موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/119430 :کد

مدیرکل کمیته امداد مازندران:

۵۶۱ مددجوی کمیته امداد در سوادکوه خودکفا شدند

  یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۳
تعداد بازدید : ۱۰۱   
 تحلیل ایران -۵۶۱ مددجوی کمیته امداد در سوادکوه خودکفا شدند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران گفت: با اجرای طرح خودکفایی ۵۶۱ نفر از مددجویان تحت پوشش در سوادکوه خودکفا شدند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران گفت: با اجرای طرح خودکفایی ۵۶۱ نفر از مددجویان تحت پوشش در سوادکوه خودکفا شدند.

به گزارش تحلیل ایران، رضا نوروزی ظهر یکشنبه در جشن توانمندی مجریان طرح‌های اشتغال در شهرستان سوادکوه گفت: با این طرح ۵۶۱ نفر خودکفا شده که از این تعداد ۲۳۱ مستمری‌بگیر کمیته امداد و۳۳۰فرد دیگر افرادی بوده‌اند که در کمیته امداد به‌عنوان مستمری بگیر وارد نشده‌انداما با کمک این طرح امداد، توانمند شده‌اند.

 

وی یکی از کارکردهای مهم این طرح را جلوگیری افراد از ورود به فقر معیشتی برشمرد و افزود: این طرح در چند سال اخیر در امداد شروع شده و قبل از اینکه افراد به طرح‌های کمک معیشت نیاز پیدا کنند، با کمک این طرح وارد چرخه مستمری بگیری کمیته امداد نمی‌شوند، بلکه وارد حوزه توانمندی خواهند شد.

 

نوروزی با بیان اینکه این کمک‌ها برای افرادی‌ است که دارای توانایی عادی جامعه نیستند، افزود: این افراد به دلایلی دچار آسیب شده‌اند و کمیته امداد به‌طور موقت به آنها کمک می‌کند و این افراد صد در صد با توانایی خودشان توانمند می‌شوند.

 

وی با اشاره اینکه یکی از راه‌های تکریم، توجه به توانایی‌هاست، خاطرنشان کرد:کمیته امداد تنها بستری برای توانمندسازی فراهم می‌کند و برای ایجاد خودکفاییبه توانایی‌های بالقوه‌ای که در همه آحاد جامعه وجود دارد، توجه می‌کند و اگر همه نهادها به نیمه پر لیوان نگاه کنند، اتفاقات خوبی را شاهد خواهیم بود.

 

وی با بیان اینکه این اقدام در راستای اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بوده، افزود: این خودکفایی‌ها در طی سه سال ایجاد شده و یک بسته شغلی بوده که با تلاش و همکاری افراد توانمند شده، بانک‌های عامل، سازمان فنی و حرفه‌ای، مشاوران و افراد حوزه‌های اشتغال ایجاد شده است.

نوروزی مشاوره قبل، حین و بعد از استغال به مددجویان را یکی از کارهای ویژه‌ای برشمرد که تنها در کمیته امداد انجام می شود و افزود: گاه نظارت تا ۱۸ ماه ادامه خواهد یافت تا شغل بتواند به پایداری مناسبی برسد.

نوروزی با بیان اینکهکمیته امداد مازندران در سال گذشته، پنج هزار و امسال چهار هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است، ابراز امیدواری کرد که فرصت‌هایی شغلی که امسال برای افراد ایجاد شده، آنها را تا سال آینده به چرخه خودکفایی خواهد رساند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :