تدابیر لازم به منظور کارآموزی و مهارت آموزی برای بازار کار واقعی و توسعه نظام جامع الکترونیکی در ارائه خدمات در جهت افزایش تعامل با همه مهندسین در یک پروژه از دیگر برنامه‌های هیات مدیره است.

 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران، با اعلام اینکه نرم افزاری طراحی شده که همه مهندسان یک پروژه می‌توانند اطلاعات آن پروژه را در پورتال قرار دهند، افزود: با استفاده از این پورتال کلیه گزارشات یک پروژه قابل دسترسی و رصد حتی برای دستگاه‌های مرجع صدور پروانه (شهرداری‌های استان) است.

 

فرصت، از اجرای نظام ارجاع کار عادلانه در نظام مهندسی ساختمان استان در سال ۹۶ خبر داد و گفت: برای تحقق همه برنامه‌ها مصمم هستیم و امیدواریم در سایه همگرایی به اهداف عالیه دست یابیم.

وی، در بخش دیگری درباره دغدغه‌های سازمان را بیان کرد و افزود: همه این دغدغه‌ها جز از مسیر همت و هم افزایی همه دستگاه‌های اجرایی محقق نخواهد شد.

رییس سلزمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران، با تاکید بر اینکه دستگا ه های اجرایی باید از ظرفیت سازمان بهره گیرند، گفت: آموزش و فرهنگسازی نسبت به مسائل زیست محیطی از برنامه‌های ما است و دستگاه‌ها هم در رابطه با استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد باید را رعایت کنند.

فرصت، افزود: مصالح ساختمانی استاندارد نقش اساسی در مسائل زیست محیطی و صرفه جویی انرژی دارد از سویی جمع آوری و ساماندهی اصولی نخاله‌های ساختمانی نیز مقوله مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی، بر لزوم استفاده از پنجره‌های " یو پی وی سی" و دو جداره در ساختمان‌ها تاکید کرد و گفت: جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز و تغییر کاربری باید به عنوان یک خواسته جدی همه دستگاه‌های اجرایی تبدیل شود و همه در این بخش با همگرایی و حساسیت ورود کنند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران، ادامه داد: تمام ابزارهای قانونی برای جلوگیری از تغییر کاربری وجود دارد.

فرصت، صرفه جویی در انرژی را جزو مبحث ۲۲ گانه ساختمان دانست و افزود: سرانه مصرف انرژِی در کشور ما از نرم جهانی بیشتر است و در عین حال میزان پرت انرژی ما بیشتر از مصرف دنیا است.

وی در پایان سخنان خود بر لزوم توجه و رعایت مقررات ملی ساختمان تاکید کرد و گفت: نیاز است در برخی فصول این مقررات فرهنگسازی صورت گیرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :