موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/119954 :کد

استاندار مازندران:

طرح تفکیک زباله در شهرستان های مازندران اجرایی شود

  پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۶
تعداد بازدید : ۱۰۵   
 تحلیل ایران -طرح تفکیک زباله در شهرستان های مازندران اجرایی شود

استاندار مازندران گفت: طرح تفکیک زباله از مبداء در شهرستان های استان باید اجرایی شود و فرهنگسازی لازم در این زمینه صورت گیرد.

استاندار مازندران گفت: طرح تفکیک زباله از مبداء در شهرستان های استان باید اجرایی شود و فرهنگسازی لازم در این زمینه صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح جلودار صبح پنجشنبه در جلسه مهارت در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استانداری با تاکید بر اینکه موضوع پسماند باید در اولویت برنامه های جاری باشد و مدیریت صحبح در عرصه صورت گیرد اظهار داشت: همچنین درباره تفکیک زباله باید اولویت و زمانبدی مشخص شود و طرح تفکیک زباله از مبداء در شهرستان ها به عنوان طرح کلی اجرایی شود.


وی با اشاره به اینکه طرح تفکیک زباله از مبدا هم سبب اشتغالزایی می شود و هم دارای توجیه اقتصادی است گفت: باید فرهنگسازی لازم برای اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء در استان صورت گیرد.

وی درباره استفاده از صندلی های تک نفره در مدارس و منسوخ شدن میز و نیکمت در مدارس گفت: یک کارخانه تولیدی در سمسکنده ساری وجود دارد که با ظرفیت پایین مشغول فعالیت است و می توان از ظرفیت آن برای تولید صندلی های استاندارد استفاده کرد.  


فلاح جلودار با اشاره به رشد اقتصادی کشور تصریح کرد: رشد منفی اقتصادی در کشور به مثبت تبدیل شد و باید از ظرفیت های موجود در مازندران نیز برای رسیدن به توسعه بهره کافی ببریم.

استاندار مازندران با بیان اینکه تاکنون هزار و ۲۸ واحد اقتصادی و تولید در استان احیا شده است افزود: راه و مسیر درست توسعه باید درپیش گرفته شود و خوشبختانه تعامل با دستگاه ها و بخش های مختلف در استان مطلوب بوده است.

فلاح جلودار به تسهیلات بسته رونق تولید اشاره کرد و از بانکها خواست تا در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند و بتوانیم به اهداف مدنظر دستیابی کنیم.

قربانعلی شیرزاد مدیرکل نوسازی مدارس مازندران گفت: درصورتی که میز و صندلی تک نفره را استاندارد تایید کند ما این طرح را اجرایی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه به عنوان نمونه و پایلوت صندلی های تک نفره در دو مدرسه استان خریداری می شود، اجرای آن را در همه مدارس استان مستلزم تایید اداره کل استاندارد دانست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :