موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/120158 :کد

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:

« وستمین » بزرگترین شهر کشف شده تاریخی در مازندران است

  شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۲
تعداد بازدید : ۹۶   
 تحلیل ایران -« وستمین » بزرگترین شهر کشف شده تاریخی در مازندران است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت: سایت وستمین با سابقه دو هزار ساله بزرگترین شهر کشف شده دوره پارتی در استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت: سایت وستمین با سابقه دو هزار ساله بزرگترین شهر کشف شده دوره پارتی در استان است.

به گزارش تحلیل ایران، دلاور بزرگ نیا ظهر شنبه در نشست فعالان اقتصادی گفت: استان مازندران استان تاریخ، فرهنگ و طبیعت سحرانگیز که پیش از ورود آریایی‌ها دارای مدنیت بوده و شاهد مثال آن وجود سکونت‌گاه‌های بشری نزدیک به ده هزار سال پیش در غارهای هوتو، کمربند و گمیشان و همچنین، سایت وستمین با سایقه ۲۰۰۰ ساله بزرگ‌ترین شهر کشف شده دوره پارتی است.

 

وی با بیان اینکه همنشینی کوه، جنگل و دریا زیبایی فوق‌العاده‌ای به مازندران داده، افزود: جنگل‌های پهن برگ و باستانی با قدمت ۲۰ میلیون ساله که خودشان خود را احیا کرده‌اند؛ یکی از جاذبه‌هایی است که می‌تواند برای گردشگران و طبیعت‌گردان دیگر کشورها همچون فنلاند بسیار دیدنی باشد.

 

بزرگ‌نیا با بیان اینکه ۵۲ اثر از آثار صنایع دستی استان نشان مرغوبیت ملی و حتی جهانی یونسکو را دارند، افزود:ما یکی از بزرگ‌ترین بازارهای صنایع دستی را دارا هستیم اما در برندسازی و بسته‌بندی این محصولات هنوز نوپا هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه نیمه جنوبی البرز قابلیت گردشگری زمستانی را داراست، از بهره‌مندی از تجربیات کشور فنلاند در این زمینه و سرمایه‌گذاری آنها در این حوزه استقبال و ابراز خرسندی کرد.

بزرگ نیا گفت: شهر رامسر کاندیدای ثبت جهانی است و در حل حاضر در حال آماده‌سازی زمینه‌های آن هستیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :